|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||
|
Күні: |
14.02 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№64 сабақ. Ғұлама ғалым Сағыныш сазы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді. Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды. |
|||||
|
Құндылықтар:
|
Жасампаздық және жаңашылдық Қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мину Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
« Миға шабуыл» Өткенді пысықтау 1.Ыбырай Алтынсарин кім? 2. Ол туралы не білесің? 3. Қандай өлеңдері бар? 4.Өнердің қандай түрлері бар? Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа сабақ: « Ой қозғау» Балалар АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР деп кімдерді айтамыз? Жұмбақ: Өнер, білім жолдасы Ғылым менен сырласы Таниды әлем баршасы Жазып кеткен еңбегін Ол кім? Әл-Фараби Топқа бөлу: 1-топ: «Ақын» тобы 2-топ: «Ғалым» тобы 3-топ: «Ойшыл тобы Ұжымдық жұмыс: Мәтінді тізбектей оқиды. Топтық жұмыс: «Ақпарат алмасу» әдісі 1-топ: «Ақын» тобы «Берілген өлеңнің мағынасын түсіндір» 2-топ: «Ғалым» тобы «Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едің?» 3-топ: «Ойшыл тобы Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деп ойлайсың? Сергіту сәті : «Көз, құлақ, аяқ» өлеңіне билейді Дәптермен жұмыс: Шаһар – қала. Ынтызарлық – сағыныш, құштарлық. Үрмет – атақ, даңқ, құрмет. Шайыр – суырыпсалма ақын. Жеке жұмыс: тест 1. Әл-Фараби қай жерде дүниеге келген? a) Бағдад b) Дамаск c) Отырар d) Каир 2. Әл-Фараби қандай ғылым салаларымен айналысты? a) Медицина және астрономия b) Философия, музыка, математика c) Биология және география d) Химия және әдебиет 3. Әл-Фарабидің "Екінші ұстаз" деп аталу себебі қандай? a) Ол әлемдегі алғашқы ұстаз болған b) Ол Аристотельдің ілімін жалғастырған c) Ол көптеген шәкірттер тәрбиелеген d) Ол жаңа философиялық мектеп құрған 4. Әл-Фараби музыканың адам өміріндегі рөлін қалай сипаттады? a) Музыка – тек көңіл көтеру құралы b) Музыка адамның жан дүниесін тәрбиелейді c) Музыка тек діни рәсімдерге арналған d) Музыка тек математикалық есептеулерге негізделген 5. Әл-Фарабидің еңбектерінің бірі қалай аталады? a) "Өлеңдер жинағы" b) "Құтты білік" c) "Музыканың ұлы кітабы" d) "Шахнама" Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқып келу. Кері байланыс
|
Интерактивті тақтадан өлеңді хормен оқиды. Өткенді пысықтайды Сұраққа жауап береді. Тақырыпты ашады, сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлінеді. Тапсырма орындайды. Постер жасап, тақтаға іледі. Әр топ өз жұмысын түсіндіреді. Қимыл қозғалыс жасайды Дәптермен жұмыс Тесттің шешуін табады. Үйге тапсырма алады. Кері байланыс жасайды. |
Мақтап, мадақтау ҚБ: Смайлик әдісі
Жұмбақтың шешуін табады.
Дескриптор: 3. Кейіпкердің іс-әрекетін сипаттайды-1балл.
Дескриптор: 1.Толық тесттің жауабын береді-2 балл 2. толық емес жауапқа-1балл
Кері байланыс «Керуен көші»
|
Оқулық Интернет платформалар, презентация оқулық Смайлик Плакат, қарындаш Интерактивті тақта Дәптер Таратпа материал Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғұлама ғалым Сағыныш сазы
Ғұлама ғалым Сағыныш сазы
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||
|
Күні: |
14.02 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№64 сабақ. Ғұлама ғалым Сағыныш сазы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап береді. Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды. |
|||||
|
Құндылықтар:
|
Жасампаздық және жаңашылдық Қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мину Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
« Миға шабуыл» Өткенді пысықтау 1.Ыбырай Алтынсарин кім? 2. Ол туралы не білесің? 3. Қандай өлеңдері бар? 4.Өнердің қандай түрлері бар? Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа сабақ: « Ой қозғау» Балалар АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР деп кімдерді айтамыз? Жұмбақ: Өнер, білім жолдасы Ғылым менен сырласы Таниды әлем баршасы Жазып кеткен еңбегін Ол кім? Әл-Фараби Топқа бөлу: 1-топ: «Ақын» тобы 2-топ: «Ғалым» тобы 3-топ: «Ойшыл тобы Ұжымдық жұмыс: Мәтінді тізбектей оқиды. Топтық жұмыс: «Ақпарат алмасу» әдісі 1-топ: «Ақын» тобы «Берілген өлеңнің мағынасын түсіндір» 2-топ: «Ғалым» тобы «Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едің?» 3-топ: «Ойшыл тобы Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деп ойлайсың? Сергіту сәті : «Көз, құлақ, аяқ» өлеңіне билейді Дәптермен жұмыс: Шаһар – қала. Ынтызарлық – сағыныш, құштарлық. Үрмет – атақ, даңқ, құрмет. Шайыр – суырыпсалма ақын. Жеке жұмыс: тест 1. Әл-Фараби қай жерде дүниеге келген? a) Бағдад b) Дамаск c) Отырар d) Каир 2. Әл-Фараби қандай ғылым салаларымен айналысты? a) Медицина және астрономия b) Философия, музыка, математика c) Биология және география d) Химия және әдебиет 3. Әл-Фарабидің "Екінші ұстаз" деп аталу себебі қандай? a) Ол әлемдегі алғашқы ұстаз болған b) Ол Аристотельдің ілімін жалғастырған c) Ол көптеген шәкірттер тәрбиелеген d) Ол жаңа философиялық мектеп құрған 4. Әл-Фараби музыканың адам өміріндегі рөлін қалай сипаттады? a) Музыка – тек көңіл көтеру құралы b) Музыка адамның жан дүниесін тәрбиелейді c) Музыка тек діни рәсімдерге арналған d) Музыка тек математикалық есептеулерге негізделген 5. Әл-Фарабидің еңбектерінің бірі қалай аталады? a) "Өлеңдер жинағы" b) "Құтты білік" c) "Музыканың ұлы кітабы" d) "Шахнама" Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқып келу. Кері байланыс
|
Интерактивті тақтадан өлеңді хормен оқиды. Өткенді пысықтайды Сұраққа жауап береді. Тақырыпты ашады, сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлінеді. Тапсырма орындайды. Постер жасап, тақтаға іледі. Әр топ өз жұмысын түсіндіреді. Қимыл қозғалыс жасайды Дәптермен жұмыс Тесттің шешуін табады. Үйге тапсырма алады. Кері байланыс жасайды. |
Мақтап, мадақтау ҚБ: Смайлик әдісі
Жұмбақтың шешуін табады.
Дескриптор: 3. Кейіпкердің іс-әрекетін сипаттайды-1балл.
Дескриптор: 1.Толық тесттің жауабын береді-2 балл 2. толық емес жауапқа-1балл
Кері байланыс «Керуен көші»
|
Оқулық Интернет платформалар, презентация оқулық Смайлик Плакат, қарындаш Интерактивті тақта Дәптер Таратпа материал Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз
















