Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жамбыл Жабаев "Зілді бұйрық". Зілді бұйрық
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
2-бөлім: Толғауы тоқсан қызыл тіл |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мамырбекова Шұғыла Болатбекқызы |
|
|
Күні |
2 желтоқсан |
|
|
Сынып: 7 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жамбыл Жабаев "Зілді бұйрық". Зілді бұйрық |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдайды |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
5 минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен «Бірлік пен ынтымақ» құндылық айы туралы айту; Қызығушылықты ояту Жамбыл Жабаневтың өмірбаяны жайлы бейнеролик көру арқылы оқушыларды жаңа сабақпен таныстыру https://youtu.be/DxIbnZX1-oM?feature=shared Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен амандасады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосады; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтайды. Оқушылар жауаптарын айтады, тақырып анықталады. Бағалау критерийлерімен танысады.Тақырыпты болжайды. |
ҚБ. Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына «Керемет!», «Сәттілік!», сөздерімен ынталандыру ҚБ
|
Оқулық 7-сынып Алматы «Атамұра» 2017
|
|
|
Анықтама бұрышы
|
Жаңа тақырып бойынша пікір білдіреді; Тиісті мәліметті дәптерге түртіп алады.
|
Бағалау критерийі: Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды Шығармадағы
көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері:
эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ)
қолданысын талдайды |
Оқулық 7-сынып Алматы «Атамұра» 2017
https://youtu.be/DxIbnZX1-oM?feature=shared |
|
Жаңа сабақты түсінгенін тексеру
25 минут |
ЖЖ 1-тапсырма. Шығарманың негізгі оқиғаларын жұппен анықтап, сюжеттік дамудың бөліктерін (экспозиция, байланыс, даму, шиеленіс, шешім) сипаттаңдар. Экспозиция → Байланыс → Даму → Шиеленіс → Шешім. 1-тапсырма.
|
ЖЖ 1-тапсырма. Оқушылар жұппен шығарманың негізгі оқиғаларын анықтап, сюжеттік дамудың бөліктерін (экспозиция, байланыс, даму, шиеленіс, шешім) сипаттайды. |
Дескриптор: Өлеңдегі негізгі оқиғаларды дұрыс анықтайды 1балл Сюжеттік даму бөліктерін дұрыс жазады 2балл Жұппен өз ойларын нақты және дәлелді жеткізеді 1балл Жалпы балл-4 |
ҚБ тапсырмасы |
|
Ж 2-тапсырма.
|
Ж 2-тапсырма Оқушылар өлеңді оқып шығармадағы көркемдеуііш құралдарды анықтайды |
Дескриптор: Барлығы- 6 балл Кері байланыс Өлеңді оқиды 2б Көркемдеуіш құралдарды анықтайды 2б Өлеңнен нақты мысалдар келтіреді 2б Жалпы балл-6 |
ҚБ тапсырмасы |
|
|
Сабақтың соңы
5минут
|
1.Сабақты қорытындылау 2 Оқу тапсырмаларын балмен бағалау; 3.Үй тапсырмасы: «Зілді бұйрық» өлеңіндегі ақынның көңіл күйін 5–6 сөйлеммен сипатта. 4. Рефлексия
|
1.Мұғалімнің бағалауымен танысады; 2. Сабақ мақсаты бойынша рефлексия жасайды;
|
1.Оқушыларды 10 балға дейін бағалау; 2. Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру
|
Рефлексия парағы |
Тексерді ________
Директордың ӘОЖО Базаргалиева Ш.А.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жамбыл Жабаев Зілді бұйрық
Жамбыл Жабаев Зілді бұйрық
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жамбыл Жабаев "Зілді бұйрық". Зілді бұйрық
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
2-бөлім: Толғауы тоқсан қызыл тіл |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Мамырбекова Шұғыла Болатбекқызы |
|
|
Күні |
2 желтоқсан |
|
|
Сынып: 7 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жамбыл Жабаев "Зілді бұйрық". Зілді бұйрық |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдайды |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы
5 минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен «Бірлік пен ынтымақ» құндылық айы туралы айту; Қызығушылықты ояту Жамбыл Жабаневтың өмірбаяны жайлы бейнеролик көру арқылы оқушыларды жаңа сабақпен таныстыру https://youtu.be/DxIbnZX1-oM?feature=shared Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен амандасады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосады; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтайды. Оқушылар жауаптарын айтады, тақырып анықталады. Бағалау критерийлерімен танысады.Тақырыпты болжайды. |
ҚБ. Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына «Керемет!», «Сәттілік!», сөздерімен ынталандыру ҚБ
|
Оқулық 7-сынып Алматы «Атамұра» 2017
|
|
|
Анықтама бұрышы
|
Жаңа тақырып бойынша пікір білдіреді; Тиісті мәліметті дәптерге түртіп алады.
|
Бағалау критерийі: Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды Шығармадағы
көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері:
эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ)
қолданысын талдайды |
Оқулық 7-сынып Алматы «Атамұра» 2017
https://youtu.be/DxIbnZX1-oM?feature=shared |
|
Жаңа сабақты түсінгенін тексеру
25 минут |
ЖЖ 1-тапсырма. Шығарманың негізгі оқиғаларын жұппен анықтап, сюжеттік дамудың бөліктерін (экспозиция, байланыс, даму, шиеленіс, шешім) сипаттаңдар. Экспозиция → Байланыс → Даму → Шиеленіс → Шешім. 1-тапсырма.
|
ЖЖ 1-тапсырма. Оқушылар жұппен шығарманың негізгі оқиғаларын анықтап, сюжеттік дамудың бөліктерін (экспозиция, байланыс, даму, шиеленіс, шешім) сипаттайды. |
Дескриптор: Өлеңдегі негізгі оқиғаларды дұрыс анықтайды 1балл Сюжеттік даму бөліктерін дұрыс жазады 2балл Жұппен өз ойларын нақты және дәлелді жеткізеді 1балл Жалпы балл-4 |
ҚБ тапсырмасы |
|
Ж 2-тапсырма.
|
Ж 2-тапсырма Оқушылар өлеңді оқып шығармадағы көркемдеуііш құралдарды анықтайды |
Дескриптор: Барлығы- 6 балл Кері байланыс Өлеңді оқиды 2б Көркемдеуіш құралдарды анықтайды 2б Өлеңнен нақты мысалдар келтіреді 2б Жалпы балл-6 |
ҚБ тапсырмасы |
|
|
Сабақтың соңы
5минут
|
1.Сабақты қорытындылау 2 Оқу тапсырмаларын балмен бағалау; 3.Үй тапсырмасы: «Зілді бұйрық» өлеңіндегі ақынның көңіл күйін 5–6 сөйлеммен сипатта. 4. Рефлексия
|
1.Мұғалімнің бағалауымен танысады; 2. Сабақ мақсаты бойынша рефлексия жасайды;
|
1.Оқушыларды 10 балға дейін бағалау; 2. Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру
|
Рефлексия парағы |
Тексерді ________
Директордың ӘОЖО Базаргалиева Ш.А.
шағым қалдыра аласыз


















