|
САБАҚ: Хобби деген не? Сөздік қордың толығу жолдары |
||||||||
|
Күні: 10.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: Абеуова А.Қ. |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.Ж4. Эссенің кіріспе, негізгі, қортынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтайды. |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
Эссенің кіріспе, негізі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды суреттеп жаза алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Эсседегі белгілі мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жаза алады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
1.Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін ажырата алады. 2.Сөздік қордың толығу жолдарын біле алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Эссені қалай жазу керек екенін біледі. Сөздік қордың толығу жолдарын ажыратады. |
|||||||
|
Арнайы пәндік лексика мен терминология: Әуес, сарп ету |
||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер мен фразалар: Хобби, әуес |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Атақты тұлғалардың әуес істері туралы не білесің? Хобби дегенеміз не? Әуес дегенді қалай түсінесің? |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім, жалпыға бірдей еңбек қоғамына бағыттау.Сын тұрғысынан ойлау.Өзара қарым-қатынас жасау қабілеттерін дамыту.Өмір бойы оқуға дайын болу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті, өзін-өзі тану, жаратылыстану. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
аудио |
|||||||
|
Алдыңғы оқу/Бастапқы оқу |
Сөздік қордың толығу жолдарын біле алады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау, назарларын сабаққа аудару. 2. Оқушыларды стикер түстеріне қарай топқа бөлінеді. 3. Сабақтың мақсаты мен критерийлерін таныстыру. «Жүректен жүрекке» тренингі арқылы бір-біріне ішінде синонимі бар лебіз айтады. Үй тапсырмасын «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы пысықтаймын.
|
«Жүректен жүрекке» «Сұрақты қағып ал» әдісі |
||||||
|
Ортасы 10 мин Аяқталуы 4 мин |
Жеке жұмыс. Әркім өзінің хоббиі туралы эссе жазады? Дескриптор:
Кері байланыс «Саусақ сигналдары» әдісі бойынша кері байланыс беріледі.
Мәтінді түсініп оқыңдар. Сен қалай ойлайсың? 2-тапсырма. Жұппен жұмыс. Екі бағандағы сөздерді мағынасына қарай сәкестендіріңдер. Қалыптастырушы бағалау:
Үйге тапсырма: 3-тапсырма. 101 бет |
«Көршіңмен сырлас» әдісі
«Баспалдақ» |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Хобби деген не?
|
САБАҚ: Хобби деген не? Сөздік қордың толығу жолдары |
||||||||
|
Күні: 10.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: Абеуова А.Қ. |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.Ж4. Эссенің кіріспе, негізгі, қортынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтайды. |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
Эссенің кіріспе, негізі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды суреттеп жаза алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Эсседегі белгілі мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жаза алады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
1.Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін ажырата алады. 2.Сөздік қордың толығу жолдарын біле алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Эссені қалай жазу керек екенін біледі. Сөздік қордың толығу жолдарын ажыратады. |
|||||||
|
Арнайы пәндік лексика мен терминология: Әуес, сарп ету |
||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер мен фразалар: Хобби, әуес |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Атақты тұлғалардың әуес істері туралы не білесің? Хобби дегенеміз не? Әуес дегенді қалай түсінесің? |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім, жалпыға бірдей еңбек қоғамына бағыттау.Сын тұрғысынан ойлау.Өзара қарым-қатынас жасау қабілеттерін дамыту.Өмір бойы оқуға дайын болу. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті, өзін-өзі тану, жаратылыстану. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
аудио |
|||||||
|
Алдыңғы оқу/Бастапқы оқу |
Сөздік қордың толығу жолдарын біле алады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау, назарларын сабаққа аудару. 2. Оқушыларды стикер түстеріне қарай топқа бөлінеді. 3. Сабақтың мақсаты мен критерийлерін таныстыру. «Жүректен жүрекке» тренингі арқылы бір-біріне ішінде синонимі бар лебіз айтады. Үй тапсырмасын «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы пысықтаймын.
|
«Жүректен жүрекке» «Сұрақты қағып ал» әдісі |
||||||
|
Ортасы 10 мин Аяқталуы 4 мин |
Жеке жұмыс. Әркім өзінің хоббиі туралы эссе жазады? Дескриптор:
Кері байланыс «Саусақ сигналдары» әдісі бойынша кері байланыс беріледі.
Мәтінді түсініп оқыңдар. Сен қалай ойлайсың? 2-тапсырма. Жұппен жұмыс. Екі бағандағы сөздерді мағынасына қарай сәкестендіріңдер. Қалыптастырушы бағалау:
Үйге тапсырма: 3-тапсырма. 101 бет |
«Көршіңмен сырлас» әдісі
«Баспалдақ» |
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз



