|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Й дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қалай? 2.Сабақты бастауға дайынбыз ба? 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ең сүйікті оқушым» Қорапта ең сүйікті оқушымның фотосы бар. Көргің келе ме?(қорапта айна бар) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құра. «Тізбектеп оқу» әдісі Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтінді тыңда, мазмұнын айт. Дескриптор: -сурет бойынша сөйлем құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтіннің мазмұнын айтады |
Қораптан өздерінің бейнелерін көреді.
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөздерді буындап, қосып оқиды 3.мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 54 бет Й әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 54 бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Й әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Й дың үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Й әрпін ермексаздан жасап көрсет. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ермексаздан Б әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы «Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап Ермексаз, тақтайша |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жаса. Й дыбысының орнын анықтап, тиісті түспен боя. Дескриптор: -ребусты шешеді -дыбыстық талдау жасайды - Й дыбысының орнын тиісті түспен бояйды -сөздерді буынға бөледі |
1. ребусты шешеді 2.дыбыстық талдау жасайды 3.Й дыбысының орнын тиісті түспен бояйды 4.сөздерді буынға бөледі |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 54 бет Таратпа Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Й дыбысы мен әрпі Қмж Әліппе
Й дыбысы мен әрпі Қмж Әліппе
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Й дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Құндылықтар |
өмір бойы оқуға дайын болу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қалай? 2.Сабақты бастауға дайынбыз ба? 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ең сүйікті оқушым» Қорапта ең сүйікті оқушымның фотосы бар. Көргің келе ме?(қорапта айна бар) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құра. «Тізбектеп оқу» әдісі Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтінді тыңда, мазмұнын айт. Дескриптор: -сурет бойынша сөйлем құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтіннің мазмұнын айтады |
Қораптан өздерінің бейнелерін көреді.
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөздерді буындап, қосып оқиды 3.мәтіннің мазмұнын айтады
|
Мадақтау Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 54 бет Й әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 54 бет Әріптер жазылған қақпақтар. |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Й әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Й дың үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Й әрпін ермексаздан жасап көрсет. |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ермексаздан Б әрпін жасайды |
«Комментарий» арқылы «Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап Ермексаз, тақтайша |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жаса. Й дыбысының орнын анықтап, тиісті түспен боя. Дескриптор: -ребусты шешеді -дыбыстық талдау жасайды - Й дыбысының орнын тиісті түспен бояйды -сөздерді буынға бөледі |
1. ребусты шешеді 2.дыбыстық талдау жасайды 3.Й дыбысының орнын тиісті түспен бояйды 4.сөздерді буынға бөледі |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 54 бет Таратпа Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














