|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
І дыбысы мен әрпі |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады жұмбақтың шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды |
|
|||||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Мұқият тыңда. 1.Қар жауғанда орманға барсаң, қардың беті толған жазу. Ол жазуды кез - келген адам оқи алмайды. Ол жазуды ормандағы аңдар мен құстар жазады. Ол не жазу? (Із) 2.Алыстан түлкі кетіп бара жатыр еді, кенет жоқ болып кетті. Ол қайда кіріп кетті екен? (ініне кірді) - Із, ін сөздерінде қандай дыбыс естіп тұрмыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Мәтінді тыңда. Мәтіннің мазмұнын айт. Сөздерді буындап, қосып оқы. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды - мәтіннің мазмұнын айтады |
Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөздерді буындап, қосып оқиды 3.мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 58 бет І әрпінің баспа, жазба түрлері
Оқулық 58 -бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|||||
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс І әрпінің жазу үлгісі (бейнекөрініс) І нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады І әрпін ермексаздан жасап көрсет. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ермексаздан І әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап
Ермексаз, тақтайша |
|||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жұмбақтың шешуін тап. Шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жаса. Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал. Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады -шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды -мақалды жатқа айтады |
1. жұмбақтың шешуін табады 2.шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды 3.мақалды жатқа айтады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
https://atamuraweb.kz/?page_id=32713
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|||||
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
К дыбысы мен әрпі |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түснеді; сызба-модель, сурет, белгірер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сызбаға сәйкес сөйлемді тауып, жазады бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады |
|
|||||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Қарындаш» әдісі Құрамында К дыбысы бар сөздерді буын санына қарай бөл. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Сөздерді буындап, қосып оқы. Сұрақтар мен сөздерге мұқият қара. Қорытынды жаса. Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -сұрақтар мен оларға қатысты сөздерді оқиды -қорытынды жасайды |
Құрамында К дыбысы бар екі,үш,төрт буынды сөздерді өз орындарына орналастырады
1. сөздерді буындап, қосып оқиды 2.сұрақтар мен оларға қатысты сөздерді оқиды 3.қорытынды жасайды
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 56 бет К әрпінің баспа, жазба түрлері Үш түрлі қарындаш тәрізді қалта, сөздер жазылған қима қағаз.
Оқулық 57 -бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|
||||
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сызбаға сәйкес сөйлемді тап, жаз. 1-топ Дескриптор: -сызбаға сәйкес сөйлемді табады - сөйлемдерді жазады Сөйлемдерді ретімен жаз. Мәтінге ат қой. 2 –топ Дескриптор: -сөйлемдердің ретін тауып, жазады -мәтінге ат қояды Бос тор көздерге қажетті әріпті тап. Сөзді оқы. Дескриптор: -бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады - сөздерді оқиды |
1.сызбаға сәйкес сөйлемді табады 2.сөйлемдерді жазады 1. сөйлемдердің ретін тауып, жазады 2.мәтінге ат қояды 1. бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады 2.сөздерді оқиды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|
||||
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|
||||

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І дыбысы мен әрпі ҚМЖ
І дыбысы мен әрпі ҚМЖ
|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
І дыбысы мен әрпі |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады жұмбақтың шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды |
|
|||||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Мұқият тыңда. 1.Қар жауғанда орманға барсаң, қардың беті толған жазу. Ол жазуды кез - келген адам оқи алмайды. Ол жазуды ормандағы аңдар мен құстар жазады. Ол не жазу? (Із) 2.Алыстан түлкі кетіп бара жатыр еді, кенет жоқ болып кетті. Ол қайда кіріп кетті екен? (ініне кірді) - Із, ін сөздерінде қандай дыбыс естіп тұрмыз? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Мәтінді тыңда. Мәтіннің мазмұнын айт. Сөздерді буындап, қосып оқы. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды - мәтіннің мазмұнын айтады |
Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөздерді буындап, қосып оқиды 3.мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 58 бет І әрпінің баспа, жазба түрлері
Оқулық 58 -бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|||||
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс І әрпінің жазу үлгісі (бейнекөрініс) І нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады І әрпін ермексаздан жасап көрсет. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ермексаздан І әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап
Ермексаз, тақтайша |
|||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жұмбақтың шешуін тап. Шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жаса. Мақалды тыңда, мағынасын біліп ал. Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады -шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды -мақалды жатқа айтады |
1. жұмбақтың шешуін табады 2.шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды 3.мақалды жатқа айтады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
https://atamuraweb.kz/?page_id=32713
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|||||
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
К дыбысы мен әрпі |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түснеді; сызба-модель, сурет, белгірер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сызбаға сәйкес сөйлемді тауып, жазады бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады |
|
|||||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Қарындаш» әдісі Құрамында К дыбысы бар сөздерді буын санына қарай бөл. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Сөздерді буындап, қосып оқы. Сұрақтар мен сөздерге мұқият қара. Қорытынды жаса. Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -сұрақтар мен оларға қатысты сөздерді оқиды -қорытынды жасайды |
Құрамында К дыбысы бар екі,үш,төрт буынды сөздерді өз орындарына орналастырады
1. сөздерді буындап, қосып оқиды 2.сұрақтар мен оларға қатысты сөздерді оқиды 3.қорытынды жасайды
|
Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 56 бет К әрпінің баспа, жазба түрлері Үш түрлі қарындаш тәрізді қалта, сөздер жазылған қима қағаз.
Оқулық 57 -бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|
||||
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сызбаға сәйкес сөйлемді тап, жаз. 1-топ Дескриптор: -сызбаға сәйкес сөйлемді табады - сөйлемдерді жазады Сөйлемдерді ретімен жаз. Мәтінге ат қой. 2 –топ Дескриптор: -сөйлемдердің ретін тауып, жазады -мәтінге ат қояды Бос тор көздерге қажетті әріпті тап. Сөзді оқы. Дескриптор: -бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады - сөздерді оқиды |
1.сызбаға сәйкес сөйлемді табады 2.сөйлемдерді жазады 1. сөйлемдердің ретін тауып, жазады 2.мәтінге ат қояды 1. бос тор көздерге сәйкес әріпті жазады 2.сөздерді оқиды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап, түрлі –түсті қарындаш тар |
|
||||
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|
||||

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
шағым қалдыра аласыз













