Сынып: 6 «А» | Мектеп: Ленин орта мектебіОқу ісінің меңгерушісі: Самуратова Д. Н. |
САБАҚ №2: Ғылым рөлі |
|
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | Жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандары атауды үйренеді. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Жаратылыстану ғылымымен танысады |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Жаратылыстану ғылымының түрлерімен танысады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Ғылымдардың бірігуін түсіндіреді. |
Бағалау критерийі | Барлық жаратылыстану ғылымдарының өзара байланысы мен бір-біріне тәуелділігін білуі;Жаратылыстану ғылымдарының негізгі зерттеу нысандарын білу қажет. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: ғылым, жаратылыстану, техника, лингвистика, физика, механика, химия, биология,, цитлогя, география, экология |
Құндылықтарға баулу | Тұлғааралық құзыреттерді дамыту; әр тұлғаның пікірін ескеру және әр идеяны бағалау |
Ресурстар мен көрнекіліктер | Оқулық, дәптер қалам |
Әдіс-тәсілдер | Кесте толтыру, миға шабуыл, «Елші» әдісі |
Модульдер | Оқытудағы жаңа тәсілдер, оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, сын тұрғысынан ойлау |
Пәнаралық байланыс | Физика, химия, биология, география |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар мен көрнекіліктер |
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
1 минут
| Ұйымдастыру кезеңіСыныппен амандасуСыныпты түгелдеуТопбасшысын тағайындау
Дәптермен жұмыс.1. Ғылым – 2. ғылым түрлері 3. жаратылыстану 4. ғылымды жіктеу 5. ғылымды біріктіру 6. тізбекті жалғастыр: физика-химия-биология
1-сызбанұсқаны толтыру
Миға шабуыл Жаратылыстану ғылымының іргетасыЖаратылыстану сөзіне аудармаҒылым түрлерін атаСабақтың тақырыбын айтуОқу мақсатын түсініп, сабақ мақсатын анықтату |
Оқулық
Оқулық 8-бет
Жазбаша жауап
Ауызша жауап |
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут | Білу және түсінуҒылым туралы түсінік қалыптасады.Ғылым түрлкерімен танысадыЖәне олардың зерттеу нысандарын анықтайды
Мұғалімнің кері байланысыЖеке жұмыс Оқулықтағы терминдерді көшіру барысында мәтінді оқып шығу.Терминдерді жазуға және мәтінді оқуға 10 минМұғалімнің кері байланысыТопбасшылары топ мүшелерін бағалайды.
|
Қазақстанның саяси картасы
Оқулық 6-9 беттер
Ауызша
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут1 минут | Үй жұмысын беру. Оқулықтағы 9 беттегі 1-кестені толтыруОқушылардың кері байланысы «Екі жұлдыз, бір тілек» - 4 минутСабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін сұрайды. Рефлексия «Білім қоржыны» |
стикерлер |