Сабак такырыбы: Гормондар арқылы гуморальды реттелу.
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Гормондар арқылы гуморальды реттелу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.5 эндокринді, экзокринді және аралас бездердің орналасқан жерлерін анықтау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Эндокринді, экзокринді және
аралас бездердің орналасқан жерін анықтайды; |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Додокаэдр» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Асық» арқылы топқа біргуді ұсынады |
«Додокаэдр» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Асық» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ ЖИ жасаған бейнежазба арқылы ақпарат береді Топтық жұмыс 1-топ «Сыртқы секреция бездері» 2-топ. « Ішкі секреция бездері» 3-топ « Аралас бездер» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, негізгі ұғымдарды дәптерге жазып алады Тақырыпты топта талдайды, қорғайды
|
Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|||||||||||||||
|
15 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Дұрыс/бұрыс» тәсіліТұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықта.
Дескриптор: шын тұжырымды анықтайды; жалған тұжырымды анықтайды; Балл: 4 Құндылық:сыни ойлау 2-тапсырма Жұптық жұмыс«Сөйлемді толықтыр» тәсілі
Дескриптор: қажетті сөздерді
тауып,сөйлемді толықтырады; Құндылық:ынтымақтастық пен жауапкершілік 3-тапсырма Жұптық жұмыс «Орнын тап» тәсілі
(
Дескриптор : бездерді дұрыс орналастырады; Жалпы балл-2 Құндылық: ғылыми дәлдік
|
Тұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықтайды.Қажетті сөзді тауып, сөйлемді толықтыр Бездерді ағзадағы орны бойынша орналастырыңдар.
|
ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы өзін өзі бағалау ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы жұптардың өзара бағалау ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы жұптардың өзара бағалауы |
Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Кері байланыс « Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім шамы» тәсілі арқылы |
||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 41оку |
|
|
|
ЖҰМЫС ПАРАҒЫ
Тақырып :
Гормондар арқылы гуморальды реттелу
1-тапсырма Жеке жұмыс «Дұрыс/бұрыс» тәсілі
Тұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықта.
|
Тұжырым |
Д |
Б |
|
Эндокринді бездер гормонды қанға бөледі |
|
|
|
Экзокринді бездерде арнайы өзек (түтік) болмайды |
|
|
|
Ұйқы безі аралас бездерге жатады |
|
|
|
Қалқанша безі асқазан сөлін бөледі |
|
|
Дескриптор:
шын тұжырымды анықтайды;
жалған тұжырымды анықтайды;
Балл: 4
Құндылық:сыни ойлау
2-тапсырма Жұптық жұмыс
«Сөйлемді толықтыр» тәсілі
-
Гормонды қанға тікелей бөлетін бездер __________ бездер деп аталады.
-
Секретті арнайы өзек арқылы бөлетін бездер __________ бездер.
-
Ұйқы безі __________ бездерге жатады.
-
Қалқанша безі адам ағзасында __________ орналасқан.
Дескриптор: қажетті сөздерді
тауып,сөйлемді толықтырады;
Балл:
4
Құндылық:ынтымақтастық пен жауапкершілік
3-тапсырма Жұптық жұмыс
«Орнын тап» тәсілі
(і) Бездерді ағзадағы орны бойынша орналастырыңдар.

Дескриптор :
бездерді дұрыс орналастырады;
Жалпы балл-2
Құндылық: ғылыми дәлдік
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гормондар жұмысы
Гормондар жұмысы
Сабак такырыбы: Гормондар арқылы гуморальды реттелу.
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Гормондар арқылы гуморальды реттелу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.5 эндокринді, экзокринді және аралас бездердің орналасқан жерлерін анықтау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Эндокринді, экзокринді және
аралас бездердің орналасқан жерін анықтайды; |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Додокаэдр» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Асық» арқылы топқа біргуді ұсынады |
«Додокаэдр» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Асық» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ ЖИ жасаған бейнежазба арқылы ақпарат береді Топтық жұмыс 1-топ «Сыртқы секреция бездері» 2-топ. « Ішкі секреция бездері» 3-топ « Аралас бездер» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, негізгі ұғымдарды дәптерге жазып алады Тақырыпты топта талдайды, қорғайды
|
Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|||||||||||||||
|
15 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Дұрыс/бұрыс» тәсіліТұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықта.
Дескриптор: шын тұжырымды анықтайды; жалған тұжырымды анықтайды; Балл: 4 Құндылық:сыни ойлау 2-тапсырма Жұптық жұмыс«Сөйлемді толықтыр» тәсілі
Дескриптор: қажетті сөздерді
тауып,сөйлемді толықтырады; Құндылық:ынтымақтастық пен жауапкершілік 3-тапсырма Жұптық жұмыс «Орнын тап» тәсілі
(
Дескриптор : бездерді дұрыс орналастырады; Жалпы балл-2 Құндылық: ғылыми дәлдік
|
Тұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықтайды.Қажетті сөзді тауып, сөйлемді толықтыр Бездерді ағзадағы орны бойынша орналастырыңдар.
|
ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы өзін өзі бағалау ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы жұптардың өзара бағалау ҚБ: Дескриптор негізінде «Жетон» арқылы жұптардың өзара бағалауы |
Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Кері байланыс « Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім шамы» тәсілі арқылы |
||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 41оку |
|
|
|
ЖҰМЫС ПАРАҒЫ
Тақырып :
Гормондар арқылы гуморальды реттелу
1-тапсырма Жеке жұмыс «Дұрыс/бұрыс» тәсілі
Тұжырымдардың дұрыс не бұрыс екенін анықта.
|
Тұжырым |
Д |
Б |
|
Эндокринді бездер гормонды қанға бөледі |
|
|
|
Экзокринді бездерде арнайы өзек (түтік) болмайды |
|
|
|
Ұйқы безі аралас бездерге жатады |
|
|
|
Қалқанша безі асқазан сөлін бөледі |
|
|
Дескриптор:
шын тұжырымды анықтайды;
жалған тұжырымды анықтайды;
Балл: 4
Құндылық:сыни ойлау
2-тапсырма Жұптық жұмыс
«Сөйлемді толықтыр» тәсілі
-
Гормонды қанға тікелей бөлетін бездер __________ бездер деп аталады.
-
Секретті арнайы өзек арқылы бөлетін бездер __________ бездер.
-
Ұйқы безі __________ бездерге жатады.
-
Қалқанша безі адам ағзасында __________ орналасқан.
Дескриптор: қажетті сөздерді
тауып,сөйлемді толықтырады;
Балл:
4
Құндылық:ынтымақтастық пен жауапкершілік
3-тапсырма Жұптық жұмыс
«Орнын тап» тәсілі
(і) Бездерді ағзадағы орны бойынша орналастырыңдар.

Дескриптор :
бездерді дұрыс орналастырады;
Жалпы балл-2
Құндылық: ғылыми дәлдік
шағым қалдыра аласыз













