Материалдар / История Казахстана 8 класс . Итоговый тест 3 четверть

История Казахстана 8 класс . Итоговый тест 3 четверть

Материал туралы қысқаша түсінік
тестовый материал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
947
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы :6

Сабақтың тақырыбыҚазақстанның жануарлары. Бейнелеуіш сөздер.
Мақсаты



♦ Білімділік: Жануарлар тірі табиғаттың негізгі бөлігі, олардың да алуан түрі бар екені туралы түсінік қалыптастыру, жабайы аңдардың түрімен таныстыру. Осының ішінде Қазақстанда мекендейтін жабайы аңдар атауларын үш тілде меңгерту.♦ Дамытушылық: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерін, жабайы аңдардың атауларын меңгерту.♦ Тәрбиелік: Жануарларға қамқорлық көрсету жайында сөйлесе отырып, оларға қамқор болуға бағыт беру
Күтілетін нәтижелер



Еліктеу сөздердің түрлерін ажырата алады, жасалу жолын түсінеді, топпен жұмыс істеп, ойларын еркін жеткізеді, сөйлемдегі қызметін анықтай алады.- Адамның табиғатта алатын ерекше орнын түсінеді.-Қолжетімді сұрақтарға жауап береді;- Өздігінен тақырыпты меңгереді
Керекті жабдықтармазмұнды суреттер, «жануарлар әлемінде» тұсаукесері




Сабақ кезеңдеріМұғалім әрекетіОқушы әрекеті
Кіріспе





І Ұйымдастыру кезеңіПсихологиялық дайындықІІ Үй тапсырмасын «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрап, қорытындылайдыШаттық шеңберіОқушылардың жауаптары
Тұсаукесер







-Бүгін аптаның қай күні?-Бір аптада неше күн бар?-Бір жылда неше мезгіл бар?-Қазір қай жыл мезгілі? -Қыс айлары қандай?-Қыста қандай өзгерістер болады?- Қазақша жыл санауымыз бойынша қазір қандай жыл?- Қоян қайда мекендейді?- Ол қандай жануар? (Жабайы, үй) - Ал енді тақтаға назар аударып, тағы қандай жабайы жануар бар екенімізді көрейік.

Сөзжұмбақты шешу

1. 2. 3. 5. 6Презентация көрсету
 Оқушылардың жауаптары















Сөзжұмбақты шешеді

Негізгі бөлім







Жаңа сабақтың тақырыбын айту алдында, тұсаукесерді тамашалау. «Жануарлар әлемінде» тұсаукесерін көру.Сұрақтарға жауап беру:
  • Қандай жануарларды көрдік?
  • Олар қайда тіршілік етеді?
  • Астанада біз оларды қай жерден көре аламыз?
  • Қандай жануарларды білеміз?
  • Сабақтың мақсаты мен тақырыбы айтылады.

    а)Сөздік жұмысы

    Әлем, ғаламшарҚолтырауын Піл

    Маймыл Арыстан



    Тиін Қасқыр



    Аю Керік



    Қорқақ -трусливыйАлып-великан

    Жануарлар әлемі үлкен, кейбір жануарларды біз білеміз, кейбіреуін білмейміз. Ал осы жануарлар туралы нені білесіңдер, тексерейік1. Жануарлар патшасы (арыстан)2. Ең үлкен жануар (піл)3. Бұл жануар Қазақстанда жоқ. Біз оны Африкада, Ніл өзенінде көре аламыз (қолтырауын)4. Адамға ұқсайды, бірақ адам емес, банандарды жақсы көреді (маймыл)5. Адамдардан қорықпайды, орманда мекендейді. Бурабайда бар. (тиін)6. Орман санитары (қасқыр)7. Қыста қатты ұйқыға кетеді, балды жақсы көреді (аю)8. Ең биік жануар, мойны ұзын (керік)9. Африкада тұрады, сұр түсті жануар. Суды жақсы көреді (зіл)10. 2010 жылдың символы қай жануар? (жолбарыс)

    Мәтінмен жұмыс

    Әлемде көптеген жануарлар бар. Олар: қоян, түлкі, арыстан, жолбарыс, тиін, қасқыр, маймыл, аю, піл және т.б. Жер бетіндегі ең ірі, ауыр салмақты жануар – піл. Оның салмағы 9 тоннадай болады. Олар 70-80 жыл өмір сүреді. Зіл – пілден кейінгі ең алып жануар. Оның салмағы – 3 тонна , күндік азығы – . Әлемдегі ең биік жануар – керік, оның бойы 5-. Жолбарыс - өте күшті жыртқыш аң. Ол сағатына жүгіре алады.Алматының хайуанаттар бағында салмағы 1 центнер тасбақа бар. Ол көкөністерді, жемістерді жейді.

    Деңгейлік тапсырмалар орындауІІІ деңгейМәтіннің негізгі ойын білдіретін сөйлемді табу, мәтіннің атын қоюІІ деңгей«Дұрыс па? Бұрыс па?» кестесін толтыруІ деңгейСұрақтарға жауап беру
  • Пілден кейінгі ең алып жануар
  • Қандай жануар ең ұзақ өмір сүреді?
  • Әлемде қандай ең биік жануар бар?


  • Мағынаны тану: (түсіндіру)жапыр-жұпыр – бірінен соң бірі рет сақтамай тез сәлемдесу.селк– шошу, дененің қозғалуы.кілт– бірден, тез тоқтау.жалт– шапшаң бұрылу.«Өзіңді тап» ойыны...... сабақта ыржың-ыржың күледі....... тық-тық етіп телефонымен ойнап отыр....... Ағыбайға бұрқ-сарқ ренжіді.Біреу ұрысса, ..... селт етіп шршып кетеді..... маң-маң басып мектепке келеді...... гүрс етікізіп есікті жапты.....дың кекілі жалп-жалп етеді.
    Сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын анықтайды.



    Жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.

























































    Оқушылардың жауаптары





















    2 оқушы оқиды





















    Деңгейді таңдап орындайды.

















    Оқушылар өз ойларын ортаға салып, анықтама құрастырады.Оқушылар мұқият тыңдап, дәптерлеріне жазып алады.

    Оқушылар сөйлемдерді тыңдап, кім туралы айтылып жатқанын табады.
    Қорытынды







    «5 жолды өлең»1 Жануарлар2 жабайы, үй3 мекен етеді, қорықтенеді, өмір сүреді4 Әлемде көптеген жануарлар бар.5 аңдар

    Рефлексия: «Алма ағашы»

    Үй тапсырмасы: сөздік, әңгімелеу, ереже
    Тапсырманы орындайдыӨз ойларын стикерлерге жазады, «Алма ағашына» іледі.Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады


    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ