І
тоқсан
№1 Химия пәні. Сынып:8 «А,Ә»
Күні: ----------------------
Химия –жаратылыстану
ғылымдарының бір саласы .Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және
маңызы туралы қысқаша тарихи мәліметтер.
Сабақтың
мақсаты: Химия ғылымының пайда болуы,
дамуы және маңызы туралы түсінік беру.
Сабақтың
міндеті:
Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және маңызын басқа жаратылыстану пәндерімен байланыстыра отырып түсіндіру;
Күтілетін
нәтиже:
-Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және маңызын
біледі;
-химия ғылымының өмірмен тікелей қатысы бар екендігіне көзі жетеді.
Сабақтың типі:Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі:Аралас сабақ
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:Интерактивті тақта ,бор,ватман,бейнетаспа,түрлі-түсті стикер,маркер,кері байланыс парағы,т.б.
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:3минут |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу, психологиялық ахуал тудыру, топқа 1,2,3, деп санату арқылы бөлу.Топтық ереже құру.Бағалау парағын тарату. |
Оқушылар 3топқа бөлінеді.Топ басшыларын сайлайды.Топтық ережені құрады. |
|
ІІ.Қызығушылықты ояту:5 минут |
1. Конверт –сұрақ арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын ашу 1)Жаратылыстану ғылымына қандай пәндер жатады?(қызыл) 2) Химия қандай салаларда қолданылады?(көк) 3) Мектепте химияны оқытудың басты мақсаты?(жасыл)
|
Әр топ конвертті тандап сұрақтарға жауап береді. 1) Математика, 2) Тұрмыста,
3) Мектепте химияны оқытудың |
|
ІІІ.Мағынаны тану:Жаңа сабақ 20минут |
1. «Ойлан,бірік,бөліс»-әдісі. «Диалогтік оқыту арқылы» әр топқа мәтіндік тапсырма беру
1.Топ. Мектепте химияны оқытудың басты мақсаттары мен міндеттері 2.Топ Химия – тұрмыста және медицинада 3.Топ Химия – ауылшаруашылығында және өндірісте 3.Сергіту сәті. «Қара жорға биі»
|
Әр топ мүшелері өз идеяларын
ортаға салып .Бір шешімге келеді және нәтижесін постерлерге
жазады Оқушылар орындарынан |
|
ІV.Ой толғаныс :12минут |
1.Химия ғылымын «Де Бононың
қалпақтары»әдісі мен сабақты қорыту. Оның артықшылығы қандай? 3 топ Ақ
қалпақ-Фактілер Менде қандай ақпарат бар? Маған қандай ақпарат алу қажет? |
Берілген тапсырмаларын
орындайды. |
|
V.Бағалау :3минут |
1.Әр топ басшыларынан ,тобындағы оқушылардың ұпай саның сұрап шығады . |
Топ басшылары бағалау парағы арқылы топтағы оқушылардың ұпай саның айтады |
|
VІ.Үйге тапсырма :1минут |
Оқушыларға үйге тапсырма береді.
Химия және табиғат тақырыбында
эссе жазу. |
Оқушылар берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
|
VІІ.Кері байланыс парағы:1минут |
Оқушыларға |
Кері байланыс парағын толтырады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химия ғылымының пайда болуы 8 сынып
Химия ғылымының пайда болуы 8 сынып
І
тоқсан
№1 Химия пәні. Сынып:8 «А,Ә»
Күні: ----------------------
Химия –жаратылыстану
ғылымдарының бір саласы .Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және
маңызы туралы қысқаша тарихи мәліметтер.
Сабақтың
мақсаты: Химия ғылымының пайда болуы,
дамуы және маңызы туралы түсінік беру.
Сабақтың
міндеті:
Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және маңызын басқа жаратылыстану пәндерімен байланыстыра отырып түсіндіру;
Күтілетін
нәтиже:
-Химия ғылымының пайда болуы, дамуы және маңызын
біледі;
-химия ғылымының өмірмен тікелей қатысы бар екендігіне көзі жетеді.
Сабақтың типі:Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі:Аралас сабақ
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:Интерактивті тақта ,бор,ватман,бейнетаспа,түрлі-түсті стикер,маркер,кері байланыс парағы,т.б.
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:3минут |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу, психологиялық ахуал тудыру, топқа 1,2,3, деп санату арқылы бөлу.Топтық ереже құру.Бағалау парағын тарату. |
Оқушылар 3топқа бөлінеді.Топ басшыларын сайлайды.Топтық ережені құрады. |
|
ІІ.Қызығушылықты ояту:5 минут |
1. Конверт –сұрақ арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын ашу 1)Жаратылыстану ғылымына қандай пәндер жатады?(қызыл) 2) Химия қандай салаларда қолданылады?(көк) 3) Мектепте химияны оқытудың басты мақсаты?(жасыл)
|
Әр топ конвертті тандап сұрақтарға жауап береді. 1) Математика, 2) Тұрмыста,
3) Мектепте химияны оқытудың |
|
ІІІ.Мағынаны тану:Жаңа сабақ 20минут |
1. «Ойлан,бірік,бөліс»-әдісі. «Диалогтік оқыту арқылы» әр топқа мәтіндік тапсырма беру
1.Топ. Мектепте химияны оқытудың басты мақсаттары мен міндеттері 2.Топ Химия – тұрмыста және медицинада 3.Топ Химия – ауылшаруашылығында және өндірісте 3.Сергіту сәті. «Қара жорға биі»
|
Әр топ мүшелері өз идеяларын
ортаға салып .Бір шешімге келеді және нәтижесін постерлерге
жазады Оқушылар орындарынан |
|
ІV.Ой толғаныс :12минут |
1.Химия ғылымын «Де Бононың
қалпақтары»әдісі мен сабақты қорыту. Оның артықшылығы қандай? 3 топ Ақ
қалпақ-Фактілер Менде қандай ақпарат бар? Маған қандай ақпарат алу қажет? |
Берілген тапсырмаларын
орындайды. |
|
V.Бағалау :3минут |
1.Әр топ басшыларынан ,тобындағы оқушылардың ұпай саның сұрап шығады . |
Топ басшылары бағалау парағы арқылы топтағы оқушылардың ұпай саның айтады |
|
VІ.Үйге тапсырма :1минут |
Оқушыларға үйге тапсырма береді.
Химия және табиғат тақырыбында
эссе жазу. |
Оқушылар берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
|
VІІ.Кері байланыс парағы:1минут |
Оқушыларға |
Кері байланыс парағын толтырады. |
шағым қалдыра аласыз
















