|
Күні: |
Сыныбы 8 |
1 сабақ |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы |
||||||||
|
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, «Химия» оқулығы ,Н. Нұрахметов, К.Сарманова, К.Жексембина. 8 сынып оқулығы. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. |
||||||||
|
Жалпы мақсаты |
Химия - заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы екенін біледі. Химия ғылымының пайда болуы туралы түсінік қалыптастыру |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар Химия ғылымы туралы, оның қолдану аясын біледі. Химия пәнінің өзіне тән ерекшеліктерін ұғынады. |
||||||||
|
Негізгі идеялар |
Химия пәні –заттарды, олардың қасиеттерін, басқа заттарға айналып түрлендіруін қарастырады. |
||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Интерактивті тақта, маркер, қарындаш, плакаттар, слайдтар. 8-сынып электронды оқулық. |
||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді игеру сабағы. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
АКТ-ны пайдаланып, жас ерекшеліктеріне сай сұрақтар мен тапсырмалар, ББү кестесі |
||||||||
|
Сабақ бойынша мұғалім жазбалары |
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару, сыныптағы оқушыларды топқа бөлу. Сынып құрамын түгелдеу, тақтаға күн ретін жазу. -сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау ; - сабақтың өткізу жоспарын көрсету. Кіріспе бөлім Оқушыларға ББү кестесі беріледі
Негізгі бөлім -Тақтаға сабақтың тақырыбы жазылады. -Сабақтың мақсаты таныстырылады -Мәтінмен жұмыс жасау тапсырылады -Әр топқа суреттер беріледі. Суретті пайдалана отырып химия ғылымы туралы ақпарат береді І-топ: Химия ғылымы ІІ-топ: Химия ғылымының пайда болуы ІІІ-топ:Химия ғылымының басқа ғылымдармен байланысы
Қорытынды бөлім 1.ББҮ кестесін береді 2.Химия пәні нені зерттейді? 3. «Химия біздің өмірімізде» тақырыбында эссе жазу Сабақ рефлексиясы Үйге тапсырма беру: Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы. Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерімен танысу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушылар топқа бөлінеді. Тақтадан күн ретін жазып алады. сабақтың жалпы мақсатымен және өткізу жоспарымен танысады Оқушылар ББҮ кестесін толтырады. Толтырылған кестені топ ішінде оқып, барлық ақпаратты түсіріп, топ атынан баяндамашы оқиды.
Химия пәні туралы өз ойларын ортаға салып бөліседі. Суреттерді біріктіріп, химия ғылымы туралы өз ойларын ортаға салады. Топ атынан баяндамашы қорғайды. Қорғалған жұмысты «екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды
Оқушылар жеке жұмысты орындап, бүгінгі сабақтан не түсінгенінне анализ жасайды. Оқушылар «Химия біздің өмірімізде» тақырыбында эссе жазады. ББҮ кестесін толтырады Сабақ соңында сабақ реф жазады |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы
Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы
|
Күні: |
Сыныбы 8 |
1 сабақ |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы |
||||||||
|
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, «Химия» оқулығы ,Н. Нұрахметов, К.Сарманова, К.Жексембина. 8 сынып оқулығы. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. |
||||||||
|
Жалпы мақсаты |
Химия - заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы екенін біледі. Химия ғылымының пайда болуы туралы түсінік қалыптастыру |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар Химия ғылымы туралы, оның қолдану аясын біледі. Химия пәнінің өзіне тән ерекшеліктерін ұғынады. |
||||||||
|
Негізгі идеялар |
Химия пәні –заттарды, олардың қасиеттерін, басқа заттарға айналып түрлендіруін қарастырады. |
||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Интерактивті тақта, маркер, қарындаш, плакаттар, слайдтар. 8-сынып электронды оқулық. |
||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді игеру сабағы. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
АКТ-ны пайдаланып, жас ерекшеліктеріне сай сұрақтар мен тапсырмалар, ББү кестесі |
||||||||
|
Сабақ бойынша мұғалім жазбалары |
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару, сыныптағы оқушыларды топқа бөлу. Сынып құрамын түгелдеу, тақтаға күн ретін жазу. -сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау ; - сабақтың өткізу жоспарын көрсету. Кіріспе бөлім Оқушыларға ББү кестесі беріледі
Негізгі бөлім -Тақтаға сабақтың тақырыбы жазылады. -Сабақтың мақсаты таныстырылады -Мәтінмен жұмыс жасау тапсырылады -Әр топқа суреттер беріледі. Суретті пайдалана отырып химия ғылымы туралы ақпарат береді І-топ: Химия ғылымы ІІ-топ: Химия ғылымының пайда болуы ІІІ-топ:Химия ғылымының басқа ғылымдармен байланысы
Қорытынды бөлім 1.ББҮ кестесін береді 2.Химия пәні нені зерттейді? 3. «Химия біздің өмірімізде» тақырыбында эссе жазу Сабақ рефлексиясы Үйге тапсырма беру: Химия –заттар туралы жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Химия ғылымының пайда болуы. Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерімен танысу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушылар топқа бөлінеді. Тақтадан күн ретін жазып алады. сабақтың жалпы мақсатымен және өткізу жоспарымен танысады Оқушылар ББҮ кестесін толтырады. Толтырылған кестені топ ішінде оқып, барлық ақпаратты түсіріп, топ атынан баяндамашы оқиды.
Химия пәні туралы өз ойларын ортаға салып бөліседі. Суреттерді біріктіріп, химия ғылымы туралы өз ойларын ортаға салады. Топ атынан баяндамашы қорғайды. Қорғалған жұмысты «екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды
Оқушылар жеке жұмысты орындап, бүгінгі сабақтан не түсінгенінне анализ жасайды. Оқушылар «Химия біздің өмірімізде» тақырыбында эссе жазады. ББҮ кестесін толтырады Сабақ соңында сабақ реф жазады |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













