Қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
5.1 С бөлім: Жай бөлшек. Жәй бөлшектерді оқу және жазу |
||
|
Күні: |
17.10.2018 ж |
||
|
Сынып: 5 Ғ |
Қатысқандар саны:19 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.9 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Дағдылар: Білу және түсіну. Техника - ұсынылған бөлшектердің бөлімдері мен алымдарын ажырата алады - оны жазып немесе ауызша оқи алады - бөлшектердің барлық элементтерін дұрыс көрсетеді Оқушылар мақсатқа жетті, егер: Бөлшектерді үйреніп, оқып, жаза алса |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсат: Оқушылар: - бөлшектерді оқи алады; Пәнге қатысты лексика және терминология: - бөлшектердің алымы мен бөлімі; - жай бөлшектерді үйрену; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапты азаматтар адал, сындарлы әрі белсенді, олар тұтастық, сыни идеялар мен қоғамды дамыту, ұлт пен қоршаған ортаны қорғау үшін пікір алуандығын әкеледі. Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу |
||
|
Пәнаралық байл |
Информатика, тұрмыста қолдану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, интернет, компьютер, презентация, көрнекіліктер |
||
|
Бастапқы білім |
5.1.1.9 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|
Басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу Заряд алу тәсілі: Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Топқа бөлу (1,2,3 сандарымен бөлінеміз) Олардың назарын сабаққа аудару: ІІ.Үйге берілген тапсырманы тексеру: Өткен сабақтағы БЖБ нәтижесімен таныстыру ІІІ. Өтілген материалдарды қайталау
|
|
|
Басы 5 минут 10 минут 5 минут 15 минут |
Бір қорап кәмпитті қанша адамға, нешеуден бөлуге болады?
Тәтті кәмпит қорабын 8 адамға 1еуден немесе 4 адамға екеуден немесе 2адамға төртеуден бөліп беруге болады. Бөлшек туралы суреттер арқылы түсіндіре отырып, оқушыларға есте сақтауға үйрету. Бөлшектерді дұрыс оқу мақсатында дауыстап бірге оқу І. Топтарға тапсырма: «Бэкроним» әдісі Сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. ІІ. Оқулықпен жұмыс № 351 есеп 1 топқа № 352 есеп 2 топқа № 353 есеп 3 топқа |
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/arifmetika/raczional-sandar/ulester-zhai-bolshekter/lesson/zhai-bolshekterding-negizgi-qasieti
Алматы «Атамұра» 2017 ж |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту
Рефлекция
Мен тақырыпты меңгердім,есеп шығардым, өте жақсы бағаға лайықпын Тақырыпты түсіндім, бірақ есептерді шешкен кезде қиналамын, орташа бағаға лайықпын Сабақ маған түсініксіз болды, көмекке мұқтажбын Үй жұмысы: № 354 |
|
|
С |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Топтарда қаблеті жоғары оқушылар нашар оқушыларға көмектесу, қаблеті жоғары оқушылар басқа топтың жұмысын тексеру |
Сабақтың әр кезеңін қортындылап отыру |
Оқушылардың денсаулығын және қауіпсіздік техникасының сақталуын қадағалау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
1 – топ
2 – топ
3 – топ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жәй бөлшектер оқу және жазу 5 сынып
жәй бөлшектер оқу және жазу 5 сынып
Қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
5.1 С бөлім: Жай бөлшек. Жәй бөлшектерді оқу және жазу |
||
|
Күні: |
17.10.2018 ж |
||
|
Сынып: 5 Ғ |
Қатысқандар саны:19 |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.9 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Дағдылар: Білу және түсіну. Техника - ұсынылған бөлшектердің бөлімдері мен алымдарын ажырата алады - оны жазып немесе ауызша оқи алады - бөлшектердің барлық элементтерін дұрыс көрсетеді Оқушылар мақсатқа жетті, егер: Бөлшектерді үйреніп, оқып, жаза алса |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсат: Оқушылар: - бөлшектерді оқи алады; Пәнге қатысты лексика және терминология: - бөлшектердің алымы мен бөлімі; - жай бөлшектерді үйрену; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапты азаматтар адал, сындарлы әрі белсенді, олар тұтастық, сыни идеялар мен қоғамды дамыту, ұлт пен қоршаған ортаны қорғау үшін пікір алуандығын әкеледі. Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу |
||
|
Пәнаралық байл |
Информатика, тұрмыста қолдану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, интернет, компьютер, презентация, көрнекіліктер |
||
|
Бастапқы білім |
5.1.1.9 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|
Басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу Заряд алу тәсілі: Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Топқа бөлу (1,2,3 сандарымен бөлінеміз) Олардың назарын сабаққа аудару: ІІ.Үйге берілген тапсырманы тексеру: Өткен сабақтағы БЖБ нәтижесімен таныстыру ІІІ. Өтілген материалдарды қайталау
|
|
|
Басы 5 минут 10 минут 5 минут 15 минут |
Бір қорап кәмпитті қанша адамға, нешеуден бөлуге болады?
Тәтті кәмпит қорабын 8 адамға 1еуден немесе 4 адамға екеуден немесе 2адамға төртеуден бөліп беруге болады. Бөлшек туралы суреттер арқылы түсіндіре отырып, оқушыларға есте сақтауға үйрету. Бөлшектерді дұрыс оқу мақсатында дауыстап бірге оқу І. Топтарға тапсырма: «Бэкроним» әдісі Сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. ІІ. Оқулықпен жұмыс № 351 есеп 1 топқа № 352 есеп 2 топқа № 353 есеп 3 топқа |
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/arifmetika/raczional-sandar/ulester-zhai-bolshekter/lesson/zhai-bolshekterding-negizgi-qasieti
Алматы «Атамұра» 2017 ж |
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту
Рефлекция
Мен тақырыпты меңгердім,есеп шығардым, өте жақсы бағаға лайықпын Тақырыпты түсіндім, бірақ есептерді шешкен кезде қиналамын, орташа бағаға лайықпын Сабақ маған түсініксіз болды, көмекке мұқтажбын Үй жұмысы: № 354 |
|
|
С |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Топтарда қаблеті жоғары оқушылар нашар оқушыларға көмектесу, қаблеті жоғары оқушылар басқа топтың жұмысын тексеру |
Сабақтың әр кезеңін қортындылап отыру |
Оқушылардың денсаулығын және қауіпсіздік техникасының сақталуын қадағалау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
1 – топ
2 – топ
3 – топ
шағым қалдыра аласыз















