Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ.
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Қуанышбай Ерлан Қуанышбайұлы |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастаны |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау 9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. Поэтикалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдай алады. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы 10 минут
7 минут
10 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы Ой түрткі 1. Ел басқарған әкім болу үшін адам бойында қандай қасиеттер болу қажет деп ойлайсыңдар? 1-топ: Әділ болу үшін не істеу керек? 2-топ: Ақылды, зерек адам елді жалғыз өзі басқара ала ма? 3-топ: Қандай адамдар билік жүргізе алмайды? 1-тапсырма: Ж.Баласағұнның «ақыл, білім, білік, дағды» ұғымдарына қандай анықтамалар бергенін жалғастырыңдар:
2-тапсырма: Жұптық жұмыс: Оқиғаның басталуы _____________ Оқиғаның дамуы________________ Оқиғаның байланысуы __________ Оқиғаның шиеленісуі __________ Оқиғаның шарықтау шегі _______ Оқиғаның шешімі ____________ 3-тапсырма: Жеке жұмыс:
1.Жүсіп Баласағұн жайлы не білесіңдер? 2. «Құтты білік» шығармасының кейіпкерлері туралы не айтар едің? 3. Құтты білік» шығармасы кімге арналған? 4.Үзіндіде адамның қандай қасиеттері болады? Үйге: 4 - тапсырма
Ойтаразы Бас бармақ - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта / жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?
|
Психологиялық ахуал «Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы
Ж.Баласағұнның «ақыл, білім, білік, дағды» ұғымдарына қандай анықтамалар бергенін жалғастырады. Сызбаны салыстырады.
Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды
Сызбаны толтырады. Ақын ойын талдап көрсетеді. Достықты сипаттап, ақыл-білім туралы ой айтады. шығарма сюжетіндегі тіл туралы ойды жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Оқушылардың психологиялық ахуалы қалыптасады.
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -ақын ойын талдайды; - достықты сипаттайды; -ақыл-білім туралы ой айтады; -шығарма сюжетіндегі тіл туралы ойды жазады.
Берілген тапсырмалар дың барлығын жетон арқылы бағалау
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастан 9-сынып
Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастан 9-сынып
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ.
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Қуанышбай Ерлан Қуанышбайұлы |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастаны |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау 9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. Поэтикалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдай алады. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы 10 минут
7 минут
10 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы Ой түрткі 1. Ел басқарған әкім болу үшін адам бойында қандай қасиеттер болу қажет деп ойлайсыңдар? 1-топ: Әділ болу үшін не істеу керек? 2-топ: Ақылды, зерек адам елді жалғыз өзі басқара ала ма? 3-топ: Қандай адамдар билік жүргізе алмайды? 1-тапсырма: Ж.Баласағұнның «ақыл, білім, білік, дағды» ұғымдарына қандай анықтамалар бергенін жалғастырыңдар:
2-тапсырма: Жұптық жұмыс: Оқиғаның басталуы _____________ Оқиғаның дамуы________________ Оқиғаның байланысуы __________ Оқиғаның шиеленісуі __________ Оқиғаның шарықтау шегі _______ Оқиғаның шешімі ____________ 3-тапсырма: Жеке жұмыс:
1.Жүсіп Баласағұн жайлы не білесіңдер? 2. «Құтты білік» шығармасының кейіпкерлері туралы не айтар едің? 3. Құтты білік» шығармасы кімге арналған? 4.Үзіндіде адамның қандай қасиеттері болады? Үйге: 4 - тапсырма
Ойтаразы Бас бармақ - басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта / жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?
|
Психологиялық ахуал «Әдемі ойлай және демала
біл» жаттығуы
Ж.Баласағұнның «ақыл, білім, білік, дағды» ұғымдарына қандай анықтамалар бергенін жалғастырады. Сызбаны салыстырады.
Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды
Сызбаны толтырады. Ақын ойын талдап көрсетеді. Достықты сипаттап, ақыл-білім туралы ой айтады. шығарма сюжетіндегі тіл туралы ойды жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Оқушылардың психологиялық ахуалы қалыптасады.
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -ақын ойын талдайды; - достықты сипаттайды; -ақыл-білім туралы ой айтады; -шығарма сюжетіндегі тіл туралы ойды жазады.
Берілген тапсырмалар дың барлығын жетон арқылы бағалау
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














