Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
07. 11.2024жыл |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романындағы кейіпкерлер әлемі және Ақбілек сыры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Романды оқулықтан оқып, мазмұнымен танысыңдар.
Ақбілек - құрбыларының алды, теңдікке ұмтылған, азаттықты аңсаған,
зорлыққа мойымаған, өмірінен тағылым-ғибрат алған, жан-жүрегі таза,
махаббат, мейірімі мол, өжет қыр қызы.Ақбілек содырлардың ортасына
түсіп, қарамұртқа ермек болды.Соған қарамастан өмірге деген
құштарлық сезімінен айырмады. Балташ - Ақбілектің жанын түсінген жігіт. Ақбілектің басынан өткен тағдырға қарамай, оған ғашық болады. Балташтың бұл қасиетін бағалап, Ақбілек оған күйеуге шығады. 1-тапсырма «Ақбілек» сөзіне бес жолды өлең (синкуэйн) жаз. 1-тапсырма 1.Зат есім: - 2. Сын есім: - - 3. Етістік: - - - 4. Сөз тіркесі: - - - - 5.Синоним: - |
мазмұндайды; қосымша сұраққа жауап береді. бес жолды өлең құрастырады; |
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жаз.
|
Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазады;
|
Дескриптор: тура 1; жанама1; өз пікірі3 барлығы 5 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. Ана мен сол ана деген ардақтыдан туған Мұқаштарға талдау жасап, қорытынды пікір ұсыныңыз. Қызын бүркітше бүріп, іліп жатқан екі орысты анасы екпінімен келіп итеріп тастап, балапанын басқан ана құстай, баласын бас салды. Олай сүйреп, бұлай жұлқып, қызды анасының құшағынан ала алмаған соң, орыстар мылтық дүмін жұмсады. Жанына мылтық батқанда, анасы қызын тастай беріп, алыса кетті. Апыр-шұпыр екі орысты екі алып ұрып, бірінің үстіне бірін білектеп жатқанда, үшінші орыс тайқып шегіне берді. Босанысымен қашуға оңтайланған Ақбілек апанның ернеуіне жете түсіп анасының қалып бара жатқанын көріп, қайта апанға түскенде, анасы қызына қарсы ұмтылды. Сол кезде бос қалған орыс анасын жауырын ортадан басып салды. |
кейіпкерге баға береді; |
Дескриптор: -ана 1ұ ер 1ұ позициясы1 барлығы3 ұпай |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
«Ақбілекті» оқып, мазмұндау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж. Аймауытов "Ақбілек" романындағы кейіпкерлер әлемі.
Ж. Аймауытов "Ақбілек" романындағы кейіпкерлер әлемі.
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
07. 11.2024жыл |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романындағы кейіпкерлер әлемі және Ақбілек сыры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Романды оқулықтан оқып, мазмұнымен танысыңдар.
Ақбілек - құрбыларының алды, теңдікке ұмтылған, азаттықты аңсаған,
зорлыққа мойымаған, өмірінен тағылым-ғибрат алған, жан-жүрегі таза,
махаббат, мейірімі мол, өжет қыр қызы.Ақбілек содырлардың ортасына
түсіп, қарамұртқа ермек болды.Соған қарамастан өмірге деген
құштарлық сезімінен айырмады. Балташ - Ақбілектің жанын түсінген жігіт. Ақбілектің басынан өткен тағдырға қарамай, оған ғашық болады. Балташтың бұл қасиетін бағалап, Ақбілек оған күйеуге шығады. 1-тапсырма «Ақбілек» сөзіне бес жолды өлең (синкуэйн) жаз. 1-тапсырма 1.Зат есім: - 2. Сын есім: - - 3. Етістік: - - - 4. Сөз тіркесі: - - - - 5.Синоним: - |
мазмұндайды; қосымша сұраққа жауап береді. бес жолды өлең құрастырады; |
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
Оқулық |
||||||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жаз.
|
Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазады;
|
Дескриптор: тура 1; жанама1; өз пікірі3 барлығы 5 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. Ана мен сол ана деген ардақтыдан туған Мұқаштарға талдау жасап, қорытынды пікір ұсыныңыз. Қызын бүркітше бүріп, іліп жатқан екі орысты анасы екпінімен келіп итеріп тастап, балапанын басқан ана құстай, баласын бас салды. Олай сүйреп, бұлай жұлқып, қызды анасының құшағынан ала алмаған соң, орыстар мылтық дүмін жұмсады. Жанына мылтық батқанда, анасы қызын тастай беріп, алыса кетті. Апыр-шұпыр екі орысты екі алып ұрып, бірінің үстіне бірін білектеп жатқанда, үшінші орыс тайқып шегіне берді. Босанысымен қашуға оңтайланған Ақбілек апанның ернеуіне жете түсіп анасының қалып бара жатқанын көріп, қайта апанға түскенде, анасы қызына қарсы ұмтылды. Сол кезде бос қалған орыс анасын жауырын ортадан басып салды. |
кейіпкерге баға береді; |
Дескриптор: -ана 1ұ ер 1ұ позициясы1 барлығы3 ұпай |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
«Ақбілекті» оқып, мазмұндау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













