|
Пәні: |
Дүниетану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алтынсариева Э.Б. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
22. Ғұндар қалай өмір сүреді? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ғұндардың өмір салтын сипаттау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ғұндардың өмір салтын сипаттайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Біз қандай баламыз? Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз Біз талапты жасұлан Үлгі аламыз жақсыдан. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут 3минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтау. Ашық микрофон әдісі. 1.Өткен өмірімізді қалай білуге болады? 2.Не себепті ірі қалалар Ұлы Жібек жолы өтетін жолдар пайда болған? 3. Шеберлер қандай нәрелер жасады? 4. Егер ежелгі қаланың тұрғындары қазіргі қалаға келсе, оларды нелер таңғалдырар еді?
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады 2. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Оқулық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 6 минут 5 минут 2 минут 2 минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - ғұндардың қалай өмір сүргенін, олардың қандай іспен шұғылданғанын білесің; - ғұн шеберлерінің жасаған заттарын сипаттап, олардың тыныс-тіршілігімен танысасың. 1-тапсырма. Оқылым. «Түсініп оқы» әдісі Мәтінді түсініп оқу.
2-тапсырма. Жұптас, бөліс әдісі Шебер бұйымға қандай оқиғаны сипаттағысы келген? Одан қандай ой түйдің? Әңгімелеп бер.
Сергіту сәті «Көңілді көтер» әні ЕБҚ 1. Ғұндардың баспанасы қандай болды? 2.Отырықшы ғұндар немен айналысты?
3-тапсырма. "Суретті сөйлет" әдісі Суретке қатысты жазуларды тірек етіп алып, әшекейді сипаттап бер.
4-тапсырма. "Жедел сұрақ" әдісі. 1. Ғұндар немен айналысқан? 2. Ғұндардың батысқа қарай орын ауыстыруы неге алып келді?
Қосымша тапсырма: Ғұн дәуірінің бұйымдарын зертте. Бұл бұйымдарды не үшін қолданған? Олар неден жасалған?
Картадан ғұндардың қазіргі Қазақстанның қай аймағында қоныстанғанын анықта. Ол үшін төмендегі картаны пайдалан. Ғұндардың қай бағытқа қарай жорыққа шыққанын айт.
|
Мәтінді түсініп оқиды. Шебер бұйымға қандай оқиғаны сипаттағысы келгенін және одан қандай ой түйгенін айтады. Әңгімелеп береді. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. Суретке қатысты жазуларды тірек етіп алып, әшекейді сипаттап береді.
Сұрақтарға жауап беріп, Өз ойларын айтады.
Ғұн дәуірінің бұйымдарын зерттейді.
Картадан ғұндардың қазіргі Қазақстанның қай аймағында қоныстанғанын анықтайды. Ғұндардың қай бағытқа қарай жорыққа шыққанын айтады. |
Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқиды. Дескриптор: 1. Шебер бұйымға қандай оқиғаны сипаттағысы келгенін және одан қандай ой түйгенін айтады. Әңгімелеп береді.
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Суретке қатысты жазуларды тірек етіп алып, әшекейді сипаттап береді.
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап беріп, Өз ойларын айтады. Дескриптор: 1.Ғұн дәуірінің бұйымдарын зерттейді. Дескриптор: 1.Картадан ғұндардың қазіргі Қазақстанның қай аймағында қоныстанғанын анықтайды. Ғұндардың қай бағытқа қарай жорыққа шыққанын айтады.
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алтынсариева Эльмира БейсеновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жалқы есім және жалпы есім 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жалқы есім және жалпы есім 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Мұгалімдермен тәжірибе алмасу үшін
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















