|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадраттық функция және оның графигі |
Мектеп: №1 мектеп гимназиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шынәлі Гүлнұр Абдихадирқызы |
|
|
Күні: 25.11.2024ж |
|
|
|
Сыныбы: 5 Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Оқушыларды жай бөлшектерді көбейтуге үйрету, ережелерді қолдана білу біліктілігін қалыптастыру; Жай бөлшектерді көбейтудің қасиеттерін қолдана білуге, топта жұмыс істеу дағдылары мен өзара және өзін бағалауға дағдыландыру. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамдар арасындағы ерекшеліктерді бағалап, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру; Оқушыларды сабақ барысында «Матрица» әдісі бойынша бағалап отырамын.Тақтаның бір бұрышына үш топты 2 қатарлы кесте салып қоямын. Яғни, сабаққа белсенді қатысқан, тапсырмаларды дұрыс орындауына байланысты «+» белгілерін қойып бағалап отырамын. Оқушыларды үш топқа бөлу үш оқушыны шақырып оқушыларды аты жазылған стикерлерді таңдайды 6 стикерден алады. Психологиялық ахуал: «Менімен бірге жаса» Оқушыларға сабақ барысында мотивация беру мақсатында мадақтау сөздер жазылған қима қағаздар таратамын. Және сабақ соңында кері байланыс алу мақсатында. Үй тапсырмасын тексеру. «Өзіңді бағала» әдісін қолдану арқылы бір-бірлерінің үй тапсырмаларын тексеру. |
Оқушылар сандардың дәрежесін анықтап топқа бөлінеді. Қима қағаздар Лэд экран берілген дұрыс жауап арқылы үй тапсырмасын тексеріп шығады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бір-бірін бағалау («+/-») |
Түрлі түсті қима қағаздар
Лэд экран Слайд 1
|
|
|
Сабақтың ортасы 7минут 12 минут
Жеке жұмыс Топтық жқмыс 7 минут
Сергіту сәті 1 минут |
Жаңа тақырыпты ашу: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау үшін әр топтағы оқушыларға төмендегі тапсырмаларды беремін. «Ой қозғау». Өткен білімді пысықтау ретінде сұрақ жауап. Жай бөлшек дегеніміз не? Бөлшектің алымы дегеніміз не? Бөлшектің бөлімі дегеніміз не? Жай бөлшектерді қалай азайтамыз? 574 есеп ауызша Жаңа сабақты түсіндіру : Видео сабақ
мұндағы n
– натурал сан
, n
Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін ,олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп жазып, бөлімдерін көбейтіп бөлім етіп жазу керек.
Аралас сандарды көбейту үшін , аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде жазып , бөлшекті бөлшекке көбейту керек
Геогебрамен практикалық жұмыс Оқулықпен жұмыс. 575 есеп 576 есеп
Түрлі түсті ұшақ ұшыру |
Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - аралас сандарды бұрыс бөлшекке алналдырады - ортақ бөлігіші бар сандарды қысқартады - бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады Дескриптор: - аралас сандарды бұрыс бөлшекке алналдырады - ортақ бөлігіші бар сандарды қысқартады - бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады |
«матрица» әдісі арқылы бағалау Орбита бойынша бағалау. Бір «+» белгісі 1 балл Орбита бойынша бағалау. Бір «+» белгісі 1 балл тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл |
Лед экран Слайд 2 Алдамуратова математика ,жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 Білім ленд платформасы . Лед экран Слайд 3 Геогебра платформасы Алдамуратова математика ,жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Рефлексия: «Мұғалімнен комплимент» әдәсі арқылы мұғалім берген мадақтау сөзге лайық болды ма жоқ әлде қиындыққа тап болды ма?. ауызша айту. |
Оқушылар «Білгеніңді түйінде»әдісі арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар сабақты қалай меңгергенін « Жедел жауап» арқылы көрсетеді. |
Әрбір дұрыс жауапқа тақтадағы матрица кестесіне, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Сабақтың қорытындылағанда матрица кестесіндегі әр оқушының «+» белгілерін санап баллдық жүйеге айналдырып бағалаймын. |
Үлестірме қағаздар |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадраттық функция және оның графигі |
Мектеп: №1 мектеп гимназиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шынәлі Гүлнұр Абдихадирқызы |
|
|
Күні: 25.11.2024ж |
|
|
|
Сыныбы: 5 Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Оқушыларды жай бөлшектерді көбейтуге үйрету, ережелерді қолдана білу біліктілігін қалыптастыру; Жай бөлшектерді көбейтудің қасиеттерін қолдана білуге, топта жұмыс істеу дағдылары мен өзара және өзін бағалауға дағдыландыру. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамдар арасындағы ерекшеліктерді бағалап, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру; Оқушыларды сабақ барысында «Матрица» әдісі бойынша бағалап отырамын.Тақтаның бір бұрышына үш топты 2 қатарлы кесте салып қоямын. Яғни, сабаққа белсенді қатысқан, тапсырмаларды дұрыс орындауына байланысты «+» белгілерін қойып бағалап отырамын. Оқушыларды үш топқа бөлу үш оқушыны шақырып оқушыларды аты жазылған стикерлерді таңдайды 6 стикерден алады. Психологиялық ахуал: «Менімен бірге жаса» Оқушыларға сабақ барысында мотивация беру мақсатында мадақтау сөздер жазылған қима қағаздар таратамын. Және сабақ соңында кері байланыс алу мақсатында. Үй тапсырмасын тексеру. «Өзіңді бағала» әдісін қолдану арқылы бір-бірлерінің үй тапсырмаларын тексеру. |
Оқушылар сандардың дәрежесін анықтап топқа бөлінеді. Қима қағаздар Лэд экран берілген дұрыс жауап арқылы үй тапсырмасын тексеріп шығады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бір-бірін бағалау («+/-») |
Түрлі түсті қима қағаздар
Лэд экран Слайд 1
|
|
|
Сабақтың ортасы 7минут 12 минут
Жеке жұмыс Топтық жқмыс 7 минут
Сергіту сәті 1 минут |
Жаңа тақырыпты ашу: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау үшін әр топтағы оқушыларға төмендегі тапсырмаларды беремін. «Ой қозғау». Өткен білімді пысықтау ретінде сұрақ жауап. Жай бөлшек дегеніміз не? Бөлшектің алымы дегеніміз не? Бөлшектің бөлімі дегеніміз не? Жай бөлшектерді қалай азайтамыз? 574 есеп ауызша Жаңа сабақты түсіндіру : Видео сабақ
мұндағы n
– натурал сан
, n
Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін ,олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп жазып, бөлімдерін көбейтіп бөлім етіп жазу керек.
Аралас сандарды көбейту үшін , аралас сандарды бұрыс бөлшек түрінде жазып , бөлшекті бөлшекке көбейту керек
Геогебрамен практикалық жұмыс Оқулықпен жұмыс. 575 есеп 576 есеп
Түрлі түсті ұшақ ұшыру |
Сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - аралас сандарды бұрыс бөлшекке алналдырады - ортақ бөлігіші бар сандарды қысқартады - бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады Дескриптор: - аралас сандарды бұрыс бөлшекке алналдырады - ортақ бөлігіші бар сандарды қысқартады - бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады |
«матрица» әдісі арқылы бағалау Орбита бойынша бағалау. Бір «+» белгісі 1 балл Орбита бойынша бағалау. Бір «+» белгісі 1 балл тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл |
Лед экран Слайд 2 Алдамуратова математика ,жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 Білім ленд платформасы . Лед экран Слайд 3 Геогебра платформасы Алдамуратова математика ,жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Рефлексия: «Мұғалімнен комплимент» әдәсі арқылы мұғалім берген мадақтау сөзге лайық болды ма жоқ әлде қиындыққа тап болды ма?. ауызша айту. |
Оқушылар «Білгеніңді түйінде»әдісі арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар сабақты қалай меңгергенін « Жедел жауап» арқылы көрсетеді. |
Әрбір дұрыс жауапқа тақтадағы матрица кестесіне, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Сабақтың қорытындылағанда матрица кестесіндегі әр оқушының «+» белгілерін санап баллдық жүйеге айналдырып бағалаймын. |
Үлестірме қағаздар |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
= 



















