|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ащыбұлақ» жббм |
|||||||||||
|
Пәні: |
Ежелгі Қазақстан тарихы |
|||||||||||
|
Бөлім: |
5.4.Ғұндар |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Құтымбет |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынастары. Зерттеу сұрағы: Ғұндармен Ұлы Қытай қорғанының салынуы арасында қандай байланыс бар? |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.2.2 Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтайды |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру:
-Ғұндар державасының тарихта алатын орны қандай? «БББ» кестесін толтыр Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар жауаптарын ұсынады: Мыс: бұл суреттер ежелгі адамдардың тұрмысымен және мәдени жетістіктерімен байланысты. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Оқулық тақырыпқа байланысты суреттер карта |
||||||||
|
Жаңа білім
|
Оқулықпен жұмыс. Тақырыбы: Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы 1.Ұлы Қытай қорғаны және Мөде туралы дерек. 2.: Маңызды шайқас және Қытай дерегі туралы оқып талдайды «Сұхбаттасқан жұп» әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
«Конверттегі сұрақ» әдісі 1.Ғұндар көрші мемлекттерге неліктен шабуыл жасады? 2.Ұлы Қытай қорғаны не үшін салынды? 3.Деректер негізінде қандай қорытынды шығаруға болады? 4.Ең маңызды шайқас қашан болды және оның жетістігі неде? 5.Ғұндар жорығының бағытын картадан көсет. Кестемен жұмыс
Интерпритация Ғұндармен Ұлы Қытай қорғаны салынуы арасында қандай байланыс бар? |
Мәтінмен жұмыс
Оқушылар сұхбаттасу арқылы өзара сұрақтарға жауап береді
Ғұндар тақырыбында тақырыптық сұрақтарға жауап береді;
Оқушылар кестемен жұмыс жүргізеді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескрипторлар: - Ұлы Қытай қорғаны жайлы негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мөде шанью туралы мәліметтер жинақтайды; - Ғұндар көршілермен қарым-қатынасына талдау жасайды;
Дескрипторлар:
- Ғұндардың көрші мемлекеттерге басқыншылық борықтарын анықтайды; - Ғұндармен Ұлы Қытай қорғаны салынуы арасындағы байланысын сипаттайды; |
Оқулық, Қазақстан тарихы 5-сынып. Жоба. Авторлары: С.Р.Ахметова, А.М.Ибраева, А.А.Құлымбетова, А.С.Мағзұмова, А.М.Марқабааева
Тапсырмалар салынған конверттер |
||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынастары.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «БББ» кестесін толтыр
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы
Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ащыбұлақ» жббм |
|||||||||||
|
Пәні: |
Ежелгі Қазақстан тарихы |
|||||||||||
|
Бөлім: |
5.4.Ғұндар |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Құтымбет |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынастары. Зерттеу сұрағы: Ғұндармен Ұлы Қытай қорғанының салынуы арасында қандай байланыс бар? |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.2.2 Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы алғашқы мемлекеттік бірлестіктердің көрші елдермен қарым-қатынасын анықтайды |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру:
-Ғұндар державасының тарихта алатын орны қандай? «БББ» кестесін толтыр Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар жауаптарын ұсынады: Мыс: бұл суреттер ежелгі адамдардың тұрмысымен және мәдени жетістіктерімен байланысты. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Оқулық тақырыпқа байланысты суреттер карта |
||||||||
|
Жаңа білім
|
Оқулықпен жұмыс. Тақырыбы: Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы 1.Ұлы Қытай қорғаны және Мөде туралы дерек. 2.: Маңызды шайқас және Қытай дерегі туралы оқып талдайды «Сұхбаттасқан жұп» әдісі арқылы сұраққа жауап береді.
«Конверттегі сұрақ» әдісі 1.Ғұндар көрші мемлекттерге неліктен шабуыл жасады? 2.Ұлы Қытай қорғаны не үшін салынды? 3.Деректер негізінде қандай қорытынды шығаруға болады? 4.Ең маңызды шайқас қашан болды және оның жетістігі неде? 5.Ғұндар жорығының бағытын картадан көсет. Кестемен жұмыс
Интерпритация Ғұндармен Ұлы Қытай қорғаны салынуы арасында қандай байланыс бар? |
Мәтінмен жұмыс
Оқушылар сұхбаттасу арқылы өзара сұрақтарға жауап береді
Ғұндар тақырыбында тақырыптық сұрақтарға жауап береді;
Оқушылар кестемен жұмыс жүргізеді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескрипторлар: - Ұлы Қытай қорғаны жайлы негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мөде шанью туралы мәліметтер жинақтайды; - Ғұндар көршілермен қарым-қатынасына талдау жасайды;
Дескрипторлар:
- Ғұндардың көрші мемлекеттерге басқыншылық борықтарын анықтайды; - Ғұндармен Ұлы Қытай қорғаны салынуы арасындағы байланысын сипаттайды; |
Оқулық, Қазақстан тарихы 5-сынып. Жоба. Авторлары: С.Р.Ахметова, А.М.Ибраева, А.А.Құлымбетова, А.С.Мағзұмова, А.М.Марқабааева
Тапсырмалар салынған конверттер |
||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ғұндардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынастары.
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «БББ» кестесін толтыр
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














