Материалдар / Image Composite Editor программасында 3D – панорамасын құру

Image Composite Editor программасында 3D – панорамасын құру

Материал туралы қысқаша түсінік
3D жобалау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім

3D жобалау

Педагогтың аты-жөні

Мурзахметова Калампыр Кажимуратовна

Күні


Сынып: 11


Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Image Composite Editor программасында 3D – панорамасын құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


11.4.1.3 бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасау

Сабақтың мақсаты:

  • Виртуалды тур және 3D панораманы жасауға арналған программалық қамтамасыз етілімді қолданады;

  • Image Composite Editor және Pano2VR программаларындавиртуалды тур және 3D панораманы жасайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2мин


















Өткенді қайталау

3мин















3мин





Жаңа сабақ

8мин





















3мин













Практика-лық жұмыс

15 мин

































1мин











Бекіту

4 мин









Кері байланыс

3мин





Бағалау

2мин

Үйге тапсырма

1мин

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

«Жүректен –жүрекке» психологиялық тренинг өткізеді.



Оқушыларды арнайы платформа арқылы 4 топқа бөледі.






Мұғалім бағалау парағын түсіндіреді.


Үй тапсырмасын тексеру онлайн-презентацияда QR-код арқылы орындалады.

Мұғалім әр оқушының жауаптарын wordwall.net платформасы арқылы бақылайды.

Дискриптор:

Виртуалды шынайылық, кеңейтілген шынайылық анықтамасын, құрылғыларындұрыс табады - 1 балл

3D панорама және түрлерін анықтайды-1 балл


Кім тапқыр? Мұғалім бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға сәйкестендіру тапсырмасын береді.

Ой қозғау.

Топ атауларына қарап естерімізге ненітүсіруге болады?

3Dпанорама неліктен танымал?

Презентацияданyoutube.com

web-сайтының гиперсілтемесі арқылы бейнероликке назар аударады. Бейнероликарқылы сабақ тақырыбын анықтайды.

Бейнеролик қандай программада жасалған?

Сабақтың тақырыбы:

Image Composite Editor программасында 3D – панорамасын құру


Жұптық жұмыс.

Flippity платформасының Random қосымшасы арқылы жұпқа бөлeді.

Миға шабуыл. «Адасқан әріптер» Flippity платформасының Word Scrambеl қосымшасы

Секундомер.


Дискриптор:

ICE программасының қадамдарын табады-1балл

3Dпанорама, виртуалды тур терминдері-1балл




«Мектепке шолу».

Бүгінгі сабағымызда Image Compozite Editor программасында 3D панорамажасайды және Pano2VR-да виртуалды турға айналдырады.

IMPORT, STITCH,GROP,EXPORT қадамдарын орындау, сақтау

Дискриптор:

1.Суреттердің орналасу тәртібін,диапазондарын, проекциясын дұрыс таңдайды -1балл

2.Суреттерді экспорттауда сапа параметрлерін өзгертеді-1 балл

3.Панораманы сақтайды -1 балл

4.Панораманы виртуалды турға айналдырады-1 балл


Оқушыдан - Сонымен 3D панорама және виртуалды тур қалай жасалады? сұрағын қою арқылы жауап алады.






Тест жұмысы. 5сұрақ.

Socrative платформасымен тексеру

Дескриптор:

3D панорама қадамдарын анықтайды - 1 балл

3D панорама, виртуалды тур бағдарламаларын анықтайды-1 балл


Answergardenплатформасы

арқылы кері байланыс алу

арқылы алынады




Әртоп басшысы белгілеген баллды мұғалім айтады.



Генератор QR платформасы арқылы ұлы тұлғалардың суреттерін жасырып қойылған

фотолар мен бейнелер жинақтау

2.3-2.4 параграфтарды оқу


Мұғаліммен амандасады.

Жүректен –жүрекке тренингі арқылы бір –біріне деген жылы лебіздерін білдіреді.

Қолдарындағы жүрекшелердегісөздер арқылы

4 топқа бөлінеді.

1-топ. IMPORT

2-топ. STITCH

3-топ. CROP

4-топ. EXPORT


Оқушылар бағалау парақтарымен танысады.

Оқушылар смартфондарымен QR-код арқылы сканерлеп үй тапсырмасына жауап береді.










Оқушылар топта сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды.



Оқушылар топ атауларыImage Composite Editor программасының қадамдары екенін анықтайды.

Оқушылар сабақтың тақырыбын табады және Image Composite Editor программасы және Pano2VRда виртуалды турға айналдыратынын айтады. Тақырыпты дәптерлеріне жазады.



Оқушылар жұптасып отырады.



Көрсетілген уақыт ішінде әріптерден дұрыс сөз тіркесін құрау

Секундомер арқылы бақылап отырады.


Оқушылар дискриптормен танысады. Бағалау парағына ұпай санын жазады.


Оқушылар жеке компьютерлеріне отырып, тақырыпқа сай тапсырманы орындайды.







Дискриптормен танысып,

бағалау парағын толтырады.









Оқушылар бүгінгі практикалық жұмыстағы 3D панорама, виртуалды тур жасау алгоритмін түсіндіреді.


Платформада бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қорытындылау мақсатында сұрақтарға жауап береді.






Дискриптормен танысады. Бағалау парағын толтырады.





Көрсетілген QRкод арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін мобильді телефон көмегімен белгілейді


Топ басшысы бағалау парақтарының баллдарын есептейді.


Сканер QR платформасы

арқылы суреттерді ашып, жасырылған тұлға туралы панорама жасауға фотолар мен видеолар жинақтап келу























































































































https://emaze.com/






https://www.classtools.net/random-group-generator/








PowerPoint презентациясы



https://emaze.com/


Shape1

https://wordwall.net/ru/resource/38430287

Мобильді телефон









https://learningapps.org/21862513/


ноутбук





Интербелсенді тақта


https://emaze.com/





Онлайн презентация

https://emaze.com/






Оқулық, 48-бет

https://classroomscreen.com/



https://classroomscreen.com/



үлестірме парақшалар

https://flippity.net/

https://classroomscreen.com/











компьютер, ноутбук









https://classroomscreen.com/

компьютер, ноутбук


























https://socrative.com/

Мобильді телефон









https://answergarden.ch/3930970

Мобильді телефон








24 Ақпан 2025
117
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі