Материалдар / І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 7-сабақ

І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 7-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы 7-сабақ
Авторы:
04 Маусым 2023
211
4 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Өндірістік тәжірибеден өтетің мекеме атауы:

131 Б.Момышұлы атындағы мектеп-лицейі

Бөлім:

Адам жанының құпиясы

Өндірістік іс-тәжірибеден өтушінің аты-жөні:

Бексұлтан Талшын Қуатбекқызы

Күні:

30.01.2023

Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Құлагер- әкең тұлпар, шешең сұңқар...

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.1.1 шығарманы басқа өнер түрлеріндегі осы мазмұндас туындылармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.

Сабақтың мақсаты:

- Оқушылар шығарманы басқа өнер түрлеріндегі осы мазмұндас туындылармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалай алады.



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

4 минут

І.Ұйымдас-тыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психология-лық жағымды орта қалыптасты-ру.

«Есімдер аллитерациясы»

әдісі



Сыныптағы әр оқушы өз есімінің мағынасын айтып береді, достарымен бөліседі.

Мақсаты: Оқушыларға сабақ басталмай жақсы көңілкүй сыйлау және сабаққа деген ынтасын ояту.

Тиімділігі: Оқушылардың көңіл күйін көтереді және сабаққа ынтасын оятады.


Жаңа сабаққа кіріспе

8 минут





















15 минут

«Венн диаграммасы» бойынша Ілияс Жансүгіровтің «Құлагеріндегі» жылқы сыны мен Абай Құнанбаевтың «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңін салыстырыңыз.












«Топтық жұмыс». Оқушылар екі топқа бөлініп, постер қорғайды.

Оқушылар «Венн диаграммасы» бойынша Ілияс Жансүгіровтің «Құлагеріндегі» жылқы сыны мен Абай Құнанбаевтың «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңін салыстырады.



Shape1







Оқушылар екі топқа бөлініп, постер қорғайды. Бірінші топ – «Құлагер» поэмасының көркемдік құндылығы, екінші топ – «Құлагер» поэмасының тарихи құндылығы.


Мақсаты: Оқушылар өлеңдерді салыстыру арқылы шығармалардың құндылықтарын анықтайды.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор:

-диаграмма-

ларды толтырады;

-тапсырмалар-ды орындайды.

Жалпы - 5 балл




Мақсаты:

Оқушылар шығарманың көркемдік және тарихи құндылығын анықтайды. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.

Дескриптор:

-топқа бөлінеді;

-постер қорғайды;

Жаттығуларды орындайды.

Жалпы - 5 балл


-диаграмма


Shape2



















постер




Сергіту сәті

3 минут










12 минут




«Кім жылдам» ойыны










«Тақырыптық теннис» әдісі шығарма құндылығын ашады.


Оқушыларға әріп жазылған қағаз көрсетіледі. Сол әріптен басталатын әнді айтулары керек. Ең көп әнді тапқан оқушы жеңіске жетеді.



Оқушылар «Құлагер» поэмасының құндылығы неде?» деген сұраққа бір ғана сөзбен жауап береді. Солай әр оқушы бір сөзден айтып шығады. Шығарма құндылығын ашады.


Қалыптасты-рушы бағалау. «Жарайсың», «Жылдам екенсің» сөздерімен ынталандырады.





Мақсаты:

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы шығарма құндылығын ашады.

Тиімділігі: Бұл әдіс арқылы оқушының дұрыс сұрақ қойып жауап беру қабілетін арттырады.

Дескриптор:

-сұрақ қояды;

-сұраққа жауап береді.

Жалпы - 5 балл

қағаз













Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

3 минут

Үй тапсырмасы: «Құлагер» қойылымын көріп келеді.

 Кері байланыс:

«Менің ойымша…»

Оқушылар берілген сөйлемді ары қарай жалғастырып, сабақтың қалай өткендігін өз ойларымен жеткізеді.

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ