|
Қысқа мерзімді жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
IV БӨЛІМ IT Startup |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Оспанова З.С |
||||||
|
Күні |
25.02.2025 |
||||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
IT Srartup және жарнама |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.2.1 Startup (стартап)
түсінігін баяндау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Startup (стартап) тың
не екенін біледі; |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Қарлы кесек әдісі » әдісі. Өткен тақырыпты қайталау Практикум: Мақсаты:
Өткен сабақта біз жарнаманың түрлері және жарнамалық инфографика жасауға арналған сервистерді, ең жиі қолданылатын логикалық операцияларды қарастырдық. Бүгін өткен сабақты бекіту мақсатында www.canva.com сервисімен жұмыс жасаймыз. Жұмысты орындау реті: 1. Жұмысты бастамас бұрын, ең алдымен, www.canva.com сайтында тіркелу қажет. Ол үшін жоғарыда орналасқан тіркелу батырмасын басып, өз аттарыңды, электронды почталарыңды енгізіңдер және пароль жазыңдар. «Кластер» әдісі Топтағы оқушылар параграф мәтінін оқып, «Стартап» кластерін жасайды Әр топтың спикері өз кластерін қорғайды, қалған топтар нақтылайтын сұрақтар қояды. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз және бір тілек» әдісі Білу және түсіну Стартап деген не? Стартапқа тән негізгі белгілерді атаңдар. Стартаптың қандай түрлерін білесіңдер? Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындатуға арналған тапсырмалар: 4. Стартаптың төмендегі кезеңдерінің қандай ерекшеліктері бар екенін белгілеңдер: Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Қолдану Стартапты жасау кезінде түрлі нұсқалардың қажеттігін түсіндіріңдер. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір.
№2 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір. Берілген сипаттамалардың қайсысы стартаптың бастапқы кезеңіне тән екенін анықта: жобада пайдаланушылар саны шектеулі, олардың негізгі міндеті жобаның проблемалық нүктелерін табу. Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Дұрыс жауап: _____________________ Жоғарғы деңгейдегі дағдыларын дамыту Стартап-тың қандай мүмкіндіктері мен проблемалары бар деп ойлайсың? Деңгейлік тапсырмаларды орында. Деңгейлік тапсырмалардың үлгісі (толық нұсқасы оқулықта берілген): А деңгейі. Кестені толтыр
В деңгейі. Ең сәтті Стартаптарды анықтайтын негізгі талаптарды көрсет. С деңгейі. http://стартап.techgarden.kz сайтының материалын зерттеп, шағын талдау жаса. Стартап-тар Қазақстанда қандай бағытта құрылып жатыр? Оған қатысушыларға қандай талаптар қойылады? Топтық жұмыс Стартап-ты жаңадан бастаушылардың (старперлердің) жолында қандай кедергілер болуы мүмкін? Осы сұрақты топта талқылап, өз идеяларыңды айтыңдар. Тәуекелдерді барынша азайту жолдарын ұсыныңдар. Үйге тапсырма: Интернеттен қосымша дерек көздерден насихаттау кешені жайлы ақпарат тауып жазыңдар. |
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Дискриптер: -топпен талдап салсытыру тапсырмасын дәптерге орындайды. Дискриптер: -Жұппен талдап салсытыру тапсырмасын дәптерге орындайды. Дискриптер: -компьютеде орындайды -платформамен жұмыс -табысты стартап талдап жазады; -айырмашылығын жазады; |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; 3/балл 3/балл 4/балл Жалпы балл 10 балл Қосымша мәліметтер іздеу |
Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
IT Srartup және жарнама
IT Srartup және жарнама
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
IV БӨЛІМ IT Startup |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Оспанова З.С |
||||||
|
Күні |
25.02.2025 |
||||||
|
Сынып 11 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
IT Srartup және жарнама |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.2.1 Startup (стартап)
түсінігін баяндау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Startup (стартап) тың
не екенін біледі; |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Ұйымдастыру кезені Ой сергіту жаттығуы. Ой қозғау. «Қарлы кесек әдісі » әдісі. Өткен тақырыпты қайталау Практикум: Мақсаты:
Өткен сабақта біз жарнаманың түрлері және жарнамалық инфографика жасауға арналған сервистерді, ең жиі қолданылатын логикалық операцияларды қарастырдық. Бүгін өткен сабақты бекіту мақсатында www.canva.com сервисімен жұмыс жасаймыз. Жұмысты орындау реті: 1. Жұмысты бастамас бұрын, ең алдымен, www.canva.com сайтында тіркелу қажет. Ол үшін жоғарыда орналасқан тіркелу батырмасын басып, өз аттарыңды, электронды почталарыңды енгізіңдер және пароль жазыңдар. «Кластер» әдісі Топтағы оқушылар параграф мәтінін оқып, «Стартап» кластерін жасайды Әр топтың спикері өз кластерін қорғайды, қалған топтар нақтылайтын сұрақтар қояды. Өзара бағалау. «Екі жұлдыз және бір тілек» әдісі Білу және түсіну Стартап деген не? Стартапқа тән негізгі белгілерді атаңдар. Стартаптың қандай түрлерін білесіңдер? Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындатуға арналған тапсырмалар: 4. Стартаптың төмендегі кезеңдерінің қандай ерекшеліктері бар екенін белгілеңдер: Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Қолдану Стартапты жасау кезінде түрлі нұсқалардың қажеттігін түсіндіріңдер. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір.
№2 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір. Берілген сипаттамалардың қайсысы стартаптың бастапқы кезеңіне тән екенін анықта: жобада пайдаланушылар саны шектеулі, олардың негізгі міндеті жобаның проблемалық нүктелерін табу. Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Дұрыс жауап: _____________________ Жоғарғы деңгейдегі дағдыларын дамыту Стартап-тың қандай мүмкіндіктері мен проблемалары бар деп ойлайсың? Деңгейлік тапсырмаларды орында. Деңгейлік тапсырмалардың үлгісі (толық нұсқасы оқулықта берілген): А деңгейі. Кестені толтыр
В деңгейі. Ең сәтті Стартаптарды анықтайтын негізгі талаптарды көрсет. С деңгейі. http://стартап.techgarden.kz сайтының материалын зерттеп, шағын талдау жаса. Стартап-тар Қазақстанда қандай бағытта құрылып жатыр? Оған қатысушыларға қандай талаптар қойылады? Топтық жұмыс Стартап-ты жаңадан бастаушылардың (старперлердің) жолында қандай кедергілер болуы мүмкін? Осы сұрақты топта талқылап, өз идеяларыңды айтыңдар. Тәуекелдерді барынша азайту жолдарын ұсыныңдар. Үйге тапсырма: Интернеттен қосымша дерек көздерден насихаттау кешені жайлы ақпарат тауып жазыңдар. |
Оқушылар сабаққа дайындалады топ болып сұрақтарға жауап іздейді. Топқа бөлініп отырады. Әрқайсының өзіңізге тиесілі балдарыңызды бақылап қойып оытрыңыздар. Дискриптер: -топпен талдап салсытыру тапсырмасын дәптерге орындайды. Дискриптер: -Жұппен талдап салсытыру тапсырмасын дәптерге орындайды. Дискриптер: -компьютеде орындайды -платформамен жұмыс -табысты стартап талдап жазады; -айырмашылығын жазады; |
Үш шапалақ Ауызша мадақтау -адал болу керек; 3/балл 3/балл 4/балл Жалпы балл 10 балл Қосымша мәліметтер іздеу |
Қосымшамен танысады, Смартфон Слайд |
|||
шағым қалдыра аласыз















