Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Жай бөлшектерді косу және азайту
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
21.11.2023ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді косу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
2-бөлім |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар Тапсырма
№1. Теплоход бірінші күні барлық
жолдың
Тапсырма №2.
Оқушы тақтаға бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосуға берілген тапсырманың шешу жолын көрсетті. Оқушы қай пунктті жазбай кетті? а) Ең кіші ортақ бөлім б) Толықтауыш көбейткіштер в) Қосу белгісі г) Өлшем бірлігі Тапсырма №3. Төменде көрсетілген тұжырымдардың қайсысы берілген амалдар үшін дұрыс емес?
а) Нәтижелері бірдей б) Нәтиже бұрыс бөлшекке тең в) Нәтиже дұрыс бөлшекке тең г) Нәтиже натурал санға тең Тапсырма
№4. Жолаушы бірінші күні барлық
жолдың бөлігін жүрсе, екінші күні бірінші күнге қарағанда
Тапсырма
№5. Шаңғышы 45 км жолды үш сағатта
жүреді. Ол бірінші сағатта барлық жолдың Тапсырма №6. «Кім жылдам» әдісі
a – b + c – d өрнегінің мәнін тап. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. Оқушылар жұптаса отырып берілген тапсырмаларды орындайды |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. Жұптар дұрыс жауаптар арқылы бір бірін бағалайды |
Таратпа қағаздар |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия 1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен 2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін 3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Жай бөлшектерді косу және азайту
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
21.11.2023ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді косу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
2-бөлім |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар Тапсырма
№1. Теплоход бірінші күні барлық
жолдың
Тапсырма №2.
Оқушы тақтаға бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосуға берілген тапсырманың шешу жолын көрсетті. Оқушы қай пунктті жазбай кетті? а) Ең кіші ортақ бөлім б) Толықтауыш көбейткіштер в) Қосу белгісі г) Өлшем бірлігі Тапсырма №3. Төменде көрсетілген тұжырымдардың қайсысы берілген амалдар үшін дұрыс емес?
а) Нәтижелері бірдей б) Нәтиже бұрыс бөлшекке тең в) Нәтиже дұрыс бөлшекке тең г) Нәтиже натурал санға тең Тапсырма
№4. Жолаушы бірінші күні барлық
жолдың бөлігін жүрсе, екінші күні бірінші күнге қарағанда
Тапсырма
№5. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.2А Жай бөлшектерге амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
21.11.2023ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау;
5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты бөлімдері әртүрлі бөлшектерді
қосу және азайтуға есептер шығару.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы
Ұйымдастыру кезеңі.
оқушылардың назарын жинақтау;
оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын
анықтау.
оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін
нәтижелерді анықтау Сабақтың мақсаттарымен,
күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 6 сынып оқулығы.
2-бөлім Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Тапсырмалар Тапсырма
№1. Теплоход бірінші күні барлық
жолдың Тапсырма
№2. Оқушы тақтаға бөлімдері
әртүрлі бөлшектерді қосуға берілген тапсырманың шешу жолын
көрсетті. Оқушы қай пунктті жазбай кетті? а) Ең кіші ортақ
бөлім б) Толықтауыш
көбейткіштер в) Қосу
белгісі г) Өлшем
бірлігі Тапсырма
№3. Төменде көрсетілген
тұжырымдардың қайсысы берілген амалдар үшін дұрыс
емес? а) Нәтижелері
бірдей б) Нәтиже бұрыс бөлшекке
тең в) Нәтиже дұрыс бөлшекке
тең г) Нәтиже натурал санға
тең Тапсырма
№4. Жолаушы бірінші күні барлық
жолдың бөлігін жүрсе, екінші күні бірінші күнге
қарағанда Тапсырма
№5. Шаңғышы 45 км жолды үш сағатта
жүреді. Ол бірінші сағатта барлық жолдың Тапсырма
№6. «Кім жылдам»
әдісі a – b + c – d өрнегінің мәнін
тап. Алдыңғы сабақта алған
білімдерін еске түсіреді. Оқушылар өз беттерінше отырып
берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға
жазады. Оқушылар жұптаса отырып
берілген тапсырмаларды орындайды Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде
бағаланады. Жұптар дұрыс жауаптар арқылы
бір бірін бағалайды Таратпа
қағаздар Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия
1. Мен сабақта ... жұмыс
жасадым / Белсенді;
енжарлықпен 2. Мен сабақтағы жұмысыма
... / Ризамын; риза
емеспін 3. Сабақ маған ... болған
сияқты / Қысқа;
ұзақ Үй жұмысын
алады. Рефлексияны ауызша
орындайды. Формативті
бағаланады.
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.2А Жай бөлшектерге амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
21.11.2023ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау;
5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты бөлімдері әртүрлі бөлшектерді
қосу және азайтуға есептер шығару. Жай бөлшектерді қосу және
азайтуды орындау (ЕБҚ)
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы
Ұйымдастыру кезеңі.
оқушылардың назарын жинақтау;
оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын
анықтау.
оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін
нәтижелерді анықтау Сабақтың мақсаттарымен,
күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 6 сынып оқулығы.
2-бөлім Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Тапсырмалар Тапсырма
№1. Теплоход бірінші күні барлық
жолдың Тапсырма
№2. Оқушы тақтаға бөлімдері
әртүрлі бөлшектерді қосуға берілген тапсырманың шешу жолын
көрсетті. Оқушы қай пунктті жазбай кетті? а) Ең кіші ортақ
бөлім б) Толықтауыш
көбейткіштер в) Қосу
белгісі г) Өлшем
бірлігі Тапсырма
№3. Төменде көрсетілген
тұжырымдардың қайсысы берілген амалдар үшін дұрыс
емес? а) Нәтижелері
бірдей б) Нәтиже бұрыс бөлшекке
тең в) Нәтиже дұрыс бөлшекке
тең г) Нәтиже натурал санға
тең Тапсырма
№4. Жолаушы бірінші күні барлық
жолдың бөлігін жүрсе, екінші күні бірінші күнге
қарағанда Тапсырма
№5. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















