|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1 Жай бөлшектер |
Мектеп: № 40 ЖББ орта мектебі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Иманжанова С.Т. |
||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшек ұғымын меңгеру.Жай бөлшекті оқу және жазу |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
• Жай бөлшек ұғымын меңгереді; • Жай бөлшектерді оқиды • Жай бөлшектерді жазады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин 2 мин 5 мин 5 мин 8 мин 5 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Сабаққа дайындықтарын тексеру.
2. Оқушыларды «Мозайка әдісі» арқылы топқа біріктіру: I топ. Үлестер II топ. Ширектер III топ. Бөлшектер Топ басшыларын сайлау. Бағалау пицца бөліктері арқылы жүргізіледі Оқушылардың назарын аударып, зейінін шоғырландыруды «Шапалақ» әдісімен жүргіземін. Кім мені есітіп тұр – 1 шапалақ Кім мені көріп тұр – 2 шапалақ Кім мені естіп те тұр, көріп те тұр – 3 шапалақ
3. Үй тапсырмасын тексеру. «Сен маған,мен саған» әдісі .
4. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Кім жылдам?» 94,108,604,825,615,710 сандарынан:
ЕҮОБ(3,12)=3 ЕКОЕ(18,15)=90
Жаңа тақырыпты ашу. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында
үлестер бейнефильмі көрсетіледі.
Оқушылармен бірлесіп сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау. Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты қандай деп ойлайсыздар? Б алымы
Ж бөлімі
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Үлестер: №350 есеп Ширектер: №351 есеп (1) Бөлшектер: №351 есеп (2) Жұптық жұмыс. «Ойлан тап» https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-1592 Берілген бөлшектерді суреттермен сәйкестендіру.
Жеке жұмыс. Мына бөлшектерді оқыңыз: 5/8,1/6,7/9,17/43,61/61,72/85 |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Геометриялық фигуралардың қиындылары беріледі, құрастыру арқылы түсі бойынша топқа бірігеді.
Белсенді қатысқан оқушыларға пицца бөліктері таратылады.
3.Сағат тілімен көрші отырған оқушымен дәптер алмасу арқылы үй тапсырмаларын тексереді. [2 балл] Дескриптор: - Берілген сандарды табады - ЕКОЕ,ЕҮОБ анықтайды Әр сұраққа [1 балл] 5.Бейнефильмнен түсінгендері бойынша сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау.
Оқушылар берілген бөлшек ұғымын меңгеріп,жай бөлшекті оқуды, жазуды меңгереді
Дескриптор: -жай бөлшектердің алымдарын дұрыс жазады -жай бөлшектердің бөлімдерін дұрыс жазады [3 балл]
Дескриптор: -жай бөлшек ұғымын меңгереді; -жай бөлшектерді оқиды -сәйкестендіреді [3 балл]
Дескриптор: -жай бөлшектерді оқиды.[1 балл] |
Пицца бөліктері «Д»-дұрыс «Қ»-қате «К»-күмән тудырады «Мадақ тау» әдісі «Мадақ тау» әдісі |
Қима қағаздар Оқулық Презента ция |
||
|
Соңы 10 мин |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу. Пицца бөліктері арқылы бағалау. Кері байланыс. «Білім Попкорны» Үйге тапсырма. 130 бет, №355 есеп.
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1 Жай бөлшектер |
Мектеп: № 40 ЖББ орта мектебі |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Иманжанова С.Т. |
||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшек ұғымын меңгеру.Жай бөлшекті оқу және жазу |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
• Жай бөлшек ұғымын меңгереді; • Жай бөлшектерді оқиды • Жай бөлшектерді жазады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин 2 мин 5 мин 5 мин 8 мин 5 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Сабаққа дайындықтарын тексеру.
2. Оқушыларды «Мозайка әдісі» арқылы топқа біріктіру: I топ. Үлестер II топ. Ширектер III топ. Бөлшектер Топ басшыларын сайлау. Бағалау пицца бөліктері арқылы жүргізіледі Оқушылардың назарын аударып, зейінін шоғырландыруды «Шапалақ» әдісімен жүргіземін. Кім мені есітіп тұр – 1 шапалақ Кім мені көріп тұр – 2 шапалақ Кім мені естіп те тұр, көріп те тұр – 3 шапалақ
3. Үй тапсырмасын тексеру. «Сен маған,мен саған» әдісі .
4. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Кім жылдам?» 94,108,604,825,615,710 сандарынан:
ЕҮОБ(3,12)=3 ЕКОЕ(18,15)=90
Жаңа тақырыпты ашу. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында
үлестер бейнефильмі көрсетіледі.
Оқушылармен бірлесіп сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау. Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты қандай деп ойлайсыздар? Б алымы
Ж бөлімі
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Үлестер: №350 есеп Ширектер: №351 есеп (1) Бөлшектер: №351 есеп (2) Жұптық жұмыс. «Ойлан тап» https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-1592 Берілген бөлшектерді суреттермен сәйкестендіру.
Жеке жұмыс. Мына бөлшектерді оқыңыз: 5/8,1/6,7/9,17/43,61/61,72/85 |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Геометриялық фигуралардың қиындылары беріледі, құрастыру арқылы түсі бойынша топқа бірігеді.
Белсенді қатысқан оқушыларға пицца бөліктері таратылады.
3.Сағат тілімен көрші отырған оқушымен дәптер алмасу арқылы үй тапсырмаларын тексереді. [2 балл] Дескриптор: - Берілген сандарды табады - ЕКОЕ,ЕҮОБ анықтайды Әр сұраққа [1 балл] 5.Бейнефильмнен түсінгендері бойынша сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсатын айқындау.
Оқушылар берілген бөлшек ұғымын меңгеріп,жай бөлшекті оқуды, жазуды меңгереді
Дескриптор: -жай бөлшектердің алымдарын дұрыс жазады -жай бөлшектердің бөлімдерін дұрыс жазады [3 балл]
Дескриптор: -жай бөлшек ұғымын меңгереді; -жай бөлшектерді оқиды -сәйкестендіреді [3 балл]
Дескриптор: -жай бөлшектерді оқиды.[1 балл] |
Пицца бөліктері «Д»-дұрыс «Қ»-қате «К»-күмән тудырады «Мадақ тау» әдісі «Мадақ тау» әдісі |
Қима қағаздар Оқулық Презента ция |
||
|
Соңы 10 мин |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу. Пицца бөліктері арқылы бағалау. Кері байланыс. «Білім Попкорны» Үйге тапсырма. 130 бет, №355 есеп.
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз









