|
Іс шараның тақырыптары: |
Имандылық- адамгершіліпен ізгіліктің тірегі. |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Исабай Гүлзира |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
9 « Ғ» |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларды адалдыққа, қайырымдылыққа, мейірімділікке, ізгілікке тәрбиелеу. |
||||
|
Құндылық: |
Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Айналасындағыларға көмек көрсету |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Өрмекші торы» арқылы психологиялық ахуал орнату.
|
Оқушылар амандасып, шебер құрып бір-біріне жіпті лақтырып өрмекші торын құрайды. Жіпті лақтыру барсында бір-бірлеріне тілек айтады.
|
Мадақтау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек. (Абай Құнанбаев) Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек. ( Абай Құнанбаев)
Аз сөйлер де, көп тыңдар хас асылдың баласы. ( Махамбет Өтемісұлы) Ақын бойына адамгершілік қана жарасады. Екеуінің біріне ақау түссе - алдымен ақындық өледі. (Ғабит Мүсірепов) Сұлулық, әдептілік, білімділік, сезімділік, ерлік, даналық - бәрі де жеке адамның меншігінде емес, ең алдымен, елдің, халыктың еншісі. (Ғабит Мүсірепов) Өзі таза адам өзгеге күйе жаға алмайды. Күйе жағу үшін өзінде күйе болу керек. ( Ғабит Мүсірепов)
Жасырылған сөздер: қырсық адам, бақытты адам, өтірікші, ұрысқақ т.с.с. 4. Жұмбақ шешу. 1)Адамды аңдар қауымынан ажырататын сөз (сана). 2)Адамгершілік қағидаларының бірі (шыншылдық) 3). Ішкі рухани адамгершілік қасиеттердің бірі (сенім). 4)Адамды билейтін де, илейтін де нәрсе (орта). 5)Адам бойындағы жарамсыз қасиеттердің бірі (қатыгездік). 6)Адамның өмір сүру ортасы (қоғам). 7)Ақыл және сана, бостандық иесі болып табылатын табиғаттың бір бөлігі (адам).
|
Оқушылар бейнероликті көріп өз пікірлерімен бөліседі.
Нақыл сөздерді мағынасын талдап, өз пікірлерімен бөліседі.
Ортаға 1 оқушы шығады. Оның басының жоғары жағына сынып жетекші шыққан оқушы көрмейтіндей етіп сөзді басқа оқушалырға көрсетеді. Оқушылар дауыс шығармай ишарамен түсіндіреді. Ортаға шыққан оқушы табады.
Оқушылар жұмбақтарды шешеді және осындай қасиеттер өздерінде бар ма соны талқылайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
https://rutube.ru/video/0e9dbcb16a1dfa5b05d37888ab964c7c/?r=plemwd
Презентация
|
|
|
Сабақтың соңы: «Сиқырлы таяқша» әдісә |
Оқушылар сиқырлы тақшаны қолына алып, сиқырды неге ұнтақтар едім деп өз армандарын, тілектерін білдіреді.
|
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Сиқырлы таяқша макеті. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Имандылық- адамгершіліпен ізгіліктің тірегі. 9 сынып
Имандылық- адамгершіліпен ізгіліктің тірегі. 9 сынып
|
Іс шараның тақырыптары: |
Имандылық- адамгершіліпен ізгіліктің тірегі. |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Исабай Гүлзира |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
9 « Ғ» |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушыларды адалдыққа, қайырымдылыққа, мейірімділікке, ізгілікке тәрбиелеу. |
||||
|
Құндылық: |
Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Айналасындағыларға көмек көрсету |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Өрмекші торы» арқылы психологиялық ахуал орнату.
|
Оқушылар амандасып, шебер құрып бір-біріне жіпті лақтырып өрмекші торын құрайды. Жіпті лақтыру барсында бір-бірлеріне тілек айтады.
|
Мадақтау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек. (Абай Құнанбаев) Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боласың елден бөлек. ( Абай Құнанбаев)
Аз сөйлер де, көп тыңдар хас асылдың баласы. ( Махамбет Өтемісұлы) Ақын бойына адамгершілік қана жарасады. Екеуінің біріне ақау түссе - алдымен ақындық өледі. (Ғабит Мүсірепов) Сұлулық, әдептілік, білімділік, сезімділік, ерлік, даналық - бәрі де жеке адамның меншігінде емес, ең алдымен, елдің, халыктың еншісі. (Ғабит Мүсірепов) Өзі таза адам өзгеге күйе жаға алмайды. Күйе жағу үшін өзінде күйе болу керек. ( Ғабит Мүсірепов)
Жасырылған сөздер: қырсық адам, бақытты адам, өтірікші, ұрысқақ т.с.с. 4. Жұмбақ шешу. 1)Адамды аңдар қауымынан ажырататын сөз (сана). 2)Адамгершілік қағидаларының бірі (шыншылдық) 3). Ішкі рухани адамгершілік қасиеттердің бірі (сенім). 4)Адамды билейтін де, илейтін де нәрсе (орта). 5)Адам бойындағы жарамсыз қасиеттердің бірі (қатыгездік). 6)Адамның өмір сүру ортасы (қоғам). 7)Ақыл және сана, бостандық иесі болып табылатын табиғаттың бір бөлігі (адам).
|
Оқушылар бейнероликті көріп өз пікірлерімен бөліседі.
Нақыл сөздерді мағынасын талдап, өз пікірлерімен бөліседі.
Ортаға 1 оқушы шығады. Оның басының жоғары жағына сынып жетекші шыққан оқушы көрмейтіндей етіп сөзді басқа оқушалырға көрсетеді. Оқушылар дауыс шығармай ишарамен түсіндіреді. Ортаға шыққан оқушы табады.
Оқушылар жұмбақтарды шешеді және осындай қасиеттер өздерінде бар ма соны талқылайды. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
https://rutube.ru/video/0e9dbcb16a1dfa5b05d37888ab964c7c/?r=plemwd
Презентация
|
|
|
Сабақтың соңы: «Сиқырлы таяқша» әдісә |
Оқушылар сиқырлы тақшаны қолына алып, сиқырды неге ұнтақтар едім деп өз армандарын, тілектерін білдіреді.
|
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Сиқырлы таяқша макеті. |
||
шағым қалдыра аласыз













