Күні: 27.04.2017
Сыныбы: 4 «Ә»
Пәні: әдебиеттік оқу
Студент-практикант: Әлімғазы Нарғыз
Сабақтың тақырыбы: Ж. Жабаев Балама хат.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік
мақсаты:
Өлең мазмұнын түсініп оқу, оның қай кезде
кімге арнап жазылғанын, ондағы адамдар бейнесін танып,
білуге;
Дамытушылық
мақсаты:
Мәнерлеп, түсініп оқу дағдысын, өлең мазмұнын
әңгімелей білуге жетелеу, өлең желісі бойынша өз ойын еркін
жеткізуге
дағдыландыру.
Тәрбиелік
мақсаты:
Ұлы Отан соғысы жылдары елі үшін жанын қиған
ерлер өмірін дәріптеп, батырларға құрметпен қарауға
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа материалды меңгерту
Сабақтың түрі: ойын сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау, ойын, түсіндіру, интербелсенді, 5 саусақ әдісі, ой қозғау әдісі
Сабақтың көрнекілігі: Ж. Жабаев суреті, Ұлы Отан соғыс суреттері, 5 саусақ, слайд, бейнежазба, сандар, таратпа материалдар.
Пәнаралық байланыс: математика
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин
-
оқушылармен амандасу
-
оқушыларды түгендеу
-
сабаққа қызығушылығын арттыру;
Психологиялық дайындық:
Отанмен бірге қозғалды
Қазақстан даласы.
Майданға шеру жол тартты,
Қазақтың да баласы!
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
-М. Ғабдуллин «Тау қыраны!»
Қазақтың қайсар жауынгері: Төлеген Тоқтаров туралы сұрау!
« Мен жауынгер!» ойыны
о
йын шарты: әр дұрыс жауапқа
орден беріліп отыырады.
1. М. Ғабдуллин кім?
2. М. Ғабдуллин шығармасы?
3. Т. Тоқтаров кім?
4. Кеңес Одағының тағы қандай батырларын білесің?
5. Т. Тоқтаров кімге хат жазады?
6. Жауынгерлер күрсініп кімді еске алады?
І
ІІ. Жаңа сабақты
түсіндіру 20 мин
Шапшаң бол!
Есепте!
360-120=240-А
910-180=730-Б
9*4*6=216-Л
420:7=60-Х
62*30=186-Т
91*6=546-М
|
Б |
А |
Л |
А |
М |
А |
Х |
А |
Т |
|
730 |
240 |
216 |
240 |
546 |
240 |
60 |
240 |
186 |
-Оқушылар бүгін біз сендермен Ж. Жабаев атамыздың «Балама хат» өлеңнің өтеміз!
Тақтаға назар аударайық! (Ж. Жабаев туралы бейнежазба көрсету)

1. Оқулықпен жұмыс
а. Мәнерлеп оқыту
ә. Өлеңді талдау
б. Тапсырмалармен жұмыс
2
. Топтық
тапсырма:
Бетпе-бет айдары!
Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.
1. Сұраншы, Саурық деген кімдер?
2. Ұлы Отан соғысы қай жылы басталды?
3. Олар ата снімін қалай ақтады?
3. Дәптермен жұмыс.
Ә
р топқа соғысқа
байланысты бірнеше суреттер беріледі. Олар сол суреттерді талдайды,
сол талдауға сүйене отырып Ұлы Отан соғысын бейнелеп дәптеріне
жазады.

ІҮ. Қорытынды. 15 мин
«Сандар сыры!»
оқушыларға бірнеше жылдар жазылған қағаз таратылады, сол қағазды ала отырып оқушылар сол жылы не болғанын айтып, суретін табады.
1
945
жыл
1846 жыл
1941 жыл
1942 жыл 9 ақпан
1915 жыл
08.02.42 ж.
Ү. Үй тапсырмасы
225 бет оқу, жаттау.
ҮІ. Бағалау
ББҮ әдісі
|
Білдім! |
Білгім келеді? |
Үйрендім! |
|
|
|
|
М
енің алған әсерім!
Сабақтан алған әсерін стикер арқылы ағашқа
жапсырады!
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жамбыл Жабаев "Балама хат"
Жамбыл Жабаев "Балама хат"
Күні: 27.04.2017
Сыныбы: 4 «Ә»
Пәні: әдебиеттік оқу
Студент-практикант: Әлімғазы Нарғыз
Сабақтың тақырыбы: Ж. Жабаев Балама хат.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік
мақсаты:
Өлең мазмұнын түсініп оқу, оның қай кезде
кімге арнап жазылғанын, ондағы адамдар бейнесін танып,
білуге;
Дамытушылық
мақсаты:
Мәнерлеп, түсініп оқу дағдысын, өлең мазмұнын
әңгімелей білуге жетелеу, өлең желісі бойынша өз ойын еркін
жеткізуге
дағдыландыру.
Тәрбиелік
мақсаты:
Ұлы Отан соғысы жылдары елі үшін жанын қиған
ерлер өмірін дәріптеп, батырларға құрметпен қарауға
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа материалды меңгерту
Сабақтың түрі: ойын сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау, ойын, түсіндіру, интербелсенді, 5 саусақ әдісі, ой қозғау әдісі
Сабақтың көрнекілігі: Ж. Жабаев суреті, Ұлы Отан соғыс суреттері, 5 саусақ, слайд, бейнежазба, сандар, таратпа материалдар.
Пәнаралық байланыс: математика
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин
-
оқушылармен амандасу
-
оқушыларды түгендеу
-
сабаққа қызығушылығын арттыру;
Психологиялық дайындық:
Отанмен бірге қозғалды
Қазақстан даласы.
Майданға шеру жол тартты,
Қазақтың да баласы!
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
-М. Ғабдуллин «Тау қыраны!»
Қазақтың қайсар жауынгері: Төлеген Тоқтаров туралы сұрау!
« Мен жауынгер!» ойыны
о
йын шарты: әр дұрыс жауапқа
орден беріліп отыырады.
1. М. Ғабдуллин кім?
2. М. Ғабдуллин шығармасы?
3. Т. Тоқтаров кім?
4. Кеңес Одағының тағы қандай батырларын білесің?
5. Т. Тоқтаров кімге хат жазады?
6. Жауынгерлер күрсініп кімді еске алады?
І
ІІ. Жаңа сабақты
түсіндіру 20 мин
Шапшаң бол!
Есепте!
360-120=240-А
910-180=730-Б
9*4*6=216-Л
420:7=60-Х
62*30=186-Т
91*6=546-М
|
Б |
А |
Л |
А |
М |
А |
Х |
А |
Т |
|
730 |
240 |
216 |
240 |
546 |
240 |
60 |
240 |
186 |
-Оқушылар бүгін біз сендермен Ж. Жабаев атамыздың «Балама хат» өлеңнің өтеміз!
Тақтаға назар аударайық! (Ж. Жабаев туралы бейнежазба көрсету)

1. Оқулықпен жұмыс
а. Мәнерлеп оқыту
ә. Өлеңді талдау
б. Тапсырмалармен жұмыс
2
. Топтық
тапсырма:
Бетпе-бет айдары!
Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.
1. Сұраншы, Саурық деген кімдер?
2. Ұлы Отан соғысы қай жылы басталды?
3. Олар ата снімін қалай ақтады?
3. Дәптермен жұмыс.
Ә
р топқа соғысқа
байланысты бірнеше суреттер беріледі. Олар сол суреттерді талдайды,
сол талдауға сүйене отырып Ұлы Отан соғысын бейнелеп дәптеріне
жазады.

ІҮ. Қорытынды. 15 мин
«Сандар сыры!»
оқушыларға бірнеше жылдар жазылған қағаз таратылады, сол қағазды ала отырып оқушылар сол жылы не болғанын айтып, суретін табады.
1
945
жыл
1846 жыл
1941 жыл
1942 жыл 9 ақпан
1915 жыл
08.02.42 ж.
Ү. Үй тапсырмасы
225 бет оқу, жаттау.
ҮІ. Бағалау
ББҮ әдісі
|
Білдім! |
Білгім келеді? |
Үйрендім! |
|
|
|
|
М
енің алған әсерім!
Сабақтан алған әсерін стикер арқылы ағашқа
жапсырады!
шағым қалдыра аласыз













