Қысқа мерзімді сабақ жоспары Құрашасай ОМ Мұғалімі:Жумагалиева А.Т
|
Пәні: сауат ашу |
Класы: 1 «А» класы |
Тақырыбы: Ж дыбысы мен әрпі |
Күні: 21.10.2015 ж |
|
||||||
|
Мақсаты: |
Тақырып бойынша түсініктер беріп, ж әрпінің жазылуын, айтылуын ұғындыру |
|
||||||||
|
Міндеттері: |
-Ж дыбысы мен әрпінің айтылуы мен жазылуын ұғындыру; -Топтық және жеке жұмыс жасау арқылы ж дыбысы сөздің басында да, ортасында да кездесетінінің себебін түсіндіру; -Оқушылардың сөздер жазып, талдай білуін қалыптастыру; - Сөздерден сөйлем құрастыру арқылы алған білімдерін дамыту; -Таза, сауатты, ұқыпты жазуға тәрбиелеу; -Сандық ақпараттарды қолдану; |
|
||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Жаңа білім алады.Сауатты жазуға үйренеді. |
|
||||||||
|
Түйінді идея: |
Ж әрпін жаттап ал, Сабақта ылғи бестік ал. |
|
||||||||
|
№ |
Мұғалімнің әректі |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
1 |
Психологиялық ахуал Тренинг «Мен кіммін?» |
Оқушылар ортаға шығып, өздері туралы айтады |
От шашу |
|
|
|||||
|
2 |
Жұмбақ жасыру. Ж дыбысынан келетін сөздер |
Жұмбақтың шешуін тауып (жұлдыз, жапырақ, жапалақ, жылқы) ж дыбысынан басталып тұрғанын табады |
Алма |
Жұлдыз, жапырақ, жапалақ, жылқы суреттеріса |
||||||
|
3 |
Ж дыбысы туралы не білеміз? |
Ж ж айтып көріп, ауыз қуысында кедергі бар, тіліміз таңдайға тиіп тұр, яғни дауыссыз дыбыс, орманшы атаның ұлы |
|
Ж дыбысының таспаша, жазбаша түрлері |
||||||
|
|
Оқулықтағы мәтінмен жұмыс |
Жеке жұмыс арқылы мәтінді іштей оқу; Түртіп алу ,сөздік жұмыс. Оқулықтағы сұрақтарға жауап беру |
Бірінр-бірі бағалау |
|
||||||
|
4 |
Ж дыбысынан келетін сөздер слайд арқылы |
АКТ арқылы ақпарат алады. Ждыбысы сөздің басында да, ортасында да кездеседі. Тақырып бойынша түсінік. |
|
АКТ |
||||||
|
|
Сергіту сәті |
АКТ арқылы денелерін сергіту |
Үш шапалақ |
Қимылмен жаттығу жасау |
||||||
|
5 |
Дәптермен жұмыс |
Дәптердегі ж әрпін жазу |
|
дәптер |
||||||
|
6 |
Топтарға шығармашылық тапсырмалар ұсыну |
Әр топ суреттерден мозайка құрастыру Шыққан суреттердің аттарын тақтаға жазып, сөздерді талдау |
Топ басшысы арқылы бағалайды |
|
||||||
|
7 |
Сабақты қорытындылау |
Сабақтың тақырыбы ашылды. Оқушылар ж дыбысы мен әрпінің айтылуы мен жазылуын үйренді. |
|
|||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: әдебиеттік оқу Класы: 3 Құрашасай ОМ Мұғалімі:Жумагалиева А.Т
|
|
Тақырыбы: |
Бүршік |
|
|
Мақсаты: |
•АКТ ны қолданып , көктемде ағаштың қалай өсіп, өніп жайқалуын көрсету арқылы мәтінді өз беттерінше ашуға мүмкіндік беру ,ойларын еркін жеткізе білуге баулу. |
|
|
Міндеттері: |
•АКТ дан слайд көрсету арқылы сыни ойлауға дағдыландыру; •Топтық жұмыс арқылы ізденушілігін , тапқырлықтарын қалыптастыру; • Бірін-бірі бағалау |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
• Табиғатты қадірлей біледі. |
|
|
Түйінді идея: |
•Күнделікті өмірде көктем айларында ағаштардың бүршік жарып,өсетінін біледі. |
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
3мин |
Қане балалар , ынтымақтастық орта қалыптастыру үшін «Бас әріптен бастайық»тренингі |
Оқушылар ортаға шығып, бірін-бірі бас әріптері арқылы өздерін таныстырады. |
Үш шапалақ |
|
||
|
2 мин |
Топқа бөлу. Енді мына қима суреттер арқылы топқа бөлініп, өз тобымызды құрайық |
Аққайын, емен, қарағаш, терек қима суреттері арқылы топқа бөлінеді |
От шашу |
Қима суреттер |
||
|
3 10мин |
Қызығушылықты ояту. Топсаяхат. Ертеде Табиғат деген атаның Өсімдіктер, Құстар, Жануарлар деген ұлдары болыпты.Табиғат атаның құстары сайрап, өсімдіктері жайнап, жануарлары құлпырып өсіпті. Бір күні ата балаларының саны азайып бара жатқанын сезеді. Ата көп ойланады. Атаға көмектесу үшін біз «Ғажайыпстанға саяхат» мультфильмін тамашалайық. |
Оқушылар ертегіні қызыға тыңдайды. Атаға көмектесу үшін мультфильмді бар ынтасымен қарайды. |
|
АКТ «Ғажайыпстанға саяхат» мультфильмі |
||
|
4 25 мин |
1-кедергі АКТ «Қызыл кітапқа енген жануарлар туралы мәліметтер жинау; 2-кедергі Жануарлардың азаю себептерін анықтап, соның алдын алу жолдарын қарастыру; 3-кедергі Мәтінді «Жигсо» әдісі бойынша оқу 4- Жануарлардың «Қызыл кітап» пробле масын қозғау. «Балық қаңқасын толтыру. |
•Интернет желісі арқылы мәліметтер жинайды. •Азайу себебі,адын алу жолдарын айтады. •ЖИГСО әдісі бойынша бір-біріне тақырыпты түсіндіреді. •Балық қаңқасын толтырады. |
Топ басшысы бағалайды |
АКТ, балық қаңқасы суреті |
||
|
5 5мин |
Үй жұмысын тапсыру |
|
|
|
||
|
Сабақты қорытындылау |
Сабақтың мақсаты орындалды. |
|||||
|
Не сәтті өтті? |
Оқушылар өз идеяларын жеткізе білді |
|||||
|
Не сәтсіз өтті? |
Жигсо әдісін қолдануда Нсанбаев Даурен шапшаңдық танытпады. |
|||||
|
Нені дамытасың? Нені өзгерткің келеді? |
Жигсо әдісін көбірек пайдалану. Дарынды балалар санын көбейту. |
|||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: әдебиеттік оқу Класы: 3 Құрашасай ОМ Мұғалімі:Жумагалиева А.Т
|
|
Тақырыбы: |
Құстардың ұя салуы |
|
|
Мақсаты: |
•Көктем мезгіліндегі құстар тіршілігінің басты ерекшелігі туралы түсінік беру, .Тақырыпты өз беттерінше аша білу дағдысын қалыптастыру. |
|
|
Міндеттері: |
• Сөздік қорын молайту; • Диалог арқылы сыни ойлап, сұрақты дұрыс қоя білу дағдысын қалыптастыру; • Өз ойын еркін жеткізеді; |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
• Құстар ажырата алады. • Бір-бірінің пікірін тыңдай біледі; • Топтық жұмыс арқылы шығармашылық дағдысы қалыптасады; • АКТ дан ақпарат алып,оның тек қажеттісін басқаларға жеткізуге дағдыланады; |
|
|
Түйінді идея: |
•Құс а |
|
№ |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1 2мин |
Психологиялық тренинг Шөжелерім»биі арқылы ынтымақтастық ахуалын құрамыз. |
Оқушылар қызыға орындайды. |
Үш шапалақ |
|
||
|
2 мин |
Оқушылар, құстардың суреттерін таңдап алу арқылы топтасады. Аққу-махаббат белгісі. Көгершін-бейбіт өмір белгісі.мм Бүркіт-еркіндіктің белгісі. Қарлығаш-киелі шаңырақ белгісі. |
Аққу , көгершін, бүркіт,қарлығаш суреттері бойынша топқа бөлінеді. |
Үш шапалақ |
Құс суреттері |
||
|
3 7мин |
Үйге берген тапсырманы «Ыстық орындық» әдісі бойынша орындайық. |
Бір оқушы ыстық орындыққа еркін жайғасады.Қалған оқушылар үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ ұояды, ыстық орындыққа отырған оқушы жауап береді. |
2 жұлдыз, 1 тілек. |
Ыстық орындық |
||
|
4 . |
Жыл және үй құстары туралы бейнеролик көрсету. |
Жыл және үй құстарына ВЕНН диограмасы |
Үш шапалақ |
АКТ |
||
|
5 20 ми |
ЖИГСО әдісі бойынша ертегіні түсініп оқып,талдау. |
Оқушылар бірінші мәтінді өз топтарында талқылайды. Арасынан бір оқушы шығып, келесі топқа барып түсіндіреді. |
Топ басшысы смайликтер арқылы өз тобын бағалайды |
Оқулық,смайликтер |
||
|
6 |
Түртіп алу әдісі бойынша сөздікпен жұмыс |
Оқушылар ертегіде кездескен түсініксіз сөздермен жұмыс |
|
|
||
|
7 мин |
1,2 топқа құстардыңпайдасы,3,4 топқа құстардың зияны туралы әңгіме дибат. |
Оқушылар келісемін, келіспеймін сөздер арқылы, қарсы пікірлерін білдіреді |
Жұлдызшалар арқылы бағалау |
Жұлдызшалар |
||
|
|
|
|||||
|
2 мин |
«Құстар біздің досымыз» тақырыбына сурет салу |
|||||
|
Сабақты қорытындылау |
Диалог арқылы өткізілген сабақтың мақсаты орындалды. |
|||||
|
Не сәтті өтті? |
Оқушылар диалогқа түсуде өздерін еркін сезініп, сұрақ- жауапты көркем, әдеби тілмен дұрыс жеткізе білді. |
|||||
|
Не сәтсіз өтті? |
|
|||||
|
Нені дамытасың? Нені өзгерткің келеді? |
Балаларға сабақты жақсы ұғындыру үшін жаңа әдіс- тәсілдерді әлі де болса сабағыма енгізе түсемін. Бұрынғы дәстүрлі бір сарынды оқушыларды жалықтыратын сабақ жоспарын түбегейлі өзгерткім келеді. |
|||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: әдебиеттік оқу Класы: 3 Құрашасай ОМ Пән мұғалімі: Жумагалиева А.Т
|
№ |
Тақырыбы: |
Наурыз көже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мақсаты: |
Білімділік: Жаңа жыл ,наурыз көже маңызы туралы жалпы түсінік қалыптастыру Дамытушылық: оқулықпен дербес жұмыс істеу, қорытынды жасау білуге үйрету Тәрбиелік: салт –дәстүрді сақтауға тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Міндеттері: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













