Бекітемін:
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
9 сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған үшбұрыштың аудандары. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.8 іштей
сызылған үшбұрыштың ауданын ( |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үшбұрыштарға сырттай және іштей сызылған шеңберлердің радиустарын таба алу. Ол формулаларды шатаспай қай кезде қолданылатындығын есте сақтау. Қолданбалы есептерді шығара білу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған көпбұрыштың аудандары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласы. -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласын есептер шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру
Бағалау: Ауызша бағалау. |
Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқу құралдары; оқулық; тақта; . |
||
|
15мин |
Жаңа сабақ |
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады.
|
|
|
||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1-тапсырма. Көпбұрыштың периметрін 14 см шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданы 32 см2. Шеңбердің радиусын табыңдар. 2- тапсырма. Үшбұрыштың қабырғалары 5, 5, 8. Оған сырттай сызылған шеңбердің радуисын табыңдар. 3- тапсырма. Тік бұрышты үшбұрыштың катеттері 3см, 4 см. Оған сырттай сызылған шеңбердің радуисын табыңдар. Жеке жұмыс:
|
Оқушылар есептің сызбасын сызады.
үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады
Оқулықтан есеп шығарады.
Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: -Үшбұрыштың қабырғаларын табады - синустар теоремасын қолданады
дескриптор: Есептің шартына байланысты теореманы дұрыс таңдайды; Формуланы дұрыс жазады; Белгісіз шаманы табады; Жауабын жазады.
ҚБ:
-Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. |
Слайд
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары |
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласы. -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласын есептер шығаруда қолдану. Кері байланыс: «Басбармақ» Рефлексия: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. №11, №12. |
Тақырыпты меңгергенін анықта Кері байланыс жасайды. |
|
Оқу құралдары; оқулық; тақта; Презентация |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған үшбұрыштың аудандары. 9 кл
Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған үшбұрыштың аудандары. 9 кл
Бекітемін:
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
9 сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған үшбұрыштың аудандары. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.8 іштей
сызылған үшбұрыштың ауданын ( |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үшбұрыштарға сырттай және іштей сызылған шеңберлердің радиустарын таба алу. Ол формулаларды шатаспай қай кезде қолданылатындығын есте сақтау. Қолданбалы есептерді шығара білу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Іштей сызылған үшбұрыш пен сырттай сызылған көпбұрыштың аудандары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласы. -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласын есептер шығаруда қолдану. Үйге тапсырмасын тексеру. Өтілген тақырып тапсырмаларын тексеру
Бағалау: Ауызша бағалау. |
Амандасады, тақырыпты жазады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқу құралдары; оқулық; тақта; . |
||
|
15мин |
Жаңа сабақ |
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Қажетті анықтамаларды жазып, сызбаны сызады.
|
|
|
||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1-тапсырма. Көпбұрыштың периметрін 14 см шеңберге сырттай сызылған көпбұрыштың ауданы 32 см2. Шеңбердің радиусын табыңдар. 2- тапсырма. Үшбұрыштың қабырғалары 5, 5, 8. Оған сырттай сызылған шеңбердің радуисын табыңдар. 3- тапсырма. Тік бұрышты үшбұрыштың катеттері 3см, 4 см. Оған сырттай сызылған шеңбердің радуисын табыңдар. Жеке жұмыс:
|
Оқушылар есептің сызбасын сызады.
үшбұрыштың белгісіз элементтерін анықтайды, есептің шешімін табады
Оқулықтан есеп шығарады.
Білім алушы дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: -Үшбұрыштың қабырғаларын табады - синустар теоремасын қолданады
дескриптор: Есептің шартына байланысты теореманы дұрыс таңдайды; Формуланы дұрыс жазады; Белгісіз шаманы табады; Жауабын жазады.
ҚБ:
-Тақырыпқа қатысты есептерді талдайды. |
Слайд
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: В.А.Смирнов, Е.А.Тұяқов Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл Интернет ресурстары |
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласы. -шеңберге іштей сызылған үшбұрыш ауданының формуласын есептер шығаруда қолдану. Кері байланыс: «Басбармақ» Рефлексия: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. №11, №12. |
Тақырыпты меңгергенін анықта Кері байланыс жасайды. |
|
Оқу құралдары; оқулық; тақта; Презентация |
||
шағым қалдыра аласыз






















