Б. Атыханұлы атындағы №36 гимназия
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
II бөлім. |
|||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Исакова У.М. |
|||||||||
|
Күні: |
16.10.2023 ж. |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сынып: |
11 «A» |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасының көркемдік әлемі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды. |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 2 минут 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Бұрыштар» тәсілі. Оқушыларға кітаптағы үзінділерге шолу жасайды. Олар үзіндінің қандай көркемдегіш тәсіл арқылы жасалып тұрғанын айтып, анықтауы тиіс.
Троптың (құбылтудың) бір түрі. Құбылыстар мен заттардың ұқсастық белгілері негізінде астарлы мағынада қолданылуы. Заттың, яки құбылыстың ерекшелігін, сыр-сипатын бейнелі түрде танытатын поэтикалық және стилистикалық ұғым, экспрессивті айқындаушы сөз. Затты не құбылысты ажарландыру мақсатында екінші затқа не құбылысқа теңеу. -дай, -дей, -тай, -тей, -ша, -ше жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Оқушылардың ой жүйрігі анықталады; Жаңа тақырыпты болжайды; |
|
№1 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 8 минут 10 минут 6 минут |
ІІІ. Мағынаны тану Оқушыларға «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы таратылады. Оқушылар жұппен үзінділерді оқып, өлеңнің жалпы көркемдік сипатын анықтайды. 1 Мұғалім оқушылардың талқылау жүргізуі үшін ұсынылған өлең үзінділерді қысқартып бере алады. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Тұжырым картасы» арқылы оқушылар өлеңнің көркемдік қуатына тұжырым жасап, автор стиліне баға береді.
Дескриптор:
3-тапсырма. Оқулық бойынша тест сұрақтарына жауап береді. Жауаптарын талқылайды. |
Оқушылар ауызшы тапсырмалар орындайды; Оқушылар берілген тапсырмаға жауапты түрде орйындайды «Тұжырым картасы» арқылы оқушылар өлеңнің көркемдік қуатына тұжырым жасайды, автор стиліне баға береді. Тапсырманы түсініп орындайды;
Оқушылар тест тапсырмасын орындап, талқылайды. |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалау
«2-1-0» әдісімен бағалау. |
Оқулық, 22 бет № 2 Оқулық, 22-23-24 бет №3 Оқулық 25-бет №4 Оқулық, (25 бет) жұмыс дәптері |
||||||
|
Үйге тапсырма 3 минут |
Өлең құрылысына талдау, үзіндісін жаттау |
Берілген тапсырманы дұрыс орындау |
|
№6 Жұмыс дәптері |
||||||
|
Сабақтың аяқталуы. 5 минут |
Рефлексия Ата-анамызға көмектесеміз «Кір жаятын жіп» әдісі Оқушылар киімдердер суреті салынған қағаз қиындыларында сабақ бойынша өз ойын жазып, кір жаятын жіпке тізіп іледі. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№7 |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж. Әбдіраш. «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы
Ж. Әбдіраш. «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы
Б. Атыханұлы атындағы №36 гимназия
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
II бөлім. |
|||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Исакова У.М. |
|||||||||
|
Күні: |
16.10.2023 ж. |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сынып: |
11 «A» |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасының көркемдік әлемі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды. |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 2 минут 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Бұрыштар» тәсілі. Оқушыларға кітаптағы үзінділерге шолу жасайды. Олар үзіндінің қандай көркемдегіш тәсіл арқылы жасалып тұрғанын айтып, анықтауы тиіс.
Троптың (құбылтудың) бір түрі. Құбылыстар мен заттардың ұқсастық белгілері негізінде астарлы мағынада қолданылуы. Заттың, яки құбылыстың ерекшелігін, сыр-сипатын бейнелі түрде танытатын поэтикалық және стилистикалық ұғым, экспрессивті айқындаушы сөз. Затты не құбылысты ажарландыру мақсатында екінші затқа не құбылысқа теңеу. -дай, -дей, -тай, -тей, -ша, -ше жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Оқушылардың ой жүйрігі анықталады; Жаңа тақырыпты болжайды; |
|
№1 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 8 минут 10 минут 6 минут |
ІІІ. Мағынаны тану Оқушыларға «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы таратылады. Оқушылар жұппен үзінділерді оқып, өлеңнің жалпы көркемдік сипатын анықтайды. 1 Мұғалім оқушылардың талқылау жүргізуі үшін ұсынылған өлең үзінділерді қысқартып бере алады. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Тұжырым картасы» арқылы оқушылар өлеңнің көркемдік қуатына тұжырым жасап, автор стиліне баға береді.
Дескриптор:
3-тапсырма. Оқулық бойынша тест сұрақтарына жауап береді. Жауаптарын талқылайды. |
Оқушылар ауызшы тапсырмалар орындайды; Оқушылар берілген тапсырмаға жауапты түрде орйындайды «Тұжырым картасы» арқылы оқушылар өлеңнің көркемдік қуатына тұжырым жасайды, автор стиліне баға береді. Тапсырманы түсініп орындайды;
Оқушылар тест тапсырмасын орындап, талқылайды. |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалау
«2-1-0» әдісімен бағалау. |
Оқулық, 22 бет № 2 Оқулық, 22-23-24 бет №3 Оқулық 25-бет №4 Оқулық, (25 бет) жұмыс дәптері |
||||||
|
Үйге тапсырма 3 минут |
Өлең құрылысына талдау, үзіндісін жаттау |
Берілген тапсырманы дұрыс орындау |
|
№6 Жұмыс дәптері |
||||||
|
Сабақтың аяқталуы. 5 минут |
Рефлексия Ата-анамызға көмектесеміз «Кір жаятын жіп» әдісі Оқушылар киімдердер суреті салынған қағаз қиындыларында сабақ бойынша өз ойын жазып, кір жаятын жіпке тізіп іледі. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№7 |
||||||
шағым қалдыра аласыз














