|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстандағы әлеуметтік-саяси ойдың эволюциясы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабекова Г |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.5 XIX ғасырдағы қазақ
ағартушыларының қоғамдық-саяси қызметін
талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатымен Х
Барлықсуреттерді не біріктірумүмкін? Суреттер сабақ тақырыбымен қалай ша байланысуы мүмкін деп ойлайсың? Оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. М Сабақ тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері оқушыларға таныстырылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстанның саяси картасы және контурлық карта. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Оқушылар өздеріне берілген мәтінді мұқият оқып талқылап, бір-бірлеріне түсіндіреді. Оқушылар ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын өзара талқылап, төмендегі кестені толтырады.
«Боулинг» ойыны «Боулинг» ойыны арқылы таңдап алған деңгейлі сұрақтарға кезекпен жауап беру арқылы өз тобына ұпай алып береді. Тапсырма соңына жеңімпаз топ анықталады. Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен факторларды талдаңыздар
ЕБҚ оқушыға тапсырмада жетіспейтін сөзді толықтыруды ұсыныңыз
|
Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен саяси факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен экономикалық факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен әлеуметтік факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен құқықтық факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен этникалық факторларды талдайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау
|
Қазақтардың (1836-1838) халық-азаттық жылдардағы қозғалысы = Народно-освободительное движение казахов (1836-1838) годах [Текст]: Құжаттар, материалдар, мақалалар / Қазақстан Республикасының Ғылым Академиясы.- Алма-Ата "Ғылым", 1992.-http://www.nlrk.kz/data11/result/ebook_220/index.html
Кесте
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ш.Уалихановтың өмірі
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
БББ әдісі |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастары
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстандағы әлеуметтік-саяси ойдың эволюциясы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабекова Г |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.5 XIX ғасырдағы қазақ
ағартушыларының қоғамдық-саяси қызметін
талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатымен Х
Барлықсуреттерді не біріктірумүмкін? Суреттер сабақ тақырыбымен қалай ша байланысуы мүмкін деп ойлайсың? Оқушылардың болжам жауаптары арқылы сабақ тақырыбы анықталады. М Сабақ тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері оқушыларға таныстырылады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстанның саяси картасы және контурлық карта. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Оқушылар өздеріне берілген мәтінді мұқият оқып талқылап, бір-бірлеріне түсіндіреді. Оқушылар ХІХ ғасырдағы қазақ ағартушыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын өзара талқылап, төмендегі кестені толтырады.
«Боулинг» ойыны «Боулинг» ойыны арқылы таңдап алған деңгейлі сұрақтарға кезекпен жауап беру арқылы өз тобына ұпай алып береді. Тапсырма соңына жеңімпаз топ анықталады. Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен факторларды талдаңыздар
ЕБҚ оқушыға тапсырмада жетіспейтін сөзді толықтыруды ұсыныңыз
|
Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен саяси факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен экономикалық факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен әлеуметтік факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен құқықтық факторларды талдайды; Ш.Уалихановтың, А.Құнанбаевтың және Ы.Алтынсариннің қоғамдық саяси көзқарастарының қалыптасуына ықпал еткен этникалық факторларды талдайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау
|
Қазақтардың (1836-1838) халық-азаттық жылдардағы қозғалысы = Народно-освободительное движение казахов (1836-1838) годах [Текст]: Құжаттар, материалдар, мақалалар / Қазақстан Республикасының Ғылым Академиясы.- Алма-Ата "Ғылым", 1992.-http://www.nlrk.kz/data11/result/ebook_220/index.html
Кесте
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ш.Уалихановтың өмірі
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
БББ әдісі |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
ІХ ғасырдағы
қазақ ағартушылары Ш.Уәлиханов, Ы.Алтынсарин және А.Құнанбайұлы
портреттері көрсетіліп, оқушыларға төмендегі сұрақтар
қойылады:














