|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
Мектеп: |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жан-жануарлар туралы ертегілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1 хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Жауапкершілік адамды адам етеді |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасы пысықтайды ) Кіріспе. ( Тақырыпты болжау мақсатында ребусты шешу) Балалар, ребусты шешкен сайын бір жануардың атауын анықтап отырамыз. Бұл тапсырма біздің жаңа сабақтың тақырыбын болжауға көмектеседі. Ойлан тап!
Түлкі, бұзау, түйе |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады;
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.
|
1-10 балл Мақтау, мадақтау Дескриптор: -мәтінді рөлге бөліп оқиды: -мәтінге тақырып қояды; -сұрақтарға дұрыс жауап береді. Дескрипторлар: 1. Ертегі мазмұнына сай жарнама жасайды. 2. Уақыты мен орнын нақты көрсетеді. 3. Тыңдаушыны қызықтыратын тілмен жазады. Дескриптор: 1. Берілген сөздерден кемінде екі түрлі мағынада сөйлем құрайды. 2. Әр сөйлемдегі мағынасын дәл анықтайды. 3. Сөйлем құрау барысында сөздердің омоним екендігін түсіндіреді. Дескриптор: 1. Әр сөзге кемінде 2–3 мағынада мысал келтіреді. 2. Көп мағыналы сөз екенін дәлелдейді. 3. Мағынасына нақты түсініктеме береді. |
рулетко ойыны арқылы үй тапсырмасын кім айтатынын анықтау.
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
ҮЛГІ: Құрметті ата-аналар мен оқушылар! Мектебімізде «Жан-жануарлардың жылға таласуы» ертегісі желісімен қойылатын қызықты спектакль өтеді. Көңілді кейіпкерлер, тартысқа толы оқиға, тәрбиелік мәні зор қойылым сіздерді күтеді! Өтетін орны: №... мектептің акт залы Күні мен уақыты: ... күні, сағат ... Кіру тегін! Келіңіздер, көріңіздер! ӘТН.( Омонимдер мен көпмағыналы сөздер)
3-тапсырма. Берілген сөздерден сөйлемдер құрау арқылы олардың омонимдік мағынасын анықтаңдар. 1-қатар : қос, ақ. 2-қатар: қал, шап. 3-қатар: қой, жас. ҮЛГІ: Қос қарлығаш биыл тағы да үйімізге ұя салды. Ұялы телефоныңды қуаттағышқа қос. Ақ пейілді, адал жан екені көзінің жанарынан-ақ байқалды. Жылғалардан су ақты. 4-тапсырма. Бас, бет, құлақ сөздерінің көпмағыналы екенін мысалдармен дәлелде. ҮЛГІ: Кітаптың беті; адамның беті, судың беті. Адамның құлағы, қазанның құлағы, домбыраның құлағы. Адамның басы, көшенің басы, сөздің басы, таудың басы т.б Бекіту : Кім жылдам? Жасырынған сөздерді тап. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тақырып қояды Ертегі мазмұнына сай жарнама жасайды. Омонимдер мен көпмағыналы сөздер туралы біледі. Берілген сөздерден кемінде екі түрлі мағынада сөйлем құрайды Жасырылған сөздерді табады. |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд
Слайд |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс.
|
Кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
|
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 6-тапсырма |
|||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жан-жануарлар туралы ертегі ҚМЖ
Жан-жануарлар туралы ертегі ҚМЖ
|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
Мектеп: |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жан-жануарлар туралы ертегілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1 хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Жауапкершілік адамды адам етеді |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасы пысықтайды ) Кіріспе. ( Тақырыпты болжау мақсатында ребусты шешу) Балалар, ребусты шешкен сайын бір жануардың атауын анықтап отырамыз. Бұл тапсырма біздің жаңа сабақтың тақырыбын болжауға көмектеседі. Ойлан тап!
Түлкі, бұзау, түйе |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады;
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.
|
1-10 балл Мақтау, мадақтау Дескриптор: -мәтінді рөлге бөліп оқиды: -мәтінге тақырып қояды; -сұрақтарға дұрыс жауап береді. Дескрипторлар: 1. Ертегі мазмұнына сай жарнама жасайды. 2. Уақыты мен орнын нақты көрсетеді. 3. Тыңдаушыны қызықтыратын тілмен жазады. Дескриптор: 1. Берілген сөздерден кемінде екі түрлі мағынада сөйлем құрайды. 2. Әр сөйлемдегі мағынасын дәл анықтайды. 3. Сөйлем құрау барысында сөздердің омоним екендігін түсіндіреді. Дескриптор: 1. Әр сөзге кемінде 2–3 мағынада мысал келтіреді. 2. Көп мағыналы сөз екенін дәлелдейді. 3. Мағынасына нақты түсініктеме береді. |
рулетко ойыны арқылы үй тапсырмасын кім айтатынын анықтау.
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
ҮЛГІ: Құрметті ата-аналар мен оқушылар! Мектебімізде «Жан-жануарлардың жылға таласуы» ертегісі желісімен қойылатын қызықты спектакль өтеді. Көңілді кейіпкерлер, тартысқа толы оқиға, тәрбиелік мәні зор қойылым сіздерді күтеді! Өтетін орны: №... мектептің акт залы Күні мен уақыты: ... күні, сағат ... Кіру тегін! Келіңіздер, көріңіздер! ӘТН.( Омонимдер мен көпмағыналы сөздер)
3-тапсырма. Берілген сөздерден сөйлемдер құрау арқылы олардың омонимдік мағынасын анықтаңдар. 1-қатар : қос, ақ. 2-қатар: қал, шап. 3-қатар: қой, жас. ҮЛГІ: Қос қарлығаш биыл тағы да үйімізге ұя салды. Ұялы телефоныңды қуаттағышқа қос. Ақ пейілді, адал жан екені көзінің жанарынан-ақ байқалды. Жылғалардан су ақты. 4-тапсырма. Бас, бет, құлақ сөздерінің көпмағыналы екенін мысалдармен дәлелде. ҮЛГІ: Кітаптың беті; адамның беті, судың беті. Адамның құлағы, қазанның құлағы, домбыраның құлағы. Адамның басы, көшенің басы, сөздің басы, таудың басы т.б Бекіту : Кім жылдам? Жасырынған сөздерді тап. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тақырып қояды Ертегі мазмұнына сай жарнама жасайды. Омонимдер мен көпмағыналы сөздер туралы біледі. Берілген сөздерден кемінде екі түрлі мағынада сөйлем құрайды Жасырылған сөздерді табады. |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд
Слайд |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс.
|
Кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
|
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 6-тапсырма |
|||

шағым қалдыра аласыз



















