Иррационал өрнектерді түрлендіру. 11 сынып алгебра ҚМЖ 2 тоқсан ЖМБ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Иррационал өрнектерді түрлендіру. 11 сынып алгебра ҚМЖ 2 тоқсан ЖМБ

Материал туралы қысқаша түсінік
11.2.1.5 - иррационал өрнектерді түрлендіру үшін n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектеб

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


 Пәні:    Алгебра және анализ бастамалары ЖМБ

Бөлім:

Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция

Педагогтің аты-жөні

Алиева Г.А.

Күні:

18.11.2024ж.

Сынып: 11 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Иррационал өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.1.5 - иррационал өрнектерді түрлендіру үшін n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін қолдану

Сабақтың мақсаты

  • иррационал өрнектерді түрлендіру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.


Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады.






Оқулық.

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ түсіндіру.

Анықтама. Егер алгебралық өрнекте түбірден құтылу немесе айнымалылардың тәуелділігіне байланысты рационал көрсеткіштерге шығару амалы орындалса, мұндай өрнектер иррационал өрнектер деп аталады.

  • Иррационал өрнектерді түрлендірудің негізгі түрлері:

  • Көрсеткіші рационал сан болатын өрнектерді түрлендіру;

  • Иррационал өрнекті қысқарту;

  • Көпмүшеліктерді көбейкіштерге жіктеу. Бөлшекті қысқарту;

  • Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату;

  • Құрамында модулі бар иррационал алгебралық өрнекті түрлендіру;

  • Екі радикалды түрлендіру.

Егер a > 0, b > 0, a2 > b болса, онда

Shape1

теңдігі орындалады және бұл формуланы күрделі түбірлер формуласы деп атайды.

Тапсырмалар орындау.

1. тепе-теңдігі айнымалының мүмкін болатын мәндерінде орындалатынын дәлелде.

2. өрнегін есепте.

3. Өрнектің мәнін табыңдар.

Picture 33

Picture 33

4. Қосымша С деңгейлі есеп:

1) Өрнекті ықшамда: (10-7 )2 +(10+7 )2

2) Өрнекті ықшамда: ( )2


Жаңа сабақты меңгереді.






Мысалдарды жазады.














Тапсырманы өз бетінше орындайды.








































Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл.


















bilimland.kz





























Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

есеп.

Рефлексия.

Picture 51

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны орындайды





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.11.2024
374
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі