Материалдар / II Тізбектер 9 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

II Тізбектер 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал 9 сыныпқа беретін математика пәні мұғалімдеріне арналады. Бұл мұғалімдерге көп көмегін тигізеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2019
465
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

6.2А Сандарға амалдар қолдану

Мектеп:Атырау қаласы.№21Жамбыл атындағы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова З.Б.

Сыныбы:6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

6.1.2. Рационал сандарды көбейту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.15 Рационал сандарды көбейтуді орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Таңбалары әртүрлі екі санды және екі теріс санды көбейту ережелерін біледі және есептер шығаруда қолдана алады.

Кейбір оқушылар: Таңбалары әртүрлі екі санды және екі теріс санды көбейту ережелерін күрделі есептер шығаруда қолдана алады.

Бағалау критерийі

  • Таңбалары әртүрлі екі санды көбейту ережесін біледі

  • Екі теріс санды көбейту ережесін біледі

  • Таңбалары әртүрлі екі санды және екі теріс санды көбейту ережелерін біледі және есептер шығаруда қолдана алады.

  • Таңбалары әртүрлі екі санды және екі теріс санды көбейту ережелерін біледі және күрделі есептерді шығаруда қолдана алады

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Рационал сандарды көбейту ережесін айтады және түсіндіре алады

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • Оң сан

  • Теріс сан

  • Ондық бөлшек

  • Жай бөлшек

  • Бөлшек сызығы

  • Бөлшектің алымы

  • Бөлшектің бөлімі

  • Аралас сан

  • Санның модулі

  • Қарама-қарсы сан

Диалогқа қажетті тіркестер:

  • Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісінің мәні...

  • Таңбалары әртүрлі екі санды көбейту үшін ... керек; --- көбейтіндінің мәнінің алдына ... керек

  • Екі санның көбейтіндісі ...

  • Екі теріс санды көбейту үшін ... керек

  • Егер көбейткіштердің кемінде біреуі нөлге тең болса, ...

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» идеясының 4-ші құндылығына сәйкес оқушыларды жаңа инновацияларға баулу, қызықтыру, ойларын дамыту, өз бетімен жұмыс жасауға дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Диктантпен жұмыс жасау арқылы «Қазақ тілі» пәнімен, тақырыпты түсіну үшін «Геометрия» пәнімен байланыс жүзеге асырылады.

Алдыңғы білім

Оң және теріс сандар, қарама-қарсы сандар, санның модулі және теріс сандарды қосуды біледі

АКТ-ны қолдану

Интербелсенді тақта, слайд

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

ТЖ.1.«Ойлан, тап!» ширату жаттығуы.

Сынып оқушыларына «оң, теріс, көбейту» жазылған қағаздар үлестіріледі. Бұл жазуларға қарап, сынып оқушылары сабақтың тақырыбын анықтай алады.

Сынып оқушыларын «оң сандар, теріс сандар, көбейту» арқылы 3 топқа біріктіреді.

Ж.2.«Графикалық диктант»

(Иә «-», жоқ «^») әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау.

  1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең. «-»

  2. 0 саны натурал сандар жиынына тиісті. «^»

  3. Екі теріс санның қосындысы теріс сан. «-»

  4. Кез келген теріс сан 0-ден үлкен. «^»

  5. Оң санның модулі сол санның өзіне тең. «-»

  6. Теріс санның модулі сол санның өзіне тең. «^»

  7. Кез келген теріс сан оң саннан үлкен. «^»

Мақсаты: Оқушылардың өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтау.

Бағалау: тақтадан дұрыс жауабын көрсету арқылы оқушылар «Өзін-өзі бағалайды».



Слайд


Кеспе қағаз немесе стикер


Интербелсенді тақта


Сабақтың ортасы

25 минут







































































































ТЖ.3. «Ойлан, бөліс, талқыла» әдісі

Оқушыларға жаңа тақырыпты ашуда таңбалар ережесін көрсетемін.

«+» ∙ «-»

«-» ∙ «+»

«+» ∙ «+»

«-» ∙ «-»

Түрткі сұрақ:

  1. Бұл таңбалар нені білдіреді?



Тұжырым: оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылардың ойын тыңдап болғаннан кейін жаңа тақырып туралы толық мағлұмат беремін.



1 топ: Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту

2 топ: Екі теріс санды көбейту

3 топ: Екіден көп теріс көбейткіштер саны жұп және тақ болатын сандарды көбейту.

Мақсаты: Топтық білімді жинақтау, ынтымақтастықта жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлді түрде жеткізе білуге ықпал ету. Әр оқушы ең алдымен өзі орындайды, көршісімен ақылдасады, топқа түсіндіреді.

Бағалау: «Басбармақ» арқылы бағалайды.



Ж.4.Семантикалық карта



р/с

а

в

а∙в=-30,6

а∙в=-100

а∙в=1,14

а∙в=-0,2

а∙в=-

а∙в=-12,3

1

-





+


2

-1,5

8,2






+

3

5,1

-6

+






4

-1,9

-0,6



+




5

0,4

-




+



6

-25

4


+





Мақсаты: оқушылардың жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау.

Бағалау критерийі

Дескриптор

-Таңбалары әртүрлi eкі санды көбeйту eрeжесін біледі

- Екі теріс санды көбейту ережесін біледі

-Таңбалары әртүрлi екi санды және екi терiс санды көбейту ережелерін бiледi жәнe есeптeр шығарудa қолдана алaды.


Таңбалары әртүрлi екi санды көбейте алады.

Екі терiс санды көбейте алады.

Өрнектің мәнін таба алады.


Бағалау: смайликтер арқылы бағаланады.


5.ЖЖ. «Белгісіз санды тап»ойыны.

Жұлдызшаның орнына теңдік тура болатындай етіп, тиісті сандарды қойып жаз.

Мақсаты: Тапсырманы орындап болған соң, топ ішінде жұптар бір-бірінің жұмысын тексереді.

577 есеп

1 топ: (*) =-21 -15

2 топ: -5=-30 (-4) (*) =36

3 топ: (*) (-9) =63 (*) =-100

Бағалау критерийі

Дескриптор

-Таңбалары әртүрл

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!