|
Пән: Қазақ әдебиеті Бөлім:Абайды оқы, таңырқа |
Мектеп: №23 Т.Рысқұлов атындағы ОМ |
|||||
|
Күні: 22.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдраш А.С. |
|||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Ғылым таппай мақтанба" өлеңі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. 6.1.4.1 Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды. - Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айтады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ • Халықтың өткеніне, бүгініне және болашағына қатыстылығын түсіну ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК • Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасы: Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. «Сиқырлы домбыра» ойыны Топқа бөлу: «Бір шәугім шәй» әдісі («Келін шәйі», «Апамның шәйі», «Наурыз шәйі») Жаңа сабақ
ІІ. Мағынаны тану.
1-тапсырма. (Топтық жұмыс) І топ. Шығарманы оқып, берілген суреттер бойынша ақпараттарды жинақтаңдар. «Суреттер сөйлейді» әдісі. ІІ топ. Шығарманы оқып, жанрлық ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды (Теңеу, эпитет) қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырыңдар. «Бес сөйлем» әдісі (5 сөйлем) ІІІ топ. Шығарманы оқып, «Бес асыл іс көнсеңіз» үзіндісін негізге ала отырып, жазбаша жеткізіңдер. «Попс формуласы» ҚБ «Ғылым таппай мақтанба?» Жасанды интеллект бойынша галограммаға назар аударайық! 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Бүгінгі күнмен байланыстыра отырып, «Болмасаң да ұқсап бақ» атты тақырыбында диалог құрастырыңдар. ҚБ ЕБҚО (инклюзив) 3-тапсырма. Өлең сөздерін «Бес асыл іс», «Бес дұшпан» түрінде топтастырып жаз. Бекіту. (Пікірталас) 3-тапсырма. (Жеке жұмыс) «Абайдың өлең жолдары арқылы жастарды қалай тәрбиелеуге болады?» сұрағы арқылы пікір таластырыңдар. Бағалау: ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 10 балл) бағалаймын |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Ойынның шарты: Домбыраны қолдан- қолға бере отырып, тоқтаған кезде оқушы Абай Құнанбайұлының "Ғылым таппай мақтанба" өлеңін жатқа айтады. Бейнеролик арқылы кері байланыс жасайды Дескриптор: (1) -Суреттер бойынша ақпараттар жинайды; 2 -Бүгінгі өмірмен байланыстырады. 1 Дескриптор: (2) - Көркемдегіш құралдарды қолданады (Теңеу, эпитет); 1 -Жанрлық ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастырады. 2 Дескриптор: (3) -Тұжырым жасайды;1 -Автор стиліне баға береді;1 -Өз пікіріне дәлелдер келтіріп, қорытынды шығарады.1 Дескриптор: -Ойларын білдіреді;1 -Бүгінгі күнмен байланыстырады;1 -Диалог құрастырады.1 Дескриптор: - «Бес асыл іс» «Бес дұшпан» түрінде топтастырады; - Тапсырманы дұрыс орындайды. Дескриптор: -Ақпараттар жинақтайды;2 -Ойларын дәлелдейді.2 Бағалау: ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 10 балл) бағалайды |
ҚБ «Одағайлар» әдісі «Ең шығармашыл оқушы», «Ең креативті оқушы», «Ең жылдам оқушы». ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 3 балл)
ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 3 балл) ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 4 балл) |
6-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы А3, қима-қағаздар |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
Үй тапсырмасы: |
«Сауалнама» әдісі -Не жақсы болды? -Нені жақсарту керек? -Қалай жақсартуға болады? Авторға хат |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ғылым таппай мақтанба" өлеңі.
"Ғылым таппай мақтанба" өлеңі.
|
Пән: Қазақ әдебиеті Бөлім:Абайды оқы, таңырқа |
Мектеп: №23 Т.Рысқұлов атындағы ОМ |
|||||
|
Күні: 22.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдраш А.С. |
|||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Ғылым таппай мақтанба" өлеңі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. 6.1.4.1 Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды. - Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айтады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ • Халықтың өткеніне, бүгініне және болашағына қатыстылығын түсіну ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК • Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасы: Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. «Сиқырлы домбыра» ойыны Топқа бөлу: «Бір шәугім шәй» әдісі («Келін шәйі», «Апамның шәйі», «Наурыз шәйі») Жаңа сабақ
ІІ. Мағынаны тану.
1-тапсырма. (Топтық жұмыс) І топ. Шығарманы оқып, берілген суреттер бойынша ақпараттарды жинақтаңдар. «Суреттер сөйлейді» әдісі. ІІ топ. Шығарманы оқып, жанрлық ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды (Теңеу, эпитет) қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырыңдар. «Бес сөйлем» әдісі (5 сөйлем) ІІІ топ. Шығарманы оқып, «Бес асыл іс көнсеңіз» үзіндісін негізге ала отырып, жазбаша жеткізіңдер. «Попс формуласы» ҚБ «Ғылым таппай мақтанба?» Жасанды интеллект бойынша галограммаға назар аударайық! 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Бүгінгі күнмен байланыстыра отырып, «Болмасаң да ұқсап бақ» атты тақырыбында диалог құрастырыңдар. ҚБ ЕБҚО (инклюзив) 3-тапсырма. Өлең сөздерін «Бес асыл іс», «Бес дұшпан» түрінде топтастырып жаз. Бекіту. (Пікірталас) 3-тапсырма. (Жеке жұмыс) «Абайдың өлең жолдары арқылы жастарды қалай тәрбиелеуге болады?» сұрағы арқылы пікір таластырыңдар. Бағалау: ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 10 балл) бағалаймын |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Ойынның шарты: Домбыраны қолдан- қолға бере отырып, тоқтаған кезде оқушы Абай Құнанбайұлының "Ғылым таппай мақтанба" өлеңін жатқа айтады. Бейнеролик арқылы кері байланыс жасайды Дескриптор: (1) -Суреттер бойынша ақпараттар жинайды; 2 -Бүгінгі өмірмен байланыстырады. 1 Дескриптор: (2) - Көркемдегіш құралдарды қолданады (Теңеу, эпитет); 1 -Жанрлық ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастырады. 2 Дескриптор: (3) -Тұжырым жасайды;1 -Автор стиліне баға береді;1 -Өз пікіріне дәлелдер келтіріп, қорытынды шығарады.1 Дескриптор: -Ойларын білдіреді;1 -Бүгінгі күнмен байланыстырады;1 -Диалог құрастырады.1 Дескриптор: - «Бес асыл іс» «Бес дұшпан» түрінде топтастырады; - Тапсырманы дұрыс орындайды. Дескриптор: -Ақпараттар жинақтайды;2 -Ойларын дәлелдейді.2 Бағалау: ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 10 балл) бағалайды |
ҚБ «Одағайлар» әдісі «Ең шығармашыл оқушы», «Ең креативті оқушы», «Ең жылдам оқушы». ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 3 балл)
ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 3 балл) ҚБ «Домбыра» әдісі (1- 4 балл) |
6-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы А3, қима-қағаздар |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
Үй тапсырмасы: |
«Сауалнама» әдісі -Не жақсы болды? -Нені жақсарту керек? -Қалай жақсартуға болады? Авторға хат |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













