|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хаметова Айдана Мұратханқызы, Жапсарбек Даная Біржанқызы |
|||
|
Күні |
29.01.2025 ж |
|||
|
Сынып: 7 «Д» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Информатика әлеміне саяхат» |
|||
|
Сабақтың түрі: |
Сайыс сабақ |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Ұшақ» әдісі Топқа бөлу: Classtools әдісі арқылы топқа бөлінеді Сабағымыздың мақсаты: Информатика сабағында өткен тақырыптарды пысықтау арқылы күтілетін нәтиже мынадай болмақ.
Балалар бүгін сабағымыз, информатика әлеміне саяхат жасау арқылы өтеді.Сайыс сабақ ретінде болады.Сабағымыз 4 кезеңнен тұрады:
4. «Ойлан тап»
1-кезең «Бәйге» «Додекаэдр» әдісі арқылы өткен сабақтарға байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
|
Мұғаліммен амандасады Ұшаққа жылы лебіздерін жазып, бір-біріне ұшырады. Топқа бөлінеді Сабақтың мақсатымен танысады Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
10 баллдық жүйе Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл |
https://www.classtools.net/random-group-generator/
|
|
Ой қозғау 10 мин |
2-кезең «Құпия жәшік» Umaigra платформасында сұрақтарға жауап береді
|
Платформада ашылған сұрақтарға жауап береді
|
Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл
|
|
|
|
||||
|
10 мин |
3 – кезең «Кім жылдам?» Мәтіндік файлда ’65 859 365’ жолы берілген. Осы жолдан 59 және 65 сандарын ажыратып алу үшін қандай командаларды жазу керек? 3-тапсырма. Input.txt мәтіндік файлда аралары бос орынмен ажыратылған a, b, с, d және p бүтін сандары берілген. а және b сандарының қосындысының, с және d сандарының айырмасының p санына қалдықтарын көбейт. Нәтижені оutput.txt файлына жаз |
Әр топтан бір оқушы шығып, шыққан нәтижені түсіндіреді |
Дескриптор: Файлдан оқыған деректерді жеке - жеке жолға жазу үшін ‘\n’ әдісін қолданады. 2 балл
|
Үлестірмелі парақша Компьютер |
|
5 мин |
4 – кезең «Ойлан тап?» Тапсырмалар: 1 .Архивтен шығару 2.Архивтеу 3.Ақпартты сығу 4.Архивтелген файл 5.Архивтеуші программалар |
Топтық жұмыс орындайды |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін дескрипторға сәйкес бағалап отырады 2 балл |
Плакат Маркер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұпай саны бойынша есептеп, жеңімпаз топты анықтайды |
Сабақтағы өз ойын айтады Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Информатика әлеміне саяхат»
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хаметова Айдана Мұратханқызы, Жапсарбек Даная Біржанқызы |
|||
|
Күні |
29.01.2025 ж |
|||
|
Сынып: 7 «Д» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Информатика әлеміне саяхат» |
|||
|
Сабақтың түрі: |
Сайыс сабақ |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Ұшақ» әдісі Топқа бөлу: Classtools әдісі арқылы топқа бөлінеді Сабағымыздың мақсаты: Информатика сабағында өткен тақырыптарды пысықтау арқылы күтілетін нәтиже мынадай болмақ.
Балалар бүгін сабағымыз, информатика әлеміне саяхат жасау арқылы өтеді.Сайыс сабақ ретінде болады.Сабағымыз 4 кезеңнен тұрады:
4. «Ойлан тап»
1-кезең «Бәйге» «Додекаэдр» әдісі арқылы өткен сабақтарға байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
|
Мұғаліммен амандасады Ұшаққа жылы лебіздерін жазып, бір-біріне ұшырады. Топқа бөлінеді Сабақтың мақсатымен танысады Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
10 баллдық жүйе Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл |
https://www.classtools.net/random-group-generator/
|
|
Ой қозғау 10 мин |
2-кезең «Құпия жәшік» Umaigra платформасында сұрақтарға жауап береді
|
Платформада ашылған сұрақтарға жауап береді
|
Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл
|
|
|
|
||||
|
10 мин |
3 – кезең «Кім жылдам?» Мәтіндік файлда ’65 859 365’ жолы берілген. Осы жолдан 59 және 65 сандарын ажыратып алу үшін қандай командаларды жазу керек? 3-тапсырма. Input.txt мәтіндік файлда аралары бос орынмен ажыратылған a, b, с, d және p бүтін сандары берілген. а және b сандарының қосындысының, с және d сандарының айырмасының p санына қалдықтарын көбейт. Нәтижені оutput.txt файлына жаз |
Әр топтан бір оқушы шығып, шыққан нәтижені түсіндіреді |
Дескриптор: Файлдан оқыған деректерді жеке - жеке жолға жазу үшін ‘\n’ әдісін қолданады. 2 балл
|
Үлестірмелі парақша Компьютер |
|
5 мин |
4 – кезең «Ойлан тап?» Тапсырмалар: 1 .Архивтен шығару 2.Архивтеу 3.Ақпартты сығу 4.Архивтелген файл 5.Архивтеуші программалар |
Топтық жұмыс орындайды |
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін дескрипторға сәйкес бағалап отырады 2 балл |
Плакат Маркер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұпай саны бойынша есептеп, жеңімпаз топты анықтайды |
Сабақтағы өз ойын айтады Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз





