|
Өндірістік тәжірибеден өтетің мекеме атауы: |
№131 Б.Момышұлы атындағы мектеп-лицейі |
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
|
Өндірістік іс-тәжірибеден өтушінің аты-жөні: |
Бексұлтан Талшын Қуатбекқызы |
|
Күні: |
23.01.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бай-бай, Құлагерім!.. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 4 минут |
І.Ұйымдасты-ру кезеңі: Оқушылар-мен сәлемдесу, түгендеу. Психология-лық жағымды орта қалыптастыру. «Еркін тыныс» әдісі
|
Оқушылар денелерін түзу ұстап, бастарын жоғары көтеріп, ыңғайланып отырады. Көздерін жұмады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алады. Өздерінің тыныс алуларын бақылап, бақыт пен тыныштыққа толы таза ауаны бойларына сіңіреді. |
Мақсаты: Оқушылар-ға сабақ басталмай жақсы көңіл–күй сыйлау және сабаққа деген ынтасын ояту. Тиімділігі: Оқушылар-дың көңіл күйін көтереді және сабаққа ынтасын оятады.
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 минут Сергіту сәті 3 минут
15 минут |
«Аялдама әдісі» арқылы оқушылар шығармаға компози-циялық талдау жасайды. «Ол кім» ойыны «Сатылай кешенді талдау» технологиясы бойынша шығармаға үлгі бойынша талдау жасайды. |
Оқушыларға тақтада әр автобус тоқтайтын аялдама суреттері беріледі. Әр аялдаманың өз атауы болады. Оқушылар кезекпен аялдамаларға композициялық атаулар қояды.
Оқушылар екі топқа бөлініп, бір-бірлеріне қарама-қарсы бағытта тұрады. Ортаға екі оқушыдан шығып, орталарына кедергі қойылады. Кедергіні алған кезде бір-бірінің есімін жылдам айтулары керек. Бірінші тапқан топтың адамы жеңіске жетеді Оқушылар төмендегі қатарларды толтырады. Шығарма авторы: |
Мақсаты: Оқушылар тапсырмадағы аялдамаларға тоқтау арқылы шығарманың компазициясын ашады. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -кестені толтырады; -топқа бөлініп талқылайды. Жалпы - 5 балл Қалыптастыру-шы бағалау. «Жарайсың», «Жылдам екенсің» сөздерімен ынталандырады. Мақсаты: Оқушылар «Құлагер» поэмасына сатылай кешенді талдау жасау арқылы шығарманың компазициялық құрылымын анықтайды . Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -сатылай кешенді талдау жасайды; -тапсырмаларды орындайды. Жалпы - 5 балл |
-суреттер -кесте |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 минут |
Үй тапсырмасы: Поэмадан Ақанның қайғысын суреттейтін тараудан үзінді жаттау. «Смартфон» әдісі |
Оқушыларға қағаздан қиылған смартфондар беріледі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, қиын болған сұрақтарды және мұғалімге деген ұсыныстарын қағаз смартфонға жазады. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 4-сабақ
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 4-сабақ
|
Өндірістік тәжірибеден өтетің мекеме атауы: |
№131 Б.Момышұлы атындағы мектеп-лицейі |
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
|
Өндірістік іс-тәжірибеден өтушінің аты-жөні: |
Бексұлтан Талшын Қуатбекқызы |
|
Күні: |
23.01.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бай-бай, Құлагерім!.. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 4 минут |
І.Ұйымдасты-ру кезеңі: Оқушылар-мен сәлемдесу, түгендеу. Психология-лық жағымды орта қалыптастыру. «Еркін тыныс» әдісі
|
Оқушылар денелерін түзу ұстап, бастарын жоғары көтеріп, ыңғайланып отырады. Көздерін жұмады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алады. Өздерінің тыныс алуларын бақылап, бақыт пен тыныштыққа толы таза ауаны бойларына сіңіреді. |
Мақсаты: Оқушылар-ға сабақ басталмай жақсы көңіл–күй сыйлау және сабаққа деген ынтасын ояту. Тиімділігі: Оқушылар-дың көңіл күйін көтереді және сабаққа ынтасын оятады.
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 минут Сергіту сәті 3 минут
15 минут |
«Аялдама әдісі» арқылы оқушылар шығармаға компози-циялық талдау жасайды. «Ол кім» ойыны «Сатылай кешенді талдау» технологиясы бойынша шығармаға үлгі бойынша талдау жасайды. |
Оқушыларға тақтада әр автобус тоқтайтын аялдама суреттері беріледі. Әр аялдаманың өз атауы болады. Оқушылар кезекпен аялдамаларға композициялық атаулар қояды.
Оқушылар екі топқа бөлініп, бір-бірлеріне қарама-қарсы бағытта тұрады. Ортаға екі оқушыдан шығып, орталарына кедергі қойылады. Кедергіні алған кезде бір-бірінің есімін жылдам айтулары керек. Бірінші тапқан топтың адамы жеңіске жетеді Оқушылар төмендегі қатарларды толтырады. Шығарма авторы: |
Мақсаты: Оқушылар тапсырмадағы аялдамаларға тоқтау арқылы шығарманың компазициясын ашады. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -кестені толтырады; -топқа бөлініп талқылайды. Жалпы - 5 балл Қалыптастыру-шы бағалау. «Жарайсың», «Жылдам екенсің» сөздерімен ынталандырады. Мақсаты: Оқушылар «Құлагер» поэмасына сатылай кешенді талдау жасау арқылы шығарманың компазициялық құрылымын анықтайды . Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -сатылай кешенді талдау жасайды; -тапсырмаларды орындайды. Жалпы - 5 балл |
-суреттер -кесте |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 минут |
Үй тапсырмасы: Поэмадан Ақанның қайғысын суреттейтін тараудан үзінді жаттау. «Смартфон» әдісі |
Оқушыларға қағаздан қиылған смартфондар беріледі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, қиын болған сұрақтарды және мұғалімге деген ұсыныстарын қағаз смартфонға жазады. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз















