Бекітілді: Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: 5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Әл – Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шокпытова В.Р |
||||||
|
Сынып: 5Б |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді бөлу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ар-ұят: сөзіне берік, ісіне адал болу, достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейірімділік таныту; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
I. Ұйымдастырусәті
Үй тапсырмасын тексеру. №5 1.
2) 3)
|
Үй тапсырмасын тексереді |
|
Слайд |
||
|
II. «Ой қозғау».
|
Білу. Түсіну |
Мұғалім бағалауы «Мадақтау» |
«Ой қозғау» әдісі |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
III. Ұжымдық жұмыс Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу
үшін бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшекке кері санға көбейту керек.
Ережені әріптермен жазсақ: Мұндағы Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолданылады. ІV. Ойлан – жұптас (Деңгейлік тапсырмалар)
А. Бөлуді орындаңыз:
В. Амалдарды орындаңыз:
С. Тіктөртбұрыштың ені
|
Түсіну, Қолдану |
Өзін өзі бағалау |
(wordwall арқылы) |
||
|
|
V. «Кім жылдам?»
VI. Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор. Білім алушы:
|
Түсіну. Қолдану Әр тапсырмаға 2 балл |
Бірін бірі бағалау
Дескриптор арқылы бағалау |
Алдамұратова Т. Математика 5 сынып |
||
|
Таратпа материалдар |
||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
VI. Сабақты қорыту. Рефлексия.Оқушылар таратылып берілген стикерлерге келесі сөйлемдерді толықтырады:
|
Сабақты қорытындылау |
|
Ж |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді бөлу
Жай бөлшектерді бөлу
Бекітілді: Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: 5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Әл – Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шокпытова В.Р |
||||||
|
Сынып: 5Б |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді бөлу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ар-ұят: сөзіне берік, ісіне адал болу, достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейірімділік таныту; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
I. Ұйымдастырусәті
Үй тапсырмасын тексеру. №5 1.
2) 3)
|
Үй тапсырмасын тексереді |
|
Слайд |
||
|
II. «Ой қозғау».
|
Білу. Түсіну |
Мұғалім бағалауы «Мадақтау» |
«Ой қозғау» әдісі |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
III. Ұжымдық жұмыс Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу
үшін бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшекке кері санға көбейту керек.
Ережені әріптермен жазсақ: Мұндағы Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолданылады. ІV. Ойлан – жұптас (Деңгейлік тапсырмалар)
А. Бөлуді орындаңыз:
В. Амалдарды орындаңыз:
С. Тіктөртбұрыштың ені
|
Түсіну, Қолдану |
Өзін өзі бағалау |
(wordwall арқылы) |
||
|
|
V. «Кім жылдам?»
VI. Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор. Білім алушы:
|
Түсіну. Қолдану Әр тапсырмаға 2 балл |
Бірін бірі бағалау
Дескриптор арқылы бағалау |
Алдамұратова Т. Математика 5 сынып |
||
|
Таратпа материалдар |
||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
VI. Сабақты қорыту. Рефлексия.Оқушылар таратылып берілген стикерлерге келесі сөйлемдерді толықтырады:
|
Сабақты қорытындылау |
|
Ж |
||
шағым қалдыра аласыз









еке
рефлексия












