Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 198 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Күні:7.11.2018ж Қатысқандар: Қатыспағандар: Сынып: 5А, 5 В |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.16 - жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді ,аралас сандарды ортақ бөлімге келтіруді үйренеді,берілген сандардың ЕКОЕ табуды қолданады |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздікқор мен терминдер: Бөлшек,алым,бұрыс бөлшек,дұрыс бөлшек,,аралас сан Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Жай бөлшек бөлшек алымы бөлшектің бөлімі бөлшек сызығы аралас сандар ең кіші ортақ еселік |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы негізінде «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылықтарын дамыту арқылы еңбек және шығармашылық ,ынтымақтастық,өмірбойы білім алуға тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|
Алдыңғы білім |
Дұрыс бөлшек пен бұрыс бөлшектерді ажырата алады |
Сабақтың барысы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектер мен аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру
Жай бөлшектер мен аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 198 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Күні:7.11.2018ж Қатысқандар: Қатыспағандар: Сынып: 5А, 5 В |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.16 - жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді ,аралас сандарды ортақ бөлімге келтіруді үйренеді,берілген сандардың ЕКОЕ табуды қолданады |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздікқор мен терминдер: Бөлшек,алым,бұрыс бөлшек,дұрыс бөлшек,,аралас сан Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Жай бөлшек бөлшек алымы бөлшектің бөлімі бөлшек сызығы аралас сандар ең кіші ортақ еселік |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы негізінде «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылықтарын дамыту арқылы еңбек және шығармашылық ,ынтымақтастық,өмірбойы білім алуға тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|
Алдыңғы білім |
Дұрыс бөлшек пен бұрыс бөлшектерді ажырата алады |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару
Бөлшек алымы дегеніміз не? Бөлшек бөлімі деген не? 4÷5 бөліндісінде алым нешеге тең? 6÷7 бөліндісінде бөлім нешеге тең? Бөлшек сызығы қандай амалды білдіреді?
Мақсаты:Оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыру,тақырыпты қаншалықты түсінгенін меңгеру. Нәтиже:Оқушылардың есте сақтау қабілеті артады,есептер шығаруда білгенін пайдалана алатынын көрсетеді
Әр қатарды топқа бөлу арқылы №376 (2,4) 1-ші амал бойынша 379 (2,4) 2-ші амал бойынша 385 (2,4) 3-ші амал бойынша Жұптық жұмыс ретінде: №389,391
|
Доп
үлестірмелер
Тақта Оқулық 5 сынып Математика
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мақсаты:Оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыру,тақырыпты қаншалықты түсінгенін меңгеру. Нәтиже:Оқушылардың есте сақтау қабілеті артады,есептер шығаруда білгенін пайдалана алады. Мұғалім тақтаға есептер жазады,шыққан мәнімен.Оқушы дәптеріне есептің дұрыс-ұрыстығына байланысты «+», «-« таңбаларын қояды. Дәптерді көршімен алмастырып, «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймыз.
Үй тапсырмасы №476 (1,3), 477 (1), 479 (1,3).
|
|
||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||
|
Әдістері арқылы оқушылардың білімі деңгейіне байланысты топтық,жеке жұмыстар жүргізілді.Саралау әдістері әрбір оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал жасайды.Тапсырмаларды оқушылардың қажеттіліктерін есепке ала отырып саралау жүргіздім. Тапсырма-білім деңгейі әртүрлі оқушыларға тапсырмалар берілді.Оқушылар қажеттіліктеріне сай тапсырмаларды орындады Қарқын-жеке жұмыс кезінде кейбір оқушылар есептерді тез шығаруы мүмкін.Сондықтан баяу жұмыс істейтін оқушыларға уақыт беремін. Диалог және қолдау көрсету-кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында көмек қажет болады және бұл әдіс жеке жұмыстар арқылы жүргізіледі. |
Бағалау оқу мақсаттарына сәйкес келеді. Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша» арқылы бағалаймын.Бағалау критерийлерін қолданамын. Бағалау-сабақ барысында орындалатын тапсырмалардан кейін оқушылар жұлдызша арқылы бағаланады. Оқушылардың сабақта алған білімдерін бағалау оқушының дәптерін көршісі тексеру арқылы айтылып,қойылады. |
Техника қауіпсіздік ережелерін,тақтамен арақашықтықты сақтау.Тақтаны тиімді пайдалану. |
шағым қалдыра аласыз













