Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 6-сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Өндірістік тәжірибеден өтетің мекеме атауы: |
№131 Б.Момышұлы атындағы мектеп-лицейі |
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
Өндірістік іс-тәжірибеден өтушінің аты-жөні: |
Бексұлтан Талшын Қуатбекқызы |
Күні: |
25.01.2023 |
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Аттың азалы әні |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.3.2.1 шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға бере алады. |
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 4 минут |
І.Ұйымдас-тыру кезеңі: Оқушылар-мен сәлемдесу, түгендеу. Психология-лық жағымды орта қалыптасты-ру. «Менің сүйікті оқушым-ның суреті» |
Оқушыларға қорапта ең сүйікті оқушының суреті бар деп айтылады. Қорапқа айна салынып қойылады. Қорапты ашқан әр оқушы айнадан өзін көреді. |
Мақсаты: Оқушыларға сабақ басталмай жақсы көңіл–күй сыйлау және сабаққа деген ынтасын ояту. Тиімділігі: Оқушылардың көңіл күйін көтереді және сабаққа ынтасын оятады. |
-қорапша -сурет -айна |
Жаңа сабаққа кіріспе 8 минут
15 минут |
«Жағдаят-ты шешу» . Мұғалім берген мәтіндегі оқиғаны «Құлагер» поэмасымен салыстырып, қазіргі замандағы басты мәселені талқылаңыз-дар. «Попс формуласы» әдісі бойынша «Құлагер» поэмасын қазіргі заманмен не байланысты-рады?» деген сұраққа жауап беріңіздер. |
«Жағдаятты шешу». Асан мен Үсен 11-сынып оқушылары болғандықтан, ҰБТ-ға дайындалып жүр. Мектептегі барлық байқау сынақтарынан Асан ең жоғарғы баллды жинайды. Үсен Асанның барлығынан үздік, жүзден жүйрік болғанын ұнатпайды. ҰБТ болатын күн. Асан мен Үсен бір аудиторияға түседі. Үсен көптеген тыйым салынған дүниелерді алып кіреді. Бірақ, тексерушінің көзіне түсіп қала жаздайды. Қолындағы ұялы телефонын Асанның алдына қоя салады. Тексеруші Асанды ұялы телефонмен ұстап, ҰБТ-дан шығарып жібереді. Осы оқиғаны «Құлагер» поэмасымен салыстырып, қазіргі замандағы басты мәселені талқылаңыздар. Оқушылар әдісі бойынша «Құлагер» поэмасын қазіргі заманмен не байланысты-рады?» деген сұраққа жауап беріп кестені толтырады.
|
Мақсаты: Берілген оқиғаны салыстыру арқылы қазіргі замандағы басты мәселені анықтайды. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -оқиғаларды салыстыру; -тапсырмалар-ды орындайды. Жалпы - 5 балл Мақсаты: Оқушылар кестені толтыру арқылы «Құлагер» поэмасының қазіргі заманмен не байланыстыра-тынын анықтайды. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: -кестені толтырады; -кейіпкерлерге талдау жасайды; Жаттығулар-ды орындайды. Жалпы - 5 балл |
-мәтін
-кесте |
Сергіту сәті 3 минут |
«Бөтелкеден қайтала» әдісі |
Оқушыларға жартылай толтырылған бөтелке арқылы денені жаттықтыратын әр түрлі қимылдар көрсетіледі. Оқушылар қайталайды. |
Қалыптасты-рушы бағалау. «Жарайсың», «Жылдам екенсің» сөздерімен ынталандырады. |
бөтелке
|
12 минут |
«Ыстық орындық» әдісі бойынша оқушылар шығармаға байланысты проблемалық сұрақтар қояды. |
Оқушылар шығармаға байланысты проблемалық сұрақтар қояды. Мысалы: «Батыраш жеңіске жетуі үшін қандай әрекеттер істеуге кеңес бересіз?» |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне сұрақ қою арқылы білімдерін толықтырады. Тиімділігі: Бұл әдіс арқылы оқушының дұрыс сұрақ қойып жауап беру қабілетін арттырады. Дескриптор: -сұрақ қояды; -сұраққа жауап береді. Жалпы - 5 балл |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 минут |
Үй тапсырмасы: Ақан өмір сүрген заман мен қазіргі заманның тұрмыс-тіршілігінде-гі айырмашы-лықтарды жазып келу. Кері байланыс: «Естелік» әдісі |
Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі. Әр оқушы өзіне берілген стикерге басынан өткен қызықты оқиғаны жазады. Кейіннен оқиғаны дауыстап оқып, достарымен бөліседі. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
-стикерлер |