Сабақ №13
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Халық өлшемдері |
|
Сабақтың мақсаты |
Халық өлшемдері туралы біледі, халық өлшемдері туралы логикалық тапсырмалар орындайды, қызығушылығы артады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
"Сиқырлы сөз" әдісі Мақсаты: Сабақтың тақырыбына
қызығушылық тудыру, топтық жұмысқа
ынталандыру.
|
Нұсқаулықтарды орындайды |
Ауызша , мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
№1. Кім жылдам?
№2. Қашықтық өлшемдері жердің қашықтығын (ауылдың ара қашықтығына) қолданылатын өлшем екені белгілі. Бұл өлшем түрлері былайша аталады: адым (қадам, 1 м), таяқ тастам (10 - 15 м), әй дейтін жер (100 м), дауыс жететін жер (250 - 300 м), шақырым (1 км), иек астында, бір төбе астында (4 - 5 км), қозы көш жер (5 - 6 км), тай шаптырым (4 - 5 км), ат шаптырым (25 - 30 км). Бұл межелер ауыл ішінде бұл күндері де жиі айтылады. №3. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1) Үшінші сан мен бесінші санды көбейтіп, шыққан саннан тоғызыншы санды азайт. Жауабы: (3•5)-9 2) Алтыншы сан мен төртінші санды қосып, шыққан санға үшінші санды көбейт. Жауабы: (6+4)•3 3) Сегізінші сан мен екінші санды қосып, шыққан санды бірінші санға бөл. Жауабы: (8+2):1 4) Жетінші сан мен бесінші санды көбейтіп, шыққан санға бесінші санға бөл. Жауабы: (7•5):5 5) Тоғызыншы санды бірінші санға көбейтіп, шыққан санға сегізінші санды қос. Жауабы: (9•1)+8 №4. Есепті шығар. 1. Термометр аяз болғасын – 3 градус көрсетіп тұр. Осындай екі термометр неше градус көрсетеді? Жауабы:-3 градусты көрсетеді. 2. Сыныптағы 25 оқушының 17 -
сі ағылшын тілін кейбіреуі француз тілінде үйреніп жүр, ал 15 оқушы
француз тілін үйреніп жүр. Екі тілді де үйренушілер саны
қанша? Жауабы: 7
оқушы. №5.Боя және 8 айырмашылықты тап
|
Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды |
|
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|
Сабақтың соңы |
- Алдымызға қандай мақсаттар қойдық? – Алға қойған мақсаттарыңызға жете алдыңыз ба, қалай ойлайсыз? -Қалайша? - Сабақта нені жақсы орындадың? -Тағы немен айналысу керек? -Тақтада шарларымызбен мектебіміздің шалғынын безендірейік. Жасыл - сабақ жақсы өтті, сіз барлық тапсырмаларды оңай орындадыңыз. Сары – сабақ жақсы өтті, бірақ біраз қиындықтар болды. Қызыл - қиындықтар болды |
Кері байланыс жасайды |
Светофор
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық өлшемдері
Сабақ №13
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Халық өлшемдері |
|
Сабақтың мақсаты |
Халық өлшемдері туралы біледі, халық өлшемдері туралы логикалық тапсырмалар орындайды, қызығушылығы артады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
"Сиқырлы сөз" әдісі Мақсаты: Сабақтың тақырыбына
қызығушылық тудыру, топтық жұмысқа
ынталандыру.
|
Нұсқаулықтарды орындайды |
Ауызша , мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
№1. Кім жылдам?
№2. Қашықтық өлшемдері жердің қашықтығын (ауылдың ара қашықтығына) қолданылатын өлшем екені белгілі. Бұл өлшем түрлері былайша аталады: адым (қадам, 1 м), таяқ тастам (10 - 15 м), әй дейтін жер (100 м), дауыс жететін жер (250 - 300 м), шақырым (1 км), иек астында, бір төбе астында (4 - 5 км), қозы көш жер (5 - 6 км), тай шаптырым (4 - 5 км), ат шаптырым (25 - 30 км). Бұл межелер ауыл ішінде бұл күндері де жиі айтылады. №3. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1) Үшінші сан мен бесінші санды көбейтіп, шыққан саннан тоғызыншы санды азайт. Жауабы: (3•5)-9 2) Алтыншы сан мен төртінші санды қосып, шыққан санға үшінші санды көбейт. Жауабы: (6+4)•3 3) Сегізінші сан мен екінші санды қосып, шыққан санды бірінші санға бөл. Жауабы: (8+2):1 4) Жетінші сан мен бесінші санды көбейтіп, шыққан санға бесінші санға бөл. Жауабы: (7•5):5 5) Тоғызыншы санды бірінші санға көбейтіп, шыққан санға сегізінші санды қос. Жауабы: (9•1)+8 №4. Есепті шығар. 1. Термометр аяз болғасын – 3 градус көрсетіп тұр. Осындай екі термометр неше градус көрсетеді? Жауабы:-3 градусты көрсетеді. 2. Сыныптағы 25 оқушының 17 -
сі ағылшын тілін кейбіреуі француз тілінде үйреніп жүр, ал 15 оқушы
француз тілін үйреніп жүр. Екі тілді де үйренушілер саны
қанша? Жауабы: 7
оқушы. №5.Боя және 8 айырмашылықты тап
|
Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды |
|
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|
Сабақтың соңы |
- Алдымызға қандай мақсаттар қойдық? – Алға қойған мақсаттарыңызға жете алдыңыз ба, қалай ойлайсыз? -Қалайша? - Сабақта нені жақсы орындадың? -Тағы немен айналысу керек? -Тақтада шарларымызбен мектебіміздің шалғынын безендірейік. Жасыл - сабақ жақсы өтті, сіз барлық тапсырмаларды оңай орындадыңыз. Сары – сабақ жақсы өтті, бірақ біраз қиындықтар болды. Қызыл - қиындықтар болды |
Кері байланыс жасайды |
Светофор
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
шағым қалдыра аласыз












