|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақыртөбе орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова Лайла Далибаевна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 «Б» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.2 у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу.2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту Кел,балалар оқылық! Оқығанды көңілге, Ықыласпен тоқылық. Оқысаңыз балалар, Шамнан шырақ жағылар. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 27-жаттығу Сөздерге у әрпін қосып жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Тақырыпты ашу «Кері оқы» әдісі («қабмұж»). -Жұмбақ туралы не білесің? -Ол не үшін қажет? – Олардың пайдасы қандай? -Қандай жұмбақ білесің? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 34-жаттығу. Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт. -Суреттегі бұйымдарың қайсысы өлең мазмұнында айтылды? -Қандай сөзінің көмегімен әшекей бұйымдарды сипаттап жаз. -И, й дыбыстарып салыстырып, олардың айырмашылығын айт. 35-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. И,Й әріптері бар сөздердің астын сыз.
Б
С
К ЕБҚ И,й әріптерін көркем жаз. «Нейрожаттығулар» әдісі «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 37-жаттығу И,й әріптері бар сөздерді қатыстырып, жағдаяттан шығып көр. Үлгі: Менің аяқкиімім жоғалды. Оны маған сыйлыққа берген. Табуға көмектесіп жіберіңіздерші. Үй тапсырмасы 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. ҚЖ: И әрпі бар сөздерді тауып жаз.Ол сөздердің мағынасын айт
|
Амандасып, жақсы өлеңді хормен іс-қимыл жасап айтады.
Үй тапсырмасын оқиды
Тақырыпты ашады
Жұмбақты оқып,шешуін табады
Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Жағдаяттан шығады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сөздерге у әрпін қосып жазады Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады
ҚБ: «Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқиды-1б И,й дыбыстарын салыстырып, айырмашылығын айтады-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б И,Й әріптері бар сөздердің астын сызады-1б
Дескриптор: И, й дыбысы бар сөздерді қатыстырып, хабарландыру жазады-1б
Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді-1б Сол сөздерді дәптерге жазады-1б
«Телеграм» әдісі |
суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кеспе әріптер
оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
И,й әріптерінің жазылуы
И,й әріптерінің жазылуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақыртөбе орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова Лайла Далибаевна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 «Б» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.2 у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу.2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту Кел,балалар оқылық! Оқығанды көңілге, Ықыласпен тоқылық. Оқысаңыз балалар, Шамнан шырақ жағылар. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 27-жаттығу Сөздерге у әрпін қосып жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Тақырыпты ашу «Кері оқы» әдісі («қабмұж»). -Жұмбақ туралы не білесің? -Ол не үшін қажет? – Олардың пайдасы қандай? -Қандай жұмбақ білесің? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 34-жаттығу. Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт. -Суреттегі бұйымдарың қайсысы өлең мазмұнында айтылды? -Қандай сөзінің көмегімен әшекей бұйымдарды сипаттап жаз. -И, й дыбыстарып салыстырып, олардың айырмашылығын айт. 35-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. И,Й әріптері бар сөздердің астын сыз.
Б
С
К ЕБҚ И,й әріптерін көркем жаз. «Нейрожаттығулар» әдісі «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 37-жаттығу И,й әріптері бар сөздерді қатыстырып, жағдаяттан шығып көр. Үлгі: Менің аяқкиімім жоғалды. Оны маған сыйлыққа берген. Табуға көмектесіп жіберіңіздерші. Үй тапсырмасы 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. ҚЖ: И әрпі бар сөздерді тауып жаз.Ол сөздердің мағынасын айт
|
Амандасып, жақсы өлеңді хормен іс-қимыл жасап айтады.
Үй тапсырмасын оқиды
Тақырыпты ашады
Жұмбақты оқып,шешуін табады
Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Жағдаяттан шығады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сөздерге у әрпін қосып жазады Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады
ҚБ: «Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқиды-1б И,й дыбыстарын салыстырып, айырмашылығын айтады-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б И,Й әріптері бар сөздердің астын сызады-1б
Дескриптор: И, й дыбысы бар сөздерді қатыстырып, хабарландыру жазады-1б
Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді-1б Сол сөздерді дәптерге жазады-1б
«Телеграм» әдісі |
суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кеспе әріптер
оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||
шағым қалдыра аласыз
















