Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
.
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адам жанының құпиясы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Ә.Алтынбай |
|||||
|
Күні: |
20.01.26 |
|||||
|
Сынып: 9ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Құлагер» поэмасы. Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын
ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаза алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; Құндылық: бірлік және ынтымақ -ортақ мақсатқа жету үшін басқалармен бірлесіп әрекет ету және өзіне жүктелген міндеттерді жауапкершілікпен орындау; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -тапсырманы жоспарланған мерзімге сәйкес уақытылы және сапалы орындау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық көңіл күй тудыру «Үндеме!» Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ойтүрткі 1. Поэмада суреттелген Ақан тағдыры сендерге қандай ой тастады? 2. Адамдар арасындағы бақталастық, қызғаныш туралы не айтар едіңдер? Ойларыңмен бөлісіңдер. 3. Ақан трагедиясының сыры неде? Пікірлесіңдер. 4. Егер Ақан Сағынайдың асына бармаса, Құлагер мен Ақан тағдыры қалай болушы еді? Ақынның жан серігі – Құлагерден айырылу себебі неде деп ойлайсыңдар? Ойларыңды білдіріңдер. Жеке жұмыс Шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазыңдар. Берілген тақырыптардың бірін таңдап, поэмадағы кезең мен бүгінгі өмірді салыстыра отырып талдаңдар. Эссе тақырыптары:
1.Сүрінбе, Құлагерім! 2.Батыраштардың бағы жана ма? 3.Құлагер-әкең тұлпар, шешең-сұңқар...
Эссе құрылымы 1.Кіріспе. Эссенің кіріспесінде негізгі ой тұжырымдама түрінде беріледі. Кіріспеде оқырманның қызығушылығын туғызу үшін риторикалық сұрақ, дәйексөз алуға болады. 2.Негізгі бөлім.Эссенің негізгі бөлімінде кіріспеде айтылған ой тұжырымды дәлелденіп, сараптама жасалады. Тақырыптың ашылуы үшін талданып отырған мәселе туралы жазылған ғылыми пайымдауларды дәйексөз ретінде алуға болады. 3.Қорытынды бөлім. Кіріспеде айьылған түйінді пікірдің негізгі бөлімде дәлелденуін өз түйінді ойыңмен қорыту. Эсседегі негізгі идеяның ашылуы, жаңаша сипатта өз пікіріңнің болуы бағаланады.
Рефлексиялық шеңбер»
|
Психологиялық ахуал «Үндеме!» Мұғалім барлық оқушыларды «Бірінші» және «Екінші» деп санап, екі топқа бөледі.Тапсырма: екі топ үндемей, тек ишарат пен ыммен ғана түсінісіп, туған күндері бойынша сап түзеуі керек. Саптың алдында 1 қаңтарда туған оқушылар тұрады да, қалғандары туған күндерінің реті бойынша тізіле береді. Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -шығарманың идеясын ғаламдық мәселелермен байланысты рады - 2 балл; -тақырыпты ашады – 2 балл; -дәйектер мен дәлелдер келтіреді – 1 балл; -құрылымын сақтайды 3 балл; -сауатты жазады – 2 балл. |
Оқулық 9-сынып 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 9-сынып ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Оқулық 9-сынып 2019жыл |
||
Тексерілді :
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
.
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адам жанының құпиясы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Ә.Алтынбай |
|||||
|
Күні: |
20.01.26 |
|||||
|
Сынып: 9ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Құлагер» поэмасы. Құлагер – еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын
ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жаза алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; Құндылық: бірлік және ынтымақ -ортақ мақсатқа жету үшін басқалармен бірлесіп әрекет ету және өзіне жүктелген міндеттерді жауапкершілікпен орындау; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -тапсырманы жоспарланған мерзімге сәйкес уақытылы және сапалы орындау. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық көңіл күй тудыру «Үндеме!» Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ойтүрткі 1. Поэмада суреттелген Ақан тағдыры сендерге қандай ой тастады? 2. Адамдар арасындағы бақталастық, қызғаныш туралы не айтар едіңдер? Ойларыңмен бөлісіңдер. 3. Ақан трагедиясының сыры неде? Пікірлесіңдер. 4. Егер Ақан Сағынайдың асына бармаса, Құлагер мен Ақан тағдыры қалай болушы еді? Ақынның жан серігі – Құлагерден айырылу себебі неде деп ойлайсыңдар? Ойларыңды білдіріңдер. Жеке жұмыс Шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазыңдар. Берілген тақырыптардың бірін таңдап, поэмадағы кезең мен бүгінгі өмірді салыстыра отырып талдаңдар. Эссе тақырыптары:
1.Сүрінбе, Құлагерім! 2.Батыраштардың бағы жана ма? 3.Құлагер-әкең тұлпар, шешең-сұңқар...
Эссе құрылымы 1.Кіріспе. Эссенің кіріспесінде негізгі ой тұжырымдама түрінде беріледі. Кіріспеде оқырманның қызығушылығын туғызу үшін риторикалық сұрақ, дәйексөз алуға болады. 2.Негізгі бөлім.Эссенің негізгі бөлімінде кіріспеде айтылған ой тұжырымды дәлелденіп, сараптама жасалады. Тақырыптың ашылуы үшін талданып отырған мәселе туралы жазылған ғылыми пайымдауларды дәйексөз ретінде алуға болады. 3.Қорытынды бөлім. Кіріспеде айьылған түйінді пікірдің негізгі бөлімде дәлелденуін өз түйінді ойыңмен қорыту. Эсседегі негізгі идеяның ашылуы, жаңаша сипатта өз пікіріңнің болуы бағаланады.
Рефлексиялық шеңбер»
|
Психологиялық ахуал «Үндеме!» Мұғалім барлық оқушыларды «Бірінші» және «Екінші» деп санап, екі топқа бөледі.Тапсырма: екі топ үндемей, тек ишарат пен ыммен ғана түсінісіп, туған күндері бойынша сап түзеуі керек. Саптың алдында 1 қаңтарда туған оқушылар тұрады да, қалғандары туған күндерінің реті бойынша тізіле береді. Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -шығарманың идеясын ғаламдық мәселелермен байланысты рады - 2 балл; -тақырыпты ашады – 2 балл; -дәйектер мен дәлелдер келтіреді – 1 балл; -құрылымын сақтайды 3 балл; -сауатты жазады – 2 балл. |
Оқулық 9-сынып 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 9-сынып ОҚЫТУДА ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ Оқулық 9-сынып 2019жыл |
||
Тексерілді :
шағым қалдыра аласыз













