|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: Сынып:7 |
Мектеп: Достық жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Буркутбаев Е Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Халықаралық бірліктер жүйесі |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1.Физикалық шамаларды олардың SI жүйесіндегі өлшем бірліктерімен сәйкестендіру |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Физикалық шамалар ұғымын қалыптастыру. 2.Ұзындық,аудан,көлем бірліктерін ХБЖ жүйесіне сәйкестендіру. 3.Физикалық шамаларды векторлық және скалярлық шамаларға жіктеп,олардың айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білу. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білу. Физикалық шамаларды өлшеу ұғымын түсінеді Түсіну; Өлшем бірліктерді ХБЖ-не түрлендіреді және сәйкестіндіре алады Қолдану; Векторлық және скалярлық шамалардың белгіленуі мен ХБЖ өлшем бірліктерін ондық еселік пен бірліктерінде жаза біледі |
||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Физикалық шамаларды өлшеу ұғымын түсінді Өлшем бірліктерді ХБЖ-не түрлендіреді және сәйкестіндіре алды Векторлық және скалярлық шамалардың белгіленуі мен ХБЖ өлшем бірліктерін ондық еселік пен бірліктерінде жаза білді |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминдер Жылдамдық, ұзындық,аудан,көлем,қысым Терминология
Физикалық құбылысты сипаттау үшін қолданылатын сөз , , , , , , , , , , , , деп аталады |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға ба баулу
|
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік , бейбітшілік пен келісім 1793 жылы Францияда өткен Конвенцияда «өлшемдердің метрлік жүйесін » енгізу туралы шешім қабылданды.Барлық уақытта, барлық халықтар үшін метрлік жүйе енгізілді. |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математка (аудан,көлем,ұзындық,вектор) Бейнелеу
өнері. |
||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
4-сыныптың математика курсында
өткен тақырыптар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. “Логикалық ойлау ” әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Тапсырма:
|
Бағалау парақшалары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ: Берілген тапсырма бойынша әрбір оқушының жеке жұмыс жасау арқылы іздену дағдылары қалыптасады. 1-тапсырма. Сәйкестендіру
2-тапсырма . Ойлан тап. 1 км=.....м 1,5км=....м 0,5 км=….м 1мин=.....с, 1,5мин=....с 3-тапсырма. Тәжірибелік әдіс Дәптердің ұзындығын сызғышпен өлшеп,нәтижесінің берілгенін ХБЖ өлшем бірлікте жазыңыз. L=______см=______мм=______м 4-тапсырма. 1.Физикалық шама дегеніміз не? 2.Векторлық шама дегеніміз не? 3.Физикалық шамаларды өлшейтін қандай аспаптарды білесіздер? 4.Халықаралық бірліктер жүйесінде неше негізгі бірлік бар? 5-тапсырма. 1.15мин-та неше секунд және сағат болатынын анықтау 2. 2 тәулікте неше секунд болатынын анықта. 3.Үстелдің ұзындығы 0,8 м оны дм , см, мм, км мен жазыңдар. |
Интерактивті тақта
Сызғыш
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісін жаңа сабақты қорытындылау мақсатында қолдану. 1. ХБЖ жүйесіндегі физикалық өлшем бірліктерін білді. 2.Келтірді. 3.Салыстыра алады. |
Түрлі - түсті математикалық фигуралар |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Табыс баспалдағы |
|
|||||||||||||||||
|
Кейінгі оқу |
Үйге Физикалық шама, Шамаларды өлшеу Өлшемдердің метрлік жүйесі, 1-жаттығу №6,№7,№8,№10 |
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халықаралық бірліктер жүйесі 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: Сынып:7 |
Мектеп: Достық жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Буркутбаев Е Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Халықаралық бірліктер жүйесі |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1.Физикалық шамаларды олардың SI жүйесіндегі өлшем бірліктерімен сәйкестендіру |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Физикалық шамалар ұғымын қалыптастыру. 2.Ұзындық,аудан,көлем бірліктерін ХБЖ жүйесіне сәйкестендіру. 3.Физикалық шамаларды векторлық және скалярлық шамаларға жіктеп,олардың айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білу. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білу. Физикалық шамаларды өлшеу ұғымын түсінеді Түсіну; Өлшем бірліктерді ХБЖ-не түрлендіреді және сәйкестіндіре алады Қолдану; Векторлық және скалярлық шамалардың белгіленуі мен ХБЖ өлшем бірліктерін ондық еселік пен бірліктерінде жаза біледі |
||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Физикалық шамаларды өлшеу ұғымын түсінді Өлшем бірліктерді ХБЖ-не түрлендіреді және сәйкестіндіре алды Векторлық және скалярлық шамалардың белгіленуі мен ХБЖ өлшем бірліктерін ондық еселік пен бірліктерінде жаза білді |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминдер Жылдамдық, ұзындық,аудан,көлем,қысым Терминология
Физикалық құбылысты сипаттау үшін қолданылатын сөз , , , , , , , , , , , , деп аталады |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға ба баулу
|
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік , бейбітшілік пен келісім 1793 жылы Францияда өткен Конвенцияда «өлшемдердің метрлік жүйесін » енгізу туралы шешім қабылданды.Барлық уақытта, барлық халықтар үшін метрлік жүйе енгізілді. |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математка (аудан,көлем,ұзындық,вектор) Бейнелеу
өнері. |
||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
4-сыныптың математика курсында
өткен тақырыптар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. “Логикалық ойлау ” әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Тапсырма:
|
Бағалау парақшалары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ: Берілген тапсырма бойынша әрбір оқушының жеке жұмыс жасау арқылы іздену дағдылары қалыптасады. 1-тапсырма. Сәйкестендіру
2-тапсырма . Ойлан тап. 1 км=.....м 1,5км=....м 0,5 км=….м 1мин=.....с, 1,5мин=....с 3-тапсырма. Тәжірибелік әдіс Дәптердің ұзындығын сызғышпен өлшеп,нәтижесінің берілгенін ХБЖ өлшем бірлікте жазыңыз. L=______см=______мм=______м 4-тапсырма. 1.Физикалық шама дегеніміз не? 2.Векторлық шама дегеніміз не? 3.Физикалық шамаларды өлшейтін қандай аспаптарды білесіздер? 4.Халықаралық бірліктер жүйесінде неше негізгі бірлік бар? 5-тапсырма. 1.15мин-та неше секунд және сағат болатынын анықтау 2. 2 тәулікте неше секунд болатынын анықта. 3.Үстелдің ұзындығы 0,8 м оны дм , см, мм, км мен жазыңдар. |
Интерактивті тақта
Сызғыш
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісін жаңа сабақты қорытындылау мақсатында қолдану. 1. ХБЖ жүйесіндегі физикалық өлшем бірліктерін білді. 2.Келтірді. 3.Салыстыра алады. |
Түрлі - түсті математикалық фигуралар |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Табыс баспалдағы |
|
|||||||||||||||||
|
Кейінгі оқу |
Үйге Физикалық шама, Шамаларды өлшеу Өлшемдердің метрлік жүйесі, 1-жаттығу №6,№7,№8,№10 |
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


