Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 29 5 «В» сынып
Бекітемін:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 29 5 «В» сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нургалиева Н.Т |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.12.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Топты бағалау парақтарын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
|
|||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру: Сөзжұмбақ ұсыну:
|
Оқушылар жауаптарын айтады,сары жолақта пайда болған «бөлу» сөзі арқылы сабақ мақсатын анықтайды. |
Әр сұраққа 1ұпайдан беріледі |
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ауызша сұрақ-жауап: 1.Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту қалай орындалады? 2. Аралас санды аралас санға көбейту қалай орындалады? 3.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу қалай орындалады? 4. Өзара кері сандардың көбейтіндісі неге тең? 5. Кез келген бөлшекті 1-ге бөлу қалай орындалады? 6. Санды 0-ге бөлуге бола ма? 7. Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу 8. Аралас санды аралас санға бөлу қалай орындалады? |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату: (Ауызша есептеу) Таза тақта ойыны.
|
Ауызша есептеу арқылы тақтадағы есептерді бір бірден шығарады Әр топтан 3 оқушы шығады. |
Тақта;
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10минут
|
Бекіту тапсырмаларын орындату |
Берілген тапсырмаларды орындайды. Жауаптарын сәйкестендіріп Домино құрады.
|
Оқушылар карточкалардағы тапсырманы орындап,жауаптарына сәйкес орналастырады . Дайын жауап парағы арқылы бірін-бірі бағалайды. Карточка санына қарай ұпай саны 7 |
Оқу құралдары; оқулық; Formulator Tarsia бағдарламасы арқылы жасалған кеспе қағаздар. Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|
|||||||||||||||
|
|
1 тапсырма: (3 ұпай) Арыстан бір қойды 2 сағатта , қасқыр 3 сағатта, ит 6 сағатта жей алады . Осылардың бәрі жабылып бір қойды қанша сағатта жейді... 2 тапсырма: (3 ұпай)
Көпбұрыштың периметрі 14 см. Егер осы көпбұрыштың
әрбір қабырғасы 3 тапсырма: (3 ұпай) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 26/7 м, ені 41/5м. Ауданы осы тіктөртбұрыштың ауданына тең. Ұзындығы 42/3 м болатын екінші төртбұрыштың енін табыңдар.
4 тапсырма: (3 ұпай) Шаршы 4-ке бөлінді және 1бөлігі боялды, боялған бөліктің 3\4 бөлігі қиып алынды. Шаршының қанша бөлігі қиып алынды?
|
Әр топтан бір оқушы тақтада есепті шешеді. Басқа оқушылар талдауға қатысып, есепті дәптерге жазып отырады. |
Есептер тақтада талданады 1 тапсырма: (3 ұпай) Арыстан бір қойды 2 сағатта , қасқыр 3 сағатта, ит 6 сағатта жей алады . Осылардың бәрі жабылып бір қойды қанша сағатта жейді... Дескриптор:
2 тапсырма: (3 ұпай)
Көпбұрыштың периметрі 14 см. Егер осы көпбұрыштың
әрбір қабырғасы Дескриптор:
3 тапсырма: (3 ұпай) Тіктөртбұрыштың ұзындығы 26/7 м, ені 41/5м. Ауданы осы тіктөртбұрыштың ауданына тең. Ұзындығы 42/3 м болатын екінші төртбұрыштың енін табыңдар Дескриптор:
4 тапсырма: (3 ұпай)
Шаршы 4-ке бөлінді және
1бөлігі боялды, боялған бөліктің Дескриптор:
|
Тақта; Оқу құралдары;
|
|
|||||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
1-тапсырма.
І деңгей (5 балл) 1. 2. 3. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
ІІ деңгей (6 балл) 1. 2. қабырғасы см, оның табыңдар Ж: 14 см 3. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|
|||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі) Теориялық білімді практика жүзінде пысықтау. Бөлуді орында (ауызша)
Бөлуді орында:
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Карточкалар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Топ бойынша қорытынды ұпайлары есептеліп ,жеңімпаз топ анықталады. |
Үй тапсырмаларын жазып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
Бағалау кестесі; оқулық |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













см болса онда көпбұрыштың қанша қабырғасы
бар?


