Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: «Сәтбаев қаласының білім бөлімі» ММ-нің « №16 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Хамзина Айнур Корганбековна Күні: Сынып: 8 Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакция теңдеулері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Химиялық реакциялар және олардың белгілерін біледі. Химиялық реакция теңдеулерін құрады, теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: химиялық құбылыстың химиялық реакция екенін біледі Көпшілігі: химиялық реакциялардың белгілері мен жүру жағдайларын біледі Кейбіреуі: Химиялық реакцияларды өрнектейді, теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Химиялық реакцияларды дұрыс, сауатты құра біледі Химиялық реакция теңдеулерін теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқылауға арналған тармақтар: Химиялық реакция теңдеулері- Химиялық реакция теңдеуінің сол жағына ..., ал оң жағына ... Химиялық реакция теңдеуін теңестірудің ... Реагенттердегі ... саны өнімдердегі ... тең болады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа бағалау |
Құрмет: қарым – қатынас дағдылары Үштілділік Жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Химиялық реакциялардың белгілерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар үшін білім алуға жайлы психологиялық ахуал тудыру. Топқа бөлу. Топ көшбасшыларын сайлау. Бағалау парақтарын тарату. Бағалау критерийлерімен таныстыру. Бағдар картасы / Маршрутная карта / Moving-on map |
Слайд үлестірмелер, Слайд бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5+2мин 2 мин 3+1мин 7+4 мин |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасы «Тарсия» әдісі арқылы сұралады.
Дескрипторлар:
ҚБ «Өзара және өзін өзі бағалау» «Ой қозғау» Тәжірибе алаңы: тәжірибе жасай отырып тақырыпты ашу. ҚБ «Мәтіннен негізгіні табу» стратегиясы (түртіп алу). Оқулықпен жұмыс ТІРЕК СӨЗДЕР ҚБ ЕСТЕ САҚТА! ЗАПОМНИТЕ! REMEMBER!
«Ойлан, жұптас, бөліс!» стратегиясы топтарға функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырмалар беріледі ҚБ І тапсырма:бір дұрыс жауабы бар тапсырмалар ІІ тапсырма: үш жауабы бар тапсырмалар ІІІ тапсырма: сәйкестендіру ІV тапсырма:Химиялық теңдеулер құру және теңестіру К+СІ2 → КСІ Р+О2 → Р2О5 ? + О2 → Сr2О3 ? + О2→ ZnО Өзара бағалау, өзін-өзі бағалау |
«Тарсия» стратегиясына қажетті үлестірмелер Слайд
Bilimland.kz Реактивтер мен құрал-жабдықтар
Слайд
ФС үлестірмелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты жүзеге асырылды ма? Үйге тапсырма: І деңгей. §14, 49 бет №1,2 ІІ деңгей. «Ойлан, тап!» фунлционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма ІІІ деңгей. (қабілетті оқушыларға) Ізденіс жұмысы: Адам ағзасындағы зат алмасу үрдісіндегі химиялық реакциялардың рөлі Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» «Лесенка успеха» «The ladder of success» |
Оқулық, күнделік
Жетістік баспалдағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты жоспарлау барысында оқушыларға тапсырмалар әзірлеген жеке қабілеттері ескеріліп, сабақ үрдісін тақырыпты ашатындай қолжетімді тапсырмалар беру ұйымдастырылады. Топтарға жеңілден күрделіге қарай өтуге арналған деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
Сабақ кезінде оқушылардың материалдарын меңгеру деңгейін Блум таксономиясына негізделіп жасалған тапсырмалар арқылы тексеруді жоспарлаймын. Қалыптастырушы бағалау Пікір айту арқылы оқушылар бір-біріне тілектерін білдіріп, оқушыларда тұлғааралық тілдесу дағдылары қалыптастырылады. Өз ойларын жеткізе білу қабілеті дамиды. Бағалау: Өзара бағалау, мұғалімнің бағалауы Бағдар картасы / Маршрутная карта / Moving-on map
|
Сабақ кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау. Интерактивті тақтаны 15-20 минуттан артық пайдаланбауды есте ұстаймын. Сынып бөлмесін желдету.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Химиялық реакция теңдеулері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: «Сәтбаев қаласының білім бөлімі» ММ-нің « №16 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Хамзина Айнур Корганбековна Күні: Сынып: 8 Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық реакция теңдеулері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Химиялық реакциялар және олардың белгілерін біледі. Химиялық реакция теңдеулерін құрады, теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: химиялық құбылыстың химиялық реакция екенін біледі Көпшілігі: химиялық реакциялардың белгілері мен жүру жағдайларын біледі Кейбіреуі: Химиялық реакцияларды өрнектейді, теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Химиялық реакцияларды дұрыс, сауатты құра біледі Химиялық реакция теңдеулерін теңестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқылауға арналған тармақтар: Химиялық реакция теңдеулері- Химиялық реакция теңдеуінің сол жағына ..., ал оң жағына ... Химиялық реакция теңдеуін теңестірудің ... Реагенттердегі ... саны өнімдердегі ... тең болады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа бағалау |
Құрмет: қарым – қатынас дағдылары Үштілділік Жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Химиялық реакциялардың белгілерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар үшін білім алуға жайлы психологиялық ахуал тудыру. Топқа бөлу. Топ көшбасшыларын сайлау. Бағалау парақтарын тарату. Бағалау критерийлерімен таныстыру. Бағдар картасы / Маршрутная карта / Moving-on map |
Слайд үлестірмелер, Слайд бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5+2мин 2 мин 3+1мин 7+4 мин |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасы «Тарсия» әдісі арқылы сұралады.
Дескрипторлар:
ҚБ «Өзара және өзін өзі бағалау» «Ой қозғау» Тәжірибе алаңы: тәжірибе жасай отырып тақырыпты ашу. ҚБ «Мәтіннен негізгіні табу» стратегиясы (түртіп алу). Оқулықпен жұмыс ТІРЕК СӨЗДЕР ҚБ ЕСТЕ САҚТА! ЗАПОМНИТЕ! REMEMBER!
«Ойлан, жұптас, бөліс!» стратегиясы топтарға функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырмалар беріледі ҚБ І тапсырма:бір дұрыс жауабы бар тапсырмалар ІІ тапсырма: үш жауабы бар тапсырмалар ІІІ тапсырма: сәйкестендіру ІV тапсырма:Химиялық теңдеулер құру және теңестіру К+СІ2 → КСІ Р+О2 → Р2О5 ? + О2 → Сr2О3 ? + О2→ ZnО Өзара бағалау, өзін-өзі бағалау |
«Тарсия» стратегиясына қажетті үлестірмелер Слайд
Bilimland.kz Реактивтер мен құрал-жабдықтар
Слайд
ФС үлестірмелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты жүзеге асырылды ма? Үйге тапсырма: І деңгей. §14, 49 бет №1,2 ІІ деңгей. «Ойлан, тап!» фунлционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма ІІІ деңгей. (қабілетті оқушыларға) Ізденіс жұмысы: Адам ағзасындағы зат алмасу үрдісіндегі химиялық реакциялардың рөлі Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» «Лесенка успеха» «The ladder of success» |
Оқулық, күнделік
Жетістік баспалдағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты жоспарлау барысында оқушыларға тапсырмалар әзірлеген жеке қабілеттері ескеріліп, сабақ үрдісін тақырыпты ашатындай қолжетімді тапсырмалар беру ұйымдастырылады. Топтарға жеңілден күрделіге қарай өтуге арналған деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
Сабақ кезінде оқушылардың материалдарын меңгеру деңгейін Блум таксономиясына негізделіп жасалған тапсырмалар арқылы тексеруді жоспарлаймын. Қалыптастырушы бағалау Пікір айту арқылы оқушылар бір-біріне тілектерін білдіріп, оқушыларда тұлғааралық тілдесу дағдылары қалыптастырылады. Өз ойларын жеткізе білу қабілеті дамиды. Бағалау: Өзара бағалау, мұғалімнің бағалауы Бағдар картасы / Маршрутная карта / Moving-on map
|
Сабақ кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау. Интерактивті тақтаны 15-20 минуттан артық пайдаланбауды есте ұстаймын. Сынып бөлмесін желдету.
|
шағым қалдыра аласыз



