Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Примжарова Сабира Оналбаевна |
|||||||||||||||||||||
Күні: |
05.09.25ж |
|||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ж. Баласағұн "Құтты білік". Үзінділермен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 8 минут
7 минут
8 минут
7 минут
5 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
1. Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» https://wordwall.net/ru/resource/53248984
Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Ой түрткі Кейіпкерлер бойынан қандай қасиеттерді байқадың? Топтық жұмыс Кейіпкер бойындағы басты қасиеттер мен олардың ұстанымдарын айтыңыз 1-топ: Күнтуды 2-топ: Айтолды 3-топ: Өгдүлміш 4-топ: Одғұрмыш 1-тапсырма Жеке жұмыс Автордың тіл туралы ойларын, түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаңызды жазып көріңіз
2-тапсырма Автордың адам бойындағы құндылықтарды не жоятыны туралы берген түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаңызды жазып көріңіз.
3-тапсырма Жүсіп Баласағұнның «Құтты білік» дастанының идеясын анықтаңыз. Ақын қолданған «тіл» сөзінің мағынасын ашыңыз. Шығарманың идеясы ТІЛ ТІЛ ТІЛ Жүсіп Баласағұн шығармасындағы ақынның ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтап, шығармадағы тақырыпты, ой үндестігін табыңыз, 2 сөйлеммен түйін сөз жазыңыз.
Тақырып ой үндестігі түйін сөз
7-тапсырма (оқулықтан) Төмендегі үзіндіні негізге ала отырып, «Құтты білік» дастанының идеясы мен авторының стиліне баға беріңдер.
Кітаптар көп арабша да, тәжікше, Біздің тілде бұл жалғыз-ақ әзірше. Тек білікті білер мұның түйінін, Ақылды ұзақ ақыл-ойдың қиынын. Біл, түрікше жырмен жазып арнадым, Дұға қылсаң, мені ұмытып қалмағын.
Үйге: 5- тапсырма Рефлексия «Білім поштасы» 1.Менің ойымша... 2.Себебі... 3.Мысалы... 4.Қорыта айтқанда...
|
Психологиялық ахуал Wordwall платформасы арқылы «Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Кейіпкерлер бойындағы басты қасиеттеріне талдау жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Кейіпкер бойындағы басты қасиеттер мен олардың ұстанымдарын айтады.
Автордың тіл туралы ойларын, түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаларын жазады.
Автордың адам бойындағы құндылықтарды не жоятыны туралы берген түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаларын жазады.
Жүсіп Баласағұнның «Құтты білік» дастанының идеясын анықтаңыз. Ақын қолданған «тіл» сөзінің мағынасын ашады..
Жүсіп Баласағұн шығармасындағы ақынның ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтап, шығармадағы тақырыпты, ой үндестігін табады, 2 сөйлеммен түйін сөз жазады.
Берілген үзіндіні негізге ала отырып, «Құтты білік» дастанының идеясы мен авторының стиліне баға береді.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы - үзінді бойынша өз нұсқасын жазады; -шығармашы лықпен орындайды
Дескриптор Білім алушы -автор түсініктемесін талдайды, -өз нұсқасын жазады.
Берілген тапсырмалар дың барлығына «ноутбук» арқылы өзін-өзі бағалау жүргізеді.
Дескриптор Білім алушы - ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтайды, -тақырыпты анықтайды, -ой үндестігін табады, -түйін сөзді екі сөйлеммен жазады.
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж. Баласағұн "Құтты білік".
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Примжарова Сабира Оналбаевна |
|||||||||||||||||||||
Күні: |
05.09.25ж |
|||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ж. Баласағұн "Құтты білік". Үзінділермен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 8 минут
7 минут
8 минут
7 минут
5 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
1. Психологиялық ахуал «Амандасып алайық» https://wordwall.net/ru/resource/53248984
Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Ой түрткі Кейіпкерлер бойынан қандай қасиеттерді байқадың? Топтық жұмыс Кейіпкер бойындағы басты қасиеттер мен олардың ұстанымдарын айтыңыз 1-топ: Күнтуды 2-топ: Айтолды 3-топ: Өгдүлміш 4-топ: Одғұрмыш 1-тапсырма Жеке жұмыс Автордың тіл туралы ойларын, түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаңызды жазып көріңіз
2-тапсырма Автордың адам бойындағы құндылықтарды не жоятыны туралы берген түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаңызды жазып көріңіз.
3-тапсырма Жүсіп Баласағұнның «Құтты білік» дастанының идеясын анықтаңыз. Ақын қолданған «тіл» сөзінің мағынасын ашыңыз. Шығарманың идеясы ТІЛ ТІЛ ТІЛ Жүсіп Баласағұн шығармасындағы ақынның ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтап, шығармадағы тақырыпты, ой үндестігін табыңыз, 2 сөйлеммен түйін сөз жазыңыз.
Тақырып ой үндестігі түйін сөз
7-тапсырма (оқулықтан) Төмендегі үзіндіні негізге ала отырып, «Құтты білік» дастанының идеясы мен авторының стиліне баға беріңдер.
Кітаптар көп арабша да, тәжікше, Біздің тілде бұл жалғыз-ақ әзірше. Тек білікті білер мұның түйінін, Ақылды ұзақ ақыл-ойдың қиынын. Біл, түрікше жырмен жазып арнадым, Дұға қылсаң, мені ұмытып қалмағын.
Үйге: 5- тапсырма Рефлексия «Білім поштасы» 1.Менің ойымша... 2.Себебі... 3.Мысалы... 4.Қорыта айтқанда...
|
Психологиялық ахуал Wordwall платформасы арқылы «Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Кейіпкерлер бойындағы басты қасиеттеріне талдау жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Кейіпкер бойындағы басты қасиеттер мен олардың ұстанымдарын айтады.
Автордың тіл туралы ойларын, түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаларын жазады.
Автордың адам бойындағы құндылықтарды не жоятыны туралы берген түсініктемесін оқи отырып, өз нұсқаларын жазады.
Жүсіп Баласағұнның «Құтты білік» дастанының идеясын анықтаңыз. Ақын қолданған «тіл» сөзінің мағынасын ашады..
Жүсіп Баласағұн шығармасындағы ақынның ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтап, шығармадағы тақырыпты, ой үндестігін табады, 2 сөйлеммен түйін сөз жазады.
Берілген үзіндіні негізге ала отырып, «Құтты білік» дастанының идеясы мен авторының стиліне баға береді.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы - үзінді бойынша өз нұсқасын жазады; -шығармашы лықпен орындайды
Дескриптор Білім алушы -автор түсініктемесін талдайды, -өз нұсқасын жазады.
Берілген тапсырмалар дың барлығына «ноутбук» арқылы өзін-өзі бағалау жүргізеді.
Дескриптор Білім алушы - ел басқарудағы әміршінің қадір-қасиетіне, мінез-құлқына, қоғамға деген көзқарасын анықтайды, -тақырыпты анықтайды, -ой үндестігін табады, -түйін сөзді екі сөйлеммен жазады.
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


