Текcерілді:_________________________________
|
Құндылық: |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
||||
|
Мектеп: |
|
||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Имандылықтың адамгершілік пен ізгілікке әсерін түсіндіру; Оқушылардың рухани-адамгершілік қасиеттерін дамыту; Өзін-өзі дамытуға және ішкі үйлесімділікке ұмтылуға бағыттау. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Саб/кезуақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Қазақстан Республикасының әнұран орындалады. Сәлемдесу, оқушылары түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. Қазақстан Республикасының әнұранын бірге орындайды. |
Интербелсенді тақта |
||
|
Аптаның дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Іс- шараларда
қауіпсіз ортаны сақтау сіздің әрекеттеріңіз» Іс-шара өткізілетін орынның қауіпсіздік талаптарымен танысыңыз. Шығу жолдары мен эвакуация жоспарларын біліңіз. Қауіпсіздік қызметкерлерінің немесе ұйымдастырушылардың нұсқауларын орындаңыз. 2. Жеке жауапкершілік Өзіңіздің және айналаңыздағы адамдардың қауіпсіздігіне мән беріңіз. Күдікті заттар немесе адамдар туралы ұйымдастырушыларға хабарлаңыз. Мас күйде немесе қауіпті заттармен іс-шараға қатыспаңыз. 3. Дағдарыс жағдайында әрекет ету Төтенше жағдайда сабырлы болыңыз және ұйымдастырушылардың немесе құқық қорғау органдарының нұсқауларын орындаңыз. Басқаларға көмектесуге тырысыңыз, бірақ өз қауіпсіздігіңізді бірінші орынға қойыңыз. |
Оқушылар ақпараттармен танысады |
Презентация
|
||
|
(15 мин)
|
Жаңа сабақ (20 минут) ? Мұғалімнің түсіндірмесі: Имандылық – адамның рухани кемелденуіне бағытталған қасиет. Адамгершілік – шыншылдық, адалдық, әділдік, мейірімділік сияқты құндылықтарды қамтиды. Ізгілік – жақсылық жасауға ұмтылу, басқаларға қамқор болу. Қазақ халқының дәстүрінде имандылықтың маңызы (мысалы, ата-анаға құрмет, қонақжайлық, әділдік). ? Дәптермен жұмыс: «Имандылықтың белгісі» тақырыбында шағын эссе немесе мақал құрастыру. ? Топтық жұмыс: ? Оқушыларды топқа бөліп, әр топқа тапсырма беру: Имандылық пен адамгершілікке байланысты мақал-мәтелдер тауып, мағынасын түсіндіру. Өмірден алынған мысалдар арқылы имандылықтың рөлін талдау. «Ізгілік» сөзіне ассоциация құру.
|
Оқушылар тыңдайды Оқушылар дәптерге эссе жазады |
Интербелсенді тақта Дәптер, қалам
|
||
|
(10 мин) |
Бекіту «Имандылық адамның бойындағы қандай қасиеттерден көрінеді?» тақырыбында пікірталас. |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі. |
|
||
|
(5 мин) |
Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? Имандылық пен адамгершілік сендердің өмірлеріңде қалай көрінеді? ? Рефлексия: «Жүректен жүрекке» әдісі |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі
|
Дәптер, қалам |
||
|
( 3 мин) |
Бағалау: Мұғалімнің кері байланысы; Оқушылардың белсенділігіне қарай бағалау. Үй тапсырмасы: «Менің түсінігімдегі имандылық» тақырыбында шағын шығарма жазу. |
|
Дәптер, қалам |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі»
«Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі»
Текcерілді:_________________________________
|
Құндылық: |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
||||
|
Мектеп: |
|
||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Имандылықтың адамгершілік пен ізгілікке әсерін түсіндіру; Оқушылардың рухани-адамгершілік қасиеттерін дамыту; Өзін-өзі дамытуға және ішкі үйлесімділікке ұмтылуға бағыттау. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Саб/кезуақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Қазақстан Республикасының әнұран орындалады. Сәлемдесу, оқушылары түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. Қазақстан Республикасының әнұранын бірге орындайды. |
Интербелсенді тақта |
||
|
Аптаның дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин) |
«Іс- шараларда
қауіпсіз ортаны сақтау сіздің әрекеттеріңіз» Іс-шара өткізілетін орынның қауіпсіздік талаптарымен танысыңыз. Шығу жолдары мен эвакуация жоспарларын біліңіз. Қауіпсіздік қызметкерлерінің немесе ұйымдастырушылардың нұсқауларын орындаңыз. 2. Жеке жауапкершілік Өзіңіздің және айналаңыздағы адамдардың қауіпсіздігіне мән беріңіз. Күдікті заттар немесе адамдар туралы ұйымдастырушыларға хабарлаңыз. Мас күйде немесе қауіпті заттармен іс-шараға қатыспаңыз. 3. Дағдарыс жағдайында әрекет ету Төтенше жағдайда сабырлы болыңыз және ұйымдастырушылардың немесе құқық қорғау органдарының нұсқауларын орындаңыз. Басқаларға көмектесуге тырысыңыз, бірақ өз қауіпсіздігіңізді бірінші орынға қойыңыз. |
Оқушылар ақпараттармен танысады |
Презентация
|
||
|
(15 мин)
|
Жаңа сабақ (20 минут) ? Мұғалімнің түсіндірмесі: Имандылық – адамның рухани кемелденуіне бағытталған қасиет. Адамгершілік – шыншылдық, адалдық, әділдік, мейірімділік сияқты құндылықтарды қамтиды. Ізгілік – жақсылық жасауға ұмтылу, басқаларға қамқор болу. Қазақ халқының дәстүрінде имандылықтың маңызы (мысалы, ата-анаға құрмет, қонақжайлық, әділдік). ? Дәптермен жұмыс: «Имандылықтың белгісі» тақырыбында шағын эссе немесе мақал құрастыру. ? Топтық жұмыс: ? Оқушыларды топқа бөліп, әр топқа тапсырма беру: Имандылық пен адамгершілікке байланысты мақал-мәтелдер тауып, мағынасын түсіндіру. Өмірден алынған мысалдар арқылы имандылықтың рөлін талдау. «Ізгілік» сөзіне ассоциация құру.
|
Оқушылар тыңдайды Оқушылар дәптерге эссе жазады |
Интербелсенді тақта Дәптер, қалам
|
||
|
(10 мин) |
Бекіту «Имандылық адамның бойындағы қандай қасиеттерден көрінеді?» тақырыбында пікірталас. |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі. |
|
||
|
(5 мин) |
Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? Имандылық пен адамгершілік сендердің өмірлеріңде қалай көрінеді? ? Рефлексия: «Жүректен жүрекке» әдісі |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі
|
Дәптер, қалам |
||
|
( 3 мин) |
Бағалау: Мұғалімнің кері байланысы; Оқушылардың белсенділігіне қарай бағалау. Үй тапсырмасы: «Менің түсінігімдегі имандылық» тақырыбында шағын шығарма жазу. |
|
Дәптер, қалам |
||
шағым қалдыра аласыз













