Материалдар / Жамбыл Жабаев, 3 сынып "Халық поэзиясының алыбы"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жамбыл Жабаев, 3 сынып "Халық поэзиясының алыбы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Жыр алыбы Жамбыл Жабаевтың өмірі мен еңбек, туындыларымен таныстыра отырып, оқушыларды еңбекке, өлеңді мәнерлеп оқуға үйрету.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2021
949
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Мұғалімнің аты-жөні:



АхмадиеваА.А

Пән/Сынып:

3 «Б» сынып

Қай аптаның нешінші сабағы

3-тоқсан

Тарау немесе бөлім атауы:

Атақты тұлғалар

Сабақтың тақырыбы:

Халық поэзиясының алыбы

Оқу мақсаты:

3.2.2.1 – қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру.

Бағалау критерийі:

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;

Ресурстар

Топқа бөлініп отыру, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар, сөзжұмбақ, кері байланыс парағы т.б

Бастапқы білім

Тарау өткен бөлімдерде алынған білім мен дағдыларға негізделген. Оқушылар мақал-мәтелдерді шығармашылықпен қолдануды, өз ойын айтуды, топпен, жұппен жұмыс тәсілін меңгеріп, басқаның ойын қорытындылауды, негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін анықтауды игерді.

Сабақ барысы

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі


Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Тапсырманың мақсаты

Қ.Бағалау

Ресурстар


Ұйым

дастыру

1.Топқа бөліп отыру

2. Псих ахуал қалыптастыру « Жамбыл күйі»

1. Әбу Насыр әл Фараби ауылы 1151ж

2. Хан Абылай 250ж

3.Ыбырай 180ж

4.Абай 176

3. Абай өлеңімен бастау



Дескриптор:

*мәтінді түсініп оқиды; *мәтін мазмұнын айта алдаы;

*мәтіннен қажетті ақпаратты тауып оқиды; *теңеу сөздерді теріп жазады.



Үй тапсырмасын сұрау

«Абай жолы» сөзжұмбақ

Абай мен Ыбырайдың азан қойып шақырған аты кім? Ибрахим

Абай мен әжесінің арасындағы қандай байланыс болды?

Ұлжан деген кім?

Өткенді қайталау

Ұлы Абай туралы мәліметтерді еске ұстау

«Асығың алшыннан түссін» асық арқылы үй тапсырмасын бағалау

(Қоржын, асықтар)


Сөзжұмбақ шешушешу

АБАЙ ЖОЛЫ



1-слайд оқу мақсатымен таныстыру

Сабақ тақырыбы

Халық поэзиясының алыбы

2-слайд

Сабақ мақсаты

Не меңгеретінін білу үшін




Презентация № 3бет


Жаңа сабақ


Ой қозғау:

Түсініп оқы. Жамбыл Жабаев туралы әңгімеле.

Надпись 2

175


Жамбылқазіргі Жамбыл облысының Хан

тауы мен Жамбыл тауының етегінде

туған. Жамбыл Жабаевты нағыз ақын

ретінде байтақ елге танытқан – айтыс

өнері.

Жаңа тақырыпты меңгеру

Мәшинеден қимылы ширақ адам түсті» деген сөйлемде кім туралы айтылған?

-Еліміздің мәдениет күні қайда өтті?

-Немересін не деп еркелетеді екен?



-Әбділда Тәжібаев





-Мәскеуде



-Қара қызым



Жарайсыңдар!

Презентация № 4бет



Бала –Жамбыл(әңгімелеу)

слайд


5



Бозбала–Жамбыл (әңгімелеу)

слайд


6


«Айрықша тапсырма» әдісмен

«жас зерттеушілерге» сөз










«Миға шабуыл» стратегиясы






«Естелік» дегенде ойларыңа не келеді?

Оқушы ойын тыңдау.

Үлгі: бір затты сыйлау, бірге түскен суреттер, бір жанмен кездескендегіні еске алуы т.б

Ендеше бүгін Ділдәхан апамыздың өз атасы Жамбылмен болған оқиғадан естелігімен танысамыз.

Естелікті түсініп оқы. Жәкем

Скругленный прямоугольник 1

Естелік– өмірде шынайы болған атақты тұлғалармен оқиғалар жайында көзбен көріп, куәгер болған адамдардың баяндап беруі.









Берілген мәтіннің естелікке жататынын дәлелде. Естелікті

жазған кім? Ол кімді есіне алады?

Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру


«Асығың алшыннан түссін» асық арқылы әр топты бағалау

(Қоржын, асықтар)


Презентация № 7бет


Саралау

Жаңа тақырыпты меңгеру

мәтінді әр топқа бөліп беру

Естелікті талдау

Мәшинеден қимылы ширақ адам түсті» деген сөйлемде кім туралы айтылған?

-Еліміздің мәдениет күні қайда өтті?

-Немересін не деп еркелетеді екен?

-Әбділда Тәжібаев

-Мәскеуде

-Қара қызым

тапсырма бойынша саралау жүргізіледі.

Жарайсыңдар!

«Қолмен белгі беру»

Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Тапсырманы орындау кезінде бірін-бірі тыңдап, толықтырады. Қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетіледі

8


«Майшам» стратегиясы



Дәптермен жұмыс

  1. Сендер де қазір өздеріңді ақын ретінде сезінесіңдер.

(Әр топқа майшам қою) – сендер де аталарыңа арнап естелік жазып көрейік.

Қолмен бағалау.

2)естелікті бір-бірлеріне оқу. Қолмен бағалау.


Дескриптор:

  • Естелігі өткен шақта жазылады

  • Өз басынан өткенді жазу

    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!