ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
8.3 Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
17.01.2025ж |
||||||||||||||||
|
Сыныбы: 8 сынып |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қастиеттері |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.2.1.5-химиялық қасиеттері ұқсас элементтер бір топқа жататындығын дәлелдеу. 8.2.1.6 -химиялық элементтердің табиғи ұяластарын білу және сілтілік металдар, галогендер, инертті элементттердің ұяластарына мысал келтіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-химиялық қасиеттері ұқсас элементтер бір топқа жататындығын білу -химиялық элементтердің табиғи топтарын білу және сілтілік металдарға, галогендерге, инертті газдарға мысал келтіре алауы. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||
|
Біртұтас тәрбие |
Тәртіп –тәрбие бастауы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (3-7мин)
|
қар кесектерінің ішіндегі сұрақтарға жауап жазып қар жауғызуларын сұраймын. Осындай көніл күймен пазлдарды алып топтарға бөлініп аламыз .
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Капитан керемет , керемет капитан деп жаттығуды жасайды. Қар кесектерінің ішіндегі сұраққа жауап жазып , бүктеп бір біріне атқылайды. Стоп сөзі айтылғанда тоқтап әр оқушы бір қағаздан алып сұрақты және жауапты оқиды.
|
ҚБ. Мақтау , мадақтау арқылы бағалау
|
Нерожатты-ғуға музыка
Қар кесегі үлгісі
Презентация
8 -сынып Химия «Атамұра», 2018ж. М.Б Усманова, Қ.САқариянова, Б.Н Сахариева |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
15 мин
|
Миға шабуыл. Экранда элменттер көрсетіліп олардың ішінде қай топ элементтері бар екені сұралады. Олай болса бүгінгі сабақ тақырыбы: «Химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қастиеттері». Сабақта жақсы нәтижеге жету үшін біз алдымызға мақсат қоюымыз керек. Ендеше бүгінгі сабақтың мақсатын айқындап алайық. Яғни қандай мақсаттарға қол жеткізуіміз керек. Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып, бағалау критерийлерін айқындайды.
Жаңа сабақты ашу. Презентациямен түсіндіремін.
«Жүйрік топ» Топтық тапсырма : Ұяшықтағы тақырыптар бойынша постер қорғауға тапсырма беремін .
Молекула ойыны. 3 атомнан тұратын молекула, 4 атомнан тұратын молекула, 2 атмнан тұатын молкула деп 2 оқушыдан тұратын жұп құраймын.
«Дует». Жұптық тапсырма:
« М& M» - Мен және мен . Жеке тапсырма Сәйкестендіріп теңестіру .
|
Оқушылар экранда қай топ элементтері көрсетілгенін айтады.
-Оқушылар Сілтілік металдар Галогендер Асыл газдар топтарындағы элементтердің химиялық, физикалық қасиеттерін біледі.
Топтар өздері ашқан ұяшық ішіндегі тақырып бойынша постер қорғайды.
Дескриптор:
Жұптағы 2 оқушы атын жазып , тіркеліп платформадағы тест тапсырмаларын жасайды
Дескриптор: -Химиялық қасиеттері ұқсас элементтердің бір топқа жататынын тапсырмалар орындау кезінде жақсырақ түсінеді.
Химиялық реакция теңдеулерін өздеріне сай өнімдермен сәйкестендіреді, теңестіреді .
Дескриптор:
|
ҚБ. Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ. Бірінші - дұрыс жауап берген топқа 25 балл Екінші – дұрыс жауап берген топқа 20 балл Үшінші- дұрыс жауап берген топқа-15 балл
Ең жоғары балл жинаған жұпқа - 25 балл 2-ші – дұрыс жауап берген 20 балл 3-ші- дұрыс жауап берген жұпқ 15 балл 4-ші- 10 балл 5 –ші 5 балл
Көршісі экрандағы дұрыс жауаппен тексереді. Себеттен балл береді. Әр дұрыс реакция -5 балл.
|
Презентация.
https://wordwall.net/ru/resource/85550420
https://quizizz.com/admin/quiz/67855cc2cdee36df56940381?searchLocale=
Карточкалар
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Classroomscreen
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған мәліметтері жайлы бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс береді
|
Оқушыларға толық грант иегері және грантқа 50% жеңілдікпен қабылданатыны жайлы сертификат беріледі.
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қасиеттері ашық сабақ
химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қасиеттері ашық сабақ
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
8.3 Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні: |
17.01.2025ж |
||||||||||||||||
|
Сыныбы: 8 сынып |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қастиеттері |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.2.1.5-химиялық қасиеттері ұқсас элементтер бір топқа жататындығын дәлелдеу. 8.2.1.6 -химиялық элементтердің табиғи ұяластарын білу және сілтілік металдар, галогендер, инертті элементттердің ұяластарына мысал келтіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-химиялық қасиеттері ұқсас элементтер бір топқа жататындығын білу -химиялық элементтердің табиғи топтарын білу және сілтілік металдарға, галогендерге, инертті газдарға мысал келтіре алауы. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||
|
Біртұтас тәрбие |
Тәртіп –тәрбие бастауы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (3-7мин)
|
қар кесектерінің ішіндегі сұрақтарға жауап жазып қар жауғызуларын сұраймын. Осындай көніл күймен пазлдарды алып топтарға бөлініп аламыз .
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Капитан керемет , керемет капитан деп жаттығуды жасайды. Қар кесектерінің ішіндегі сұраққа жауап жазып , бүктеп бір біріне атқылайды. Стоп сөзі айтылғанда тоқтап әр оқушы бір қағаздан алып сұрақты және жауапты оқиды.
|
ҚБ. Мақтау , мадақтау арқылы бағалау
|
Нерожатты-ғуға музыка
Қар кесегі үлгісі
Презентация
8 -сынып Химия «Атамұра», 2018ж. М.Б Усманова, Қ.САқариянова, Б.Н Сахариева |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
15 мин
|
Миға шабуыл. Экранда элменттер көрсетіліп олардың ішінде қай топ элементтері бар екені сұралады. Олай болса бүгінгі сабақ тақырыбы: «Химиялық элементтердің табиғи топтары және олардың қастиеттері». Сабақта жақсы нәтижеге жету үшін біз алдымызға мақсат қоюымыз керек. Ендеше бүгінгі сабақтың мақсатын айқындап алайық. Яғни қандай мақсаттарға қол жеткізуіміз керек. Мұғалім оқушылармен бірлесе отырып, бағалау критерийлерін айқындайды.
Жаңа сабақты ашу. Презентациямен түсіндіремін.
«Жүйрік топ» Топтық тапсырма : Ұяшықтағы тақырыптар бойынша постер қорғауға тапсырма беремін .
Молекула ойыны. 3 атомнан тұратын молекула, 4 атомнан тұратын молекула, 2 атмнан тұатын молкула деп 2 оқушыдан тұратын жұп құраймын.
«Дует». Жұптық тапсырма:
« М& M» - Мен және мен . Жеке тапсырма Сәйкестендіріп теңестіру .
|
Оқушылар экранда қай топ элементтері көрсетілгенін айтады.
-Оқушылар Сілтілік металдар Галогендер Асыл газдар топтарындағы элементтердің химиялық, физикалық қасиеттерін біледі.
Топтар өздері ашқан ұяшық ішіндегі тақырып бойынша постер қорғайды.
Дескриптор:
Жұптағы 2 оқушы атын жазып , тіркеліп платформадағы тест тапсырмаларын жасайды
Дескриптор: -Химиялық қасиеттері ұқсас элементтердің бір топқа жататынын тапсырмалар орындау кезінде жақсырақ түсінеді.
Химиялық реакция теңдеулерін өздеріне сай өнімдермен сәйкестендіреді, теңестіреді .
Дескриптор:
|
ҚБ. Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ. Бірінші - дұрыс жауап берген топқа 25 балл Екінші – дұрыс жауап берген топқа 20 балл Үшінші- дұрыс жауап берген топқа-15 балл
Ең жоғары балл жинаған жұпқа - 25 балл 2-ші – дұрыс жауап берген 20 балл 3-ші- дұрыс жауап берген жұпқ 15 балл 4-ші- 10 балл 5 –ші 5 балл
Көршісі экрандағы дұрыс жауаппен тексереді. Себеттен балл береді. Әр дұрыс реакция -5 балл.
|
Презентация.
https://wordwall.net/ru/resource/85550420
https://quizizz.com/admin/quiz/67855cc2cdee36df56940381?searchLocale=
Карточкалар
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Classroomscreen
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған мәліметтері жайлы бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс береді
|
Оқушыларға толық грант иегері және грантқа 50% жеңілдікпен қабылданатыны жайлы сертификат беріледі.
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















