|
Білім беру ұйымының атауы |
Тассуат ауылының негізгі орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумабаева Сайранкүл Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
13.12.2022 |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жамбыл Жабаев |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. 7.1.2.1. Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Барлық оқушылар: Ақын өмір тарихына шолу жасай отырып, шығармашылығының қазақ әдебиетінде алатын орны мен маңызын біледі 2. Оқушылардың басым бөлігі : Ақын өмір тарихына шолу жасай отырып, шығармашылығының қазақ әдебиетінде алатын орны мен маңызына біледі, өлеңін талдай алады. 3.Кейбір оқушылар: Негізгі ойды анықтап, өлеңді талдап, өз пікірлерін білдіре алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру |
Шаттық шеңберіне шақыру Жақсы тілек айтуды бастайды |
Шаттық шеңберіне тұрады Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қол шапалақтау |
|
|
||
|
Көңіл күй рефлекциясы парағын тарату |
Сабақ барысында көңіл күй рефлекциясы парағын толтырады. |
Белгілеу |
«Көңіл күй» рефлекциясы парағы |
|
|||
|
Өткен білімді еске түсіру |
«Өрмекшінің торы» әдісі ұйымдастырады |
Бір-біріне сұрақ қояды |
«жарайсың», «керемет» деген қолпаштау сөздер |
Бір бума жіп |
|
||
|
Жаңа білім |
Сұрақ: Жамбыл Жабаев туралы не білесіз? Постер жазу 2. «Түртіп алу» стратегиясы Жамбыл туралы видео көрсетеді 3. Сіздер тіл мерекесінде «Жамбыл өлеңдерін мәнерлеп оқу» байқауына қатыстыңыздар ғой, ендеше естерінде қалған шумақтарын айтып беріңіздерші 4. Слайд арқылы Жамбыл Жабаев туралы қосымша деректер беру 5. Мәтінмен жұмыс Оқушыларға мәтін береді Мәтінмен танысып, «Жылдар» кестесін толтырады. |
Оқушылар өздерінің білетінін ортаға салады. Постерді жазады. Оқушылар маңызды деректерді жазып алады. Топпен постерді толықтырады. Оқушылар өздерінің жаттаған өлеңдерін еске түсіріп, оқып береді. Мәтінді мұқият оқиды кестені толтырады. |
Қол шапалақтау |
Жамбыл Жабаевтың суреті Постер Видео Слайд кесте |
|
||
|
Бекіту |
1. Өлең талдау Дос-жараным, өренім, Сүйінішпен келіпті. Бәрін билеп денемнің Бір қуаныш ерітті: Қарт жыраудың жырына Ұлы сыйлық беріпті! Бұл хұрметке, дариға, Сыя болса дария, Қағаз болса бәр жапырақ, Қалам болса әр бұтақ, Қару тауып берер ме! Сөз тапсаң да гауһардан, Күй тартсаң да тайпалған, Біреуі сай келер ме? Жырақ жатқан жапанда, Жырауды қосып қатарға Өмірімді тіргізген, Өлеңімді өргізген — Айтам алғыс, Отаным! Айтам алғыс, Сталин!
https://wordwall.net/ru/resource/
|
Өлеңді талдайды бір-бір шумақтан Шумақ, тармақ, бунақ,буын, ұйқас түрі Шығып әрқайсысы өздерінің талдауларын таныстырады Тест орындайды Постерді жалғастырады. |
Қол шапалақтау Онлайн нәтижесін қарау |
Өлең шумақтары wordwall.net сайты ұялы телефон |
|
||
|
Кері байланыс |
|
«Көңіл күй» рефлекциясы парағын толтырады. |
Қолпаштау сөздері |
«Көңіл күй» рефлекциясы парағы |
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жамбыл Жабаев 6 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Тассуат ауылының негізгі орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумабаева Сайранкүл Серікқызы |
||||||
|
Күні: |
13.12.2022 |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жамбыл Жабаев |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. 7.1.2.1. Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Барлық оқушылар: Ақын өмір тарихына шолу жасай отырып, шығармашылығының қазақ әдебиетінде алатын орны мен маңызын біледі 2. Оқушылардың басым бөлігі : Ақын өмір тарихына шолу жасай отырып, шығармашылығының қазақ әдебиетінде алатын орны мен маңызына біледі, өлеңін талдай алады. 3.Кейбір оқушылар: Негізгі ойды анықтап, өлеңді талдап, өз пікірлерін білдіре алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру |
Шаттық шеңберіне шақыру Жақсы тілек айтуды бастайды |
Шаттық шеңберіне тұрады Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қол шапалақтау |
|
|
||
|
Көңіл күй рефлекциясы парағын тарату |
Сабақ барысында көңіл күй рефлекциясы парағын толтырады. |
Белгілеу |
«Көңіл күй» рефлекциясы парағы |
|
|||
|
Өткен білімді еске түсіру |
«Өрмекшінің торы» әдісі ұйымдастырады |
Бір-біріне сұрақ қояды |
«жарайсың», «керемет» деген қолпаштау сөздер |
Бір бума жіп |
|
||
|
Жаңа білім |
Сұрақ: Жамбыл Жабаев туралы не білесіз? Постер жазу 2. «Түртіп алу» стратегиясы Жамбыл туралы видео көрсетеді 3. Сіздер тіл мерекесінде «Жамбыл өлеңдерін мәнерлеп оқу» байқауына қатыстыңыздар ғой, ендеше естерінде қалған шумақтарын айтып беріңіздерші 4. Слайд арқылы Жамбыл Жабаев туралы қосымша деректер беру 5. Мәтінмен жұмыс Оқушыларға мәтін береді Мәтінмен танысып, «Жылдар» кестесін толтырады. |
Оқушылар өздерінің білетінін ортаға салады. Постерді жазады. Оқушылар маңызды деректерді жазып алады. Топпен постерді толықтырады. Оқушылар өздерінің жаттаған өлеңдерін еске түсіріп, оқып береді. Мәтінді мұқият оқиды кестені толтырады. |
Қол шапалақтау |
Жамбыл Жабаевтың суреті Постер Видео Слайд кесте |
|
||
|
Бекіту |
1. Өлең талдау Дос-жараным, өренім, Сүйінішпен келіпті. Бәрін билеп денемнің Бір қуаныш ерітті: Қарт жыраудың жырына Ұлы сыйлық беріпті! Бұл хұрметке, дариға, Сыя болса дария, Қағаз болса бәр жапырақ, Қалам болса әр бұтақ, Қару тауып берер ме! Сөз тапсаң да гауһардан, Күй тартсаң да тайпалған, Біреуі сай келер ме? Жырақ жатқан жапанда, Жырауды қосып қатарға Өмірімді тіргізген, Өлеңімді өргізген — Айтам алғыс, Отаным! Айтам алғыс, Сталин!
https://wordwall.net/ru/resource/
|
Өлеңді талдайды бір-бір шумақтан Шумақ, тармақ, бунақ,буын, ұйқас түрі Шығып әрқайсысы өздерінің талдауларын таныстырады Тест орындайды Постерді жалғастырады. |
Қол шапалақтау Онлайн нәтижесін қарау |
Өлең шумақтары wordwall.net сайты ұялы телефон |
|
||
|
Кері байланыс |
|
«Көңіл күй» рефлекциясы парағын толтырады. |
Қолпаштау сөздері |
«Көңіл күй» рефлекциясы парағы |
|
||

шағым қалдыра аласыз


