|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Халық поэзиясының алыбы. «Жәкем» Д. Жамбылова «Шәкірт балаларға» Ж.Жабаев |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен қажетті ақпаратты табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Додокаэдр» әдісі
Өткенді пысықтау «Бала Абай» мәтінін оқып,мазмұнын айт. Абай туралы қосымша мәліметтер жазып кел
Құндылық мақсаты:Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Тұлғаны таны» әдісі арқылы Бірнеше ақындарды суреттеу. Абай, Ыбырай, Ахмет ата. Жамбыл Жабаев-(1846-1945) Қазіргі Жамбыл облысындағы Хантауы мен Жамбыл тауының етегінде туған. Ақын, жырау болған кісі.
2-тапсырма Естелікті түсініп оқы. Естелік – өмірде шынайы болған атақты тұлғалар мен оқиғалар жайында көзбен көріп, куәгер болған адамдардың баяндап беруі.
ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі Берілген мәтіннің естелікке жататынын дәлелде. Естелікті жазған кім? Ол кімді есіне алады? Жауап: Жамбылдың қызы өзі куә болған жайды айтып тұр.
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Мәтіннен әке сүйіспеншілігі айтылған тұстарды тауып оқы. Дауысымды естіген Жәкем мені көтеріп алды. Маңдайымнан иіскеп, еркелеткен соң, қасына ертіп жүрді.
5-тапсырма Жамбыл ата сендерге де мейірімді сөздерін арнаған. Тыңда. Шәкірт балаларға Балдырған балғын балалар, Жасынан білім ойлаған. Айналам сендей жеткіншек, Қарасам – көзім тоймаған.
Мәуелі сендер бәйшешек Өмірдің жазын тойлаған. Ұялы мен бір бәйтерек Ортаңда көктеп бойлаған.
Сендерді қоссам жырыма, Саңқылдап үнім сайраған. Қаздаңдап кәрі саусағым Ішекте бойлап ойнаған.
Мектептен сендер келгенше, Тағы да бір жыр ойланам, Келген соң айтып бермесем, Балалар, кінә қой маған!
Жамбыл Жабаев
Шығармашылық жұмыс 6-тапсырма Суретке сай келетін өлең жолдарын тап. Мағынасын түсіндіріп айт. Жауап: Мәуелі бәйшешек ұялы бәйтерек
Үй тапсырмасы Ж.Жабаевтың «Шәкірт балаларға» өлеңін жатқа оқы.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өз ойларын білдіреді
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады-1б
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: «Бала Абай» мәтінін оқып,мазмұнын айтады-1б Абай туралы қосымша мәліметтер жазып келеді-1б
Дескриптор: Ж. Жабаев туралы мәліметтер біледі
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Естелікті түсініп оқиды және мазмұнын айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мәтіннен әке сүйіспеншілігі айтылған тұстарды тауып оқиды-1б
Дескриптор: Өлеңді тыңдайды,түсінеді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Суретке сай келетін өлең жолдарын табады-1б. Мағынасын түсіндіріп айтады-1б
«Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық поэзиясының алыбы
Халық поэзиясының алыбы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Халық поэзиясының алыбы. «Жәкем» Д. Жамбылова «Шәкірт балаларға» Ж.Жабаев |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен қажетті ақпаратты табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Додокаэдр» әдісі
Өткенді пысықтау «Бала Абай» мәтінін оқып,мазмұнын айт. Абай туралы қосымша мәліметтер жазып кел
Құндылық мақсаты:Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Тұлғаны таны» әдісі арқылы Бірнеше ақындарды суреттеу. Абай, Ыбырай, Ахмет ата. Жамбыл Жабаев-(1846-1945) Қазіргі Жамбыл облысындағы Хантауы мен Жамбыл тауының етегінде туған. Ақын, жырау болған кісі.
2-тапсырма Естелікті түсініп оқы. Естелік – өмірде шынайы болған атақты тұлғалар мен оқиғалар жайында көзбен көріп, куәгер болған адамдардың баяндап беруі.
ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі Берілген мәтіннің естелікке жататынын дәлелде. Естелікті жазған кім? Ол кімді есіне алады? Жауап: Жамбылдың қызы өзі куә болған жайды айтып тұр.
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Мәтіннен әке сүйіспеншілігі айтылған тұстарды тауып оқы. Дауысымды естіген Жәкем мені көтеріп алды. Маңдайымнан иіскеп, еркелеткен соң, қасына ертіп жүрді.
5-тапсырма Жамбыл ата сендерге де мейірімді сөздерін арнаған. Тыңда. Шәкірт балаларға Балдырған балғын балалар, Жасынан білім ойлаған. Айналам сендей жеткіншек, Қарасам – көзім тоймаған.
Мәуелі сендер бәйшешек Өмірдің жазын тойлаған. Ұялы мен бір бәйтерек Ортаңда көктеп бойлаған.
Сендерді қоссам жырыма, Саңқылдап үнім сайраған. Қаздаңдап кәрі саусағым Ішекте бойлап ойнаған.
Мектептен сендер келгенше, Тағы да бір жыр ойланам, Келген соң айтып бермесем, Балалар, кінә қой маған!
Жамбыл Жабаев
Шығармашылық жұмыс 6-тапсырма Суретке сай келетін өлең жолдарын тап. Мағынасын түсіндіріп айт. Жауап: Мәуелі бәйшешек ұялы бәйтерек
Үй тапсырмасы Ж.Жабаевтың «Шәкірт балаларға» өлеңін жатқа оқы.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өз ойларын білдіреді
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өлеңді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады-1б
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: «Бала Абай» мәтінін оқып,мазмұнын айтады-1б Абай туралы қосымша мәліметтер жазып келеді-1б
Дескриптор: Ж. Жабаев туралы мәліметтер біледі
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Естелікті түсініп оқиды және мазмұнын айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мәтіннен әке сүйіспеншілігі айтылған тұстарды тауып оқиды-1б
Дескриптор: Өлеңді тыңдайды,түсінеді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Суретке сай келетін өлең жолдарын табады-1б. Мағынасын түсіндіріп айтады-1б
«Білім гүлі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз




















