|
Бөлім: |
5.4. Ғұндар |
|
Педагогтің аты-жөні |
Досанова Гүлзира Мұсабекқызы |
|
Күні: |
|
|
Мектеп: «Нұр-Болашақ-2» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұн тайпаларының бірігуі. Зерттеу сұрағы: Неге Мөде шаньюй «Жер - мемлекеттің негізі» деді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 Картада тайпалық одақтардың орналасуын көрсету 5.3.1.2 Ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру.Қазіргі өмірмен байланыстыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Ғұндардың мемлекетік құрылымын анықтайды |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу |
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар түгелдеу.Сабаққа назарларын аударып,көңіл-күйлерін анықтау Суреттер бойынша тақырып мазмұны бойынша топқа бөлу 1 «Деректанушылар» 2 «Елшілер» 1.Үй тапсырмасын қайталау «Ұлы ғұн мемлекеті» «Эйлер шеңбері» « STEAM»технологиясы
КІМ?ҚАЙДА?ЖЫЛДАР? НӘТИЖЕ? 2.«ҚОРҒАНЫС» ойыны Оқушы тақырыптық сұрақтарға жауап бере отырып қорғаныстан шығуы шарт (Оқушылардың жауаптары тыңдалып, мақтап-мадақталып жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары хабарланады.) |
Суреттер топтамасы бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар сыныпта талқылау жүргізеді. |
1.Мұғалімнің кері байланысы 1. ҚБ«Мадақтау» |
1.тақырыптық суреттер https://e-history.kz/kz/news/show/632 2.тақырыптық суреттермен карта https://e-history.kz/kz/news/show/632 |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 7 минут |
Мағынаны тану Жаңа тақырып: «Мөде қаған»
3D форматта презентация арқылы түсіндіру форматта Зерттеу сұрағы: Неге Мөде шаньюй “Жер мемлекеттің негізі” деді? «Кинометафора» әдісі оқушыларға бейне материал ұсынылады. Мөде қағанның тұлғасына баға беру
3. «Елші» екі топқа қосымша көмек Мақсаты:топтарға барып өз білімімен бөліседі.Соңында сұрақ беріп кетеді. 4 «.PODCASTS»әдісі Жүргізуші сұрақтарына екі топ оқушысы шығып жауап береді
1-топ:Ғұндар алып мемлекет.Еуропаға танылуы 2-топ:Мөде қаған ЕББҚ білім алушы «шаньюй», «хунну» негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды. 5. «Бәйге» LEARNING APPS платформасы арқылы қорытынды 10 сұрақ
|
Критерийлер: 1) Тақырып аясында нақтылықтың болуы 2)оқушыларының барлығының жұмыс істеуі, сөйлеуі 3) Жұмысты қорғауға уақыт беріледі
Дескриптор: ақпараттың ішінен маңызды деген негізгі тарихи оқиғаны анықтау. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап бонусы»
|
9,10,11-слайд
Мөде қаған туралы: http://e-history.kz/kz/books/education/read/235
Ежелгі Қазақстан. Балалар энциклопедиясы. –Алматы: «Аруна», 2002 ж.
http://ok-t.ru/studopediaru/baza8/824259538287.files/image028.jpg
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут 2 минут
|
6. «Мөде қаған туралы 5 ФАКТ» 7. Кері байланыс «Ең үздік жауап» Оқушылар өздері ең үздік жауап иесін табады 8. Үйге тапсырма Оқушылар қосымша деректерді қолданып, таңдау тапсырмаларын орындайды Рефлексия « LIKE TIME»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғұн тайпасы
Ғұн тайпасы
|
Бөлім: |
5.4. Ғұндар |
|
Педагогтің аты-жөні |
Досанова Гүлзира Мұсабекқызы |
|
Күні: |
|
|
Мектеп: «Нұр-Болашақ-2» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұн тайпаларының бірігуі. Зерттеу сұрағы: Неге Мөде шаньюй «Жер - мемлекеттің негізі» деді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 Картада тайпалық одақтардың орналасуын көрсету 5.3.1.2 Ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру.Қазіргі өмірмен байланыстыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Ғұндардың мемлекетік құрылымын анықтайды |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу |
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар түгелдеу.Сабаққа назарларын аударып,көңіл-күйлерін анықтау Суреттер бойынша тақырып мазмұны бойынша топқа бөлу 1 «Деректанушылар» 2 «Елшілер» 1.Үй тапсырмасын қайталау «Ұлы ғұн мемлекеті» «Эйлер шеңбері» « STEAM»технологиясы
КІМ?ҚАЙДА?ЖЫЛДАР? НӘТИЖЕ? 2.«ҚОРҒАНЫС» ойыны Оқушы тақырыптық сұрақтарға жауап бере отырып қорғаныстан шығуы шарт (Оқушылардың жауаптары тыңдалып, мақтап-мадақталып жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары хабарланады.) |
Суреттер топтамасы бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар сыныпта талқылау жүргізеді. |
1.Мұғалімнің кері байланысы 1. ҚБ«Мадақтау» |
1.тақырыптық суреттер https://e-history.kz/kz/news/show/632 2.тақырыптық суреттермен карта https://e-history.kz/kz/news/show/632 |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 7 минут |
Мағынаны тану Жаңа тақырып: «Мөде қаған»
3D форматта презентация арқылы түсіндіру форматта Зерттеу сұрағы: Неге Мөде шаньюй “Жер мемлекеттің негізі” деді? «Кинометафора» әдісі оқушыларға бейне материал ұсынылады. Мөде қағанның тұлғасына баға беру
3. «Елші» екі топқа қосымша көмек Мақсаты:топтарға барып өз білімімен бөліседі.Соңында сұрақ беріп кетеді. 4 «.PODCASTS»әдісі Жүргізуші сұрақтарына екі топ оқушысы шығып жауап береді
1-топ:Ғұндар алып мемлекет.Еуропаға танылуы 2-топ:Мөде қаған ЕББҚ білім алушы «шаньюй», «хунну» негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды. 5. «Бәйге» LEARNING APPS платформасы арқылы қорытынды 10 сұрақ
|
Критерийлер: 1) Тақырып аясында нақтылықтың болуы 2)оқушыларының барлығының жұмыс істеуі, сөйлеуі 3) Жұмысты қорғауға уақыт беріледі
Дескриптор: ақпараттың ішінен маңызды деген негізгі тарихи оқиғаны анықтау. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап бонусы»
|
9,10,11-слайд
Мөде қаған туралы: http://e-history.kz/kz/books/education/read/235
Ежелгі Қазақстан. Балалар энциклопедиясы. –Алматы: «Аруна», 2002 ж.
http://ok-t.ru/studopediaru/baza8/824259538287.files/image028.jpg
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут 2 минут
|
6. «Мөде қаған туралы 5 ФАКТ» 7. Кері байланыс «Ең үздік жауап» Оқушылар өздері ең үздік жауап иесін табады 8. Үйге тапсырма Оқушылар қосымша деректерді қолданып, таңдау тапсырмаларын орындайды Рефлексия « LIKE TIME»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
|
шағым қалдыра аласыз
















