Бекітемін:
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар Айнара Жанғабылқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар жай бөлшектерді көбейтуді орындау; - Оқушылар аралас сандарды көбейтуді орындау; - Жай бөлшек пен аралас сандарды көбейтуді білу. |
|
Бағалау критерийлері |
- жай бөлшектерді көбейтуді есептей алады - аралас сандарды көбейтуді есептей алады - жай бөлшекпен аралас сандарды көбейтуді біледі |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 8 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Топқа бөлу(piliap сайты арқылы) І топ: Бөлшектер ІІ топ : Аралас сандар ІІІ топ :Жай бөлшектер
Үй тапсырмасы.(Топтық жұмыс) «Тарсия» әдісі Дескриптор -аралас сандарды қосады; - аралас сандарды азайтады; - есептін жауабына қарай фигураны дұрыс қолданады
Жаңа сабақты түсіндіру. «Жай бөлшектер және аралас сандарды көбейту»
|
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, үйге берілген есепті «тарсия» әдісі арқылы орындайды. Топта бірін бірі бағалайды.
Оқушылар жаңа сабақты бекіту мақсатында төмендегі есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Топтық бағалау. Бағалау критерийі: -аралас сандарды қосады; 1 балл - аралас сандарды азайтады; 1 балл - есептін жауабына қарай фигураны дұрыс құрастырады. 2 балл Жалпы балл: 4 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel/ Оқулық Дәптер https://www.tarsiamaker.co.uk/
Оқулық, салайд |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин |
Тапсырма. Жеке жұмыс. №504 есеп
Дескриптор -жай бөлшектерді көбейту ережесін біледі; -жай бөлшектерді көбейтіп, жауабын жазады.
Тапсырма. Жеке жұмыс.
Дескриптор - бөлшектің негізгі қасиетін пайдаланады; - жай бөлшекті натурал санға көбейтеді; - аралас сандарды көбейтеді. |
Оқушылар жеке жұмыстанады. Оқулықта берілген №504 есепті жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданып,есепті шығарады. Оқушылар жеке жұмыстанады.берілген есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады. (әр есепке 1 баллдан беріледі) Жалпы балл-3 Ынталандыру . Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді натурал санға көбейтеді; 2 балл - аралас сандарды көбейтеді. 1 балл Жалпы балл: 3 балл |
Оқулық, дәптер, стикерлер
Стикерлер, оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша бағаланады. Рефлекция «ТикТок» әдісі.
Үй тапсырмасы: №506,507 есептерді шығару. |
Оқушылар «тикток» әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Ынталандыру. Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
Стикерлер
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту..
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту..
Бекітемін:
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар Айнара Жанғабылқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқушылар жай бөлшектерді көбейтуді орындау; - Оқушылар аралас сандарды көбейтуді орындау; - Жай бөлшек пен аралас сандарды көбейтуді білу. |
|
Бағалау критерийлері |
- жай бөлшектерді көбейтуді есептей алады - аралас сандарды көбейтуді есептей алады - жай бөлшекпен аралас сандарды көбейтуді біледі |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 8 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Топқа бөлу(piliap сайты арқылы) І топ: Бөлшектер ІІ топ : Аралас сандар ІІІ топ :Жай бөлшектер
Үй тапсырмасы.(Топтық жұмыс) «Тарсия» әдісі Дескриптор -аралас сандарды қосады; - аралас сандарды азайтады; - есептін жауабына қарай фигураны дұрыс қолданады
Жаңа сабақты түсіндіру. «Жай бөлшектер және аралас сандарды көбейту»
|
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, үйге берілген есепті «тарсия» әдісі арқылы орындайды. Топта бірін бірі бағалайды.
Оқушылар жаңа сабақты бекіту мақсатында төмендегі есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Топтық бағалау. Бағалау критерийі: -аралас сандарды қосады; 1 балл - аралас сандарды азайтады; 1 балл - есептін жауабына қарай фигураны дұрыс құрастырады. 2 балл Жалпы балл: 4 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel/ Оқулық Дәптер https://www.tarsiamaker.co.uk/
Оқулық, салайд |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин |
Тапсырма. Жеке жұмыс. №504 есеп
Дескриптор -жай бөлшектерді көбейту ережесін біледі; -жай бөлшектерді көбейтіп, жауабын жазады.
Тапсырма. Жеке жұмыс.
Дескриптор - бөлшектің негізгі қасиетін пайдаланады; - жай бөлшекті натурал санға көбейтеді; - аралас сандарды көбейтеді. |
Оқушылар жеке жұмыстанады. Оқулықта берілген №504 есепті жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданып,есепті шығарады. Оқушылар жеке жұмыстанады.берілген есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады. (әр есепке 1 баллдан беріледі) Жалпы балл-3 Ынталандыру . Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді натурал санға көбейтеді; 2 балл - аралас сандарды көбейтеді. 1 балл Жалпы балл: 3 балл |
Оқулық, дәптер, стикерлер
Стикерлер, оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша бағаланады. Рефлекция «ТикТок» әдісі.
Үй тапсырмасы: №506,507 есептерді шығару. |
Оқушылар «тикток» әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Ынталандыру. Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
Стикерлер
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз




















